За Коледните картички

  • 1 836
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 199
Замислих се за Коледните картички, дали си струва да се изпращат, ако знаеш, че така или иначе ще отидат на боклука.
Не е ли по-добре да се дадат парите за някаква друга кауза или пък си е хубаво да изпратиш картичка на хората които обичаш.

# 1
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Електронните картички според мен са удачен вариант (или ммс с подходяща коледна картинка), така парите, които биха били отделени за обикновените картички, могат да отидат за друга кауза

# 2
  • Мнения: 227
Аз съм старомодна и още отсега купувам картички, да изпратя в плик по пощата.

Последна редакция: сб, 06 ное 2010, 11:33 от ol

# 3
  • Мнения: 1 788
Защо трябва да отидат на боклука задължително?!
В смисъл - ако са ми пратени от човек, когото уважавам, обичам, с когото ми е приятно/имам хубави спомени, не бих изхвърлила картичката.
Колко място заема една картичка в крайна сметка? Колкото една снимка...
Не съм от сантименталните особено, които пазят всички кутийки, хартийки и разни вещи, но картички/снимки/по-рядко писма имам още от моето детство и са ми прекрасни спомени.

# 4
  • Мнения: 516
Имам стотици коледни картички, събирани през годините. Не знам, защо, но никога не съм изхвърляла картичка. Трупам си ги в една кутия за спомени и от време на време ги разглеждаме с детето. Ето, на мен можеш да пратиш. Няма да отиде в боклука.  Wink

# 5
  • Мнения: 9 865
Междуфирмените честитки са голямо разхищение... тонове ненужно употребена скъпа хартия. Много рядко се среща някоя оригинална и интересна картичка.
На близките си обикновено правя собственоръчно малки картички (за всякакви поводи) и гледам да използвам разни остатъчни материали, изрезки, вестници, амбалжна хартия, напоследък някои брошури от пощенския спам. Мисля, че се получават интересни неща, пък и си създавам илюзията, че оползотворявам нещо, което така и така отива на боклука.
Пазя си личните картички, които получавам в една кутия.

# 6
  • Мнения: 2 199
Аз също си пазя картичките. Но веднъж на човек когото бях изпратила сподели, че само прах и събирали тези предмети и ги изхвърляла, затова споделих, че има хора които ги изхвърлят.
Електронната картичка не е за мен, аз съм старомодна за някои неща, обичам писмата, албумите с лепени снимки и картичките.

# 7
  • Мнения: 2 199
Междуфирмените честитки са голямо разхищение... тонове ненужно употребена скъпа хартия. Много рядко се среща някоя оригинална и интересна картичка.
На близките си обикновено правя собственоръчно малки картички (за всякакви поводи) и гледам да използвам разни остатъчни материали, изрезки, вестници, амбалжна хартия, напоследък някои брошури от пощенския спам. Мисля, че се получават интересни неща, пък и си създавам илюзията, че оползотворявам нещо, което така и така отива на боклука.
Пазя си личните картички, които получавам в една кутия.
О, много хубава идея. 

# 8
  • Мнения: 1 310
На възрастните ми роднини винаги изпращам картички по пощата. Винаги се радват /поне така показват/.  Peace
На приятелите - по електронната поща.  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 2 623
Аз също съм старомодна. Хиляди пъти предпочитам
да получа истинска, хартиена картичка,
отколкото такава по мейла  Naughty
Пазя всяка картичка от близки и приятели,
а наскоро дори видях нещо много красиво,
което може да се направи от старите коледни картички
и да бъде страхотна украса по празниците  Hug
И тази година ще изпратя истински картички  Hug

# 10
  • Мнения: 66
Не пращам картички, по принцип пращам смс с пожелание, а на по - близките си се обаждам да ги поздравя.
На мен също не ми изпращат картички, изключение са електронните, но тях си пращаме с непознати хора от нета.

# 11
  • Мнения: 4 965
За мен това е разхищение на хартия и предпочитам да запазя няколко дървета. Изпращам електронни картички, вкл. и фирмени.

# 12
  • Мнения: 1 959
В Англия картичките са религия.
За всекиго, по всякакъв повод-празници, къща, кола, работа..
За рожден ден рядко се подаряват цветя, дава се картичка.

Купувам такива, които се издават от благотворителните организации.
Така знам, че поне част от дадените пари, отиват за някаква кауза.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 623
За мен това е разхищение на хартия и предпочитам да запазя няколко дървета. Изпращам електронни картички, вкл. и фирмени.

Като знам какво разхищение на хартия
пада във всяка фирма, фирмичка и офисче,
извинявай, но 2-3 картички на година е капка в морето  Naughty

# 14
  • Мнения: 817
Имам една близка приятелка, която не живее в България, ще изпратя картичка за Коледа само на нея Mr. Green
Всички останали ще бъдат поздравени само с СМС.
Мисля да "открадна" идеята на Прекрасната свинарка и да и направим тази година двете с дъщеря ми собственоръчно, надявам се да я зарадваме.

Общи условия

Активация на акаунт