Упойка, подходяща за бременни

  • 1 226
  • 4
  •   1
Отговори
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Моля, дайте ми име на анестезия, която е подходяща за бременни. Имам належаща нужда да посетя зъболекар, а изпитвам ужас от болка. При предишната си бременност също ходих на зъболекар, но той е много против упойките по време на бременност и съответно ми вади нервите на преден зъб на живо (сложи ми 1/2 детска упойка - нищо не действаше). Такъв ад не искам да преживея повече Sad
Затова сега искам да ида при друг стоматолог и направо да му връча упойката. Също така трябва да може да се поръча в аптека и да ми бъде доставена.
Благодаря

# 1
  • София
  • Мнения: 577
Стоматологът най-добре ще прецени коя упойка е подходяща за Вас. За бременни се препоръчват упойки, несъдържащи адреналин. Но в някой случай се използват и такива, които съдържат. Целта е да се постигне по-добро обезболяване, тъй като при болка в организма се отделя многократно по-голямо количество адреналин, отколкото съдържащото се в упойката. Съмнявам се, че в аптеката можете да си купите упойка. Въведоха се ограничения и упойки се продават само срещу документ, че си лекар.

# 2
  • Мнения: 4 068
Зъболекаря е този, който ще прецени каква упойка да ти сложи. Зара ти е отговорила много точно. Има моменти, когато въпреки състоянието бременност се налага интервенция, защото да търпиш болка също не е много добре за теб и бебето.

# 3
  • BG
  • Мнения: 2 458

amanita , в осми месец съм, а ми се наложи до тук два пъти да ми се  поставя упойка, като вторият път беше вчера, налага се лечение на пулпит. Първият път беше в края на 6 месец - вадиха ми зъб. Да, лекарите знаят как да постъпят. Болката наистина ми предизвика много повече притеснения в коремчето....Не се плаши, отивай смело!

 Peace



# 4
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Ходих.
Трябваше да направя снимка, за да се види състоянието на зъбите, само че категорично ми отказаха  Tired Имали оловна престилка, ама не можело...
Както и да е, оказа се, че единият ми зъб е мъртъв. Отвориха ми го още повече та ако има нещо да изтича - да изтече. Следващата стъпка е вадене.
Вторият зъб се оказа, че не е този, който си мисля, а съседния. Има гангрена  Tired И него ми отвориха и утре ще го лекуваме. Засега действахме без упойка, защото не ме боля. Но ако се наложи ще сложат Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт