За прекаленото окосмяване при някои жени! Тема 2

  • 69 383
  • 390
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4
Имам едно питане. Имам окосмяване почти по цялото тяло, по краката и ръцете ги махам с кола маска или епилатор, но по корема и гърба, където са по скоро като тъмен мъх (е, малко повече от мъх, но определено не дълги и черни като при мъжете), до момента винаги съм ги изрусявала  и така почти не се забелязваха. Само, че в момента съм бременна– четвърти месец и не смея да ги пипам, за да не причина увреждане на плода. А определено умирам от срам като ходя по ултрасанди и трябва да вдигам блузата и да оголвам корем Embarassed. Моля, дайте мнения, опасно ли е да ги изрусявам или изшно се тревожа !?

# 31
  • Мнения: 4
Бързам да пусна въпроса си без да го прегледам за грешки и вместо да напиша 'излишно' съм писала 'изшно' .

# 32
  • Мнения: 4 370
Не съм много компетентна по въпроса, но момичетата от нашата отчетна тема за бременни си боядисват косите. Това изрусяване на косъмчетата по корема дали не е равносилно на боядисването.?! Не използвам бои никъде и затова отговора ми не е от опит.

# 33
  • на Земята
  • Мнения: 174
Имам едно питане. Имам окосмяване почти по цялото тяло, по краката и ръцете ги махам с кола маска или епилатор, но по корема и гърба, където са по скоро като тъмен мъх (е, малко повече от мъх, но определено не дълги и черни като при мъжете), до момента винаги съм ги изрусявала  и така почти не се забелязваха. Само, че в момента съм бременна– четвърти месец и не смея да ги пипам, за да не причина увреждане на плода. А определено умирам от срам като ходя по ултрасанди и трябва да вдигам блузата и да оголвам корем Embarassed. Моля, дайте мнения, опасно ли е да ги изрусявам или изшно се тревожа !?


Аз го правех от пъпа надолу  и с двете бременности и няма проблем.Мисля ,че е същото като при боядисването на косата

# 34
  • Мнения: 0
Нещо се поисчерпа темата май?

Здравейте,

Едва ли тази тема може да се поизчерпи... някога...  Cry

И аз да си споделя с вас - имам същия проблем. Четох какво ли не из интернет за видовете повишено окосмяване и вече съм се запътила към чичо доктор, само да минат празниците.

При мен положението е следното:

Имам доста косъмчета по корема, под и над пъпа, между гърдите, по тях . На кръста, по дупето, гърба и бедрата  Sick

По лицето нямам, мустачки и бради - не  Praynig

Доста съм кльощава, нямам акне и от както се помня цикълът ми е редовен като часовник.

Единственото, което е още по-смущаващо е, че имам адски малък бюст... ама наистина, както казват хората "ако не го пипам - ще ми мине"

А гадинките ги махам по различни начини, епилатор, пинсета, бръснене... за съжаление моята кожа е много бяла и чувствителна на скубане и доста често ми се получават подкожни косъмчета и пъпчици, което допълнително прави положението още по-нетърпимо... и в общи линии съм в дилемата косми или пъпчици.   

Ще отида на изследвания... дано има спасение.

Това което исках да ви питам...

Виждам, че доста от дамите с подобен проблем имат дечица, семейства... как се преодолява неудобството от тези "екстри" когато дойде време да допуснем някого до себе си. Мъжете как го приемат? Знам, че не е най-важното в една връзка и няма перфектни хора, но мен много ме е страх...  Cry имах дълги години връзка с едно момче /нищо сериозно в крайна сметка...само гимнастики / и той никога не е казвал нищо за това, но... може да е защото просто не му пука ... за мен.

Ако може и да ме насочите към добър лекър в София.


Ще се радвам ако някой ми обърне малко внимание и сподели Hug

# 35
  • Мнения: 0
Много ми се иска да ви вдахна надежда...

Когато имаш човек до себе си с когото сте едно цяло,всички тези малки неща се превръщат в "бял кахър".Сигурно няма да ми повярвате,но е така.С мъжа ми в началото на нашата връзка се обескосмявах почти всяка вечер,грим,парфюм и т.н.,една вечер той ми каза че съм много красива без грим:))),постепенно всички тези процедури някак си изгубиха значение....не че не се грижа за себе си.Това е много дълга и със сигурност оспорвана тема,но аз вярвам,че ще срешнете мъж който да ви цени ВАС. Успех и Честита Коледа на всички!

# 36
  • Мнения: 1 286
Виждам, че доста от дамите с подобен проблем имат дечица, семейства... как се преодолява неудобството от тези "екстри" когато дойде време да допуснем някого до себе си. Мъжете как го приемат? Знам, че не е най-важното в една връзка и няма перфектни хора, но мен много ме е страх...  Cry имах дълги години връзка с едно момче /нищо сериозно в крайна сметка...само гимнастики / и той никога не е казвал нищо за това, но... може да е защото просто не му пука ... за мен.
A дали не е възможно просто да не му пука, че са там?  Wink

# 37
  • Мнения: 0
Естествено,че може Laughing,много важно.....Например моя мъж като надебеля 20кг,не ми пречи,така че какъв е проблема,че си имам тук таме косми Mr. Green

# 38
  • Мнения: 0
Нещо се поисчерпа темата май?

Здравейте,

Едва ли тази тема може да се поизчерпи... някога...  Cry

И аз да си споделя с вас - имам същия проблем. Четох какво ли не из интернет за видовете повишено окосмяване и вече съм се запътила към чичо доктор, само да минат празниците.

При мен положението е следното:

Имам доста косъмчета по корема, под и над пъпа, между гърдите, по тях . На кръста, по дупето, гърба и бедрата  Sick

По лицето нямам, мустачки и бради - не  Praynig

Доста съм кльощава, нямам акне и от както се помня цикълът ми е редовен като часовник.

Единственото, което е още по-смущаващо е, че имам адски малък бюст... ама наистина, както казват хората "ако не го пипам - ще ми мине"

А гадинките ги махам по различни начини, епилатор, пинсета, бръснене... за съжаление моята кожа е много бяла и чувствителна на скубане и доста често ми се получават подкожни косъмчета и пъпчици, което допълнително прави положението още по-нетърпимо... и в общи линии съм в дилемата косми или пъпчици.   

Ще отида на изследвания... дано има спасение.

Това което исках да ви питам...

Виждам, че доста от дамите с подобен проблем имат дечица, семейства... как се преодолява неудобството от тези "екстри" когато дойде време да допуснем някого до себе си. Мъжете как го приемат? Знам, че не е най-важното в една връзка и няма перфектни хора, но мен много ме е страх...  Cry имах дълги години връзка с едно момче /нищо сериозно в крайна сметка...само гимнастики / и той никога не е казвал нищо за това, но... може да е защото просто не му пука ... за мен.

Ако може и да ме насочите към добър лекър в София.


Ще се радвам ако някой ми обърне малко внимание и сподели Hug


Здравей. Бих те посъветвала, ако си от София и ти е удобно, да отидеш при д-р Брощилова в Кожната Клиника на Александровска болница. Страхотен диагностик е и съм сигурна, че ще те посъветва нещо и ще намериш решение, за нещата, които те притесняват.
Успех!

# 39
  • Мнения: 0
Прочетох за Depilar System в по-предишните дискусии. Аз го ползвам и съм много доволна. Няма болка и се надявам и крайния резултат е да е обещаващ. Дано най-накрая са измислили нещо ефективно за тея пусти косми Laughing

# 40
  • Мнения: 234
Имам едно питане. Имам окосмяване почти по цялото тяло, по краката и ръцете ги махам с кола маска или епилатор, но по корема и гърба, където са по скоро като тъмен мъх (е, малко повече от мъх, но определено не дълги и черни като при мъжете), до момента винаги съм ги изрусявала  и така почти не се забелязваха. Само, че в момента съм бременна– четвърти месец и не смея да ги пипам, за да не причина увреждане на плода. А определено умирам от срам като ходя по ултрасанди и трябва да вдигам блузата и да оголвам корем Embarassed. Моля, дайте мнения, опасно ли е да ги изрусявам или изшно се тревожа !?

С какво ги изрусяваш? Ако е с процентна кислородна вода ,не мисля че това би създало проблем.

# 41
  • Мнения: 0
И аз да се запиша:) От юли месец и аз използвам Depilar system, като ходя всяка седмица, тъй като участъка, който третирам е на лицето. Чак сега мога да кажа, че наистина почнаха по-бавно да растат. На "мустака" вече втора седмица нямам почти никакви, но не мога да кажа същото за брадичката, наистина са по-малко, но като ги махна и ме намажат с Депилар систем, след два-три дни ми излизат нови, които не са били поникнали и аз не съм успяла да изчакам да пораснат, и това е ужасното:(

# 42
  • Мнения: 4 370
Аз пък откато съм бременна и никакви косми не ми растат. На кола на ръцете ходих последно преди 2 месеца,ако не е и повече, и сигурно няма да отида докато родя. На горна устна преди ходех почти всяка седмица, а сега ходя веднъж месечно и пак почти нищо няма за махане. Краката, аз си ги оправям с епилатора у нас, но тях вече ги минавам само информативно. Явно хормоните се наместват по време на бременност.

# 43
  • Мнения: 0
Момичета много се радвам, че още хора са чували за Депилар Систем. Аз и преди казах, че го използвам на интимната зона. Вече съм на 9-та процедура. Супер е! Може за брадичката да отнеме повече време. Там косъмчетата са много упорити.

# 44
  • Мнения: 3 039
Здравейте.Моят въпрос е може ли депресията да провокира повече окосмяване?

Общи условия

Активация на акаунт