Как се отразява ежедневното пътуване на бременността?

  • 3 377
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 738
Цитат на: lyra
Аз чак сега ти погледнах лентичката - не се притеснявай! На 5 седмици нямаш още въпросния плодов сак, той тепърва има да се образува. Така че на този етап единствения проблем аз виждам в това, че бусчето няма климатик. Жегите не действат добре на бебето, особено в първите седмици, когато му се изграждат органите... Затова например не се препоръчва на жени в началото на бременността да ходят на сауна, затова са опасни и заболяванията - заради вдигането на температура. Но те и жегите поотминаха вече, а аз съм жив пример за това, че всяко правило си има изключения. Аз бременна пътувах до Унгария и обратно в кола без климатик в разгара на лятото - сварих се по пътя, а пък накрая си родих здраво бебче... Главното, което исках да ти кажа е, че имаш още няколко седмици на разположение за решаване на проблема. Плодовия сак се образува някъде кум 16-тата седмица, ако не се лъжа..



Благодаря lyra
За щастие жегите не ме притесняват - все ми е студено, дори в офиса постоянно се сърдя че пускат климатика. Предполагам че и за бебето няма да са проблем.

Благодаря на всички за отговорите!

# 16
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Valka
 Просто исках да знам възможно ли е вибрациите при такова пътуване да предизвикат отлепяне на плодния сак в първите седмици на брменността а и в по-късните месеци. Ако стане някой фал заради това пътуване няма да си го простя Sad

Без да имам намерение да те плаша -  да, възможно е. През първата си бременност прокървих в 11-та седмица (не спирах да карам колело, да се движа супер активно). Предстоеше ми и пътуване във вътрешността на страната. Лекарката ме "пусна" с 300 уговорки, въпреки че пътуването бе с автомобил, а не с товарен микробус. Дори за седмица две ми "спряха" и секса, за да се уталожат нещата. След това нямах проблеми до края.

# 17
  • Мнения: 289
Пак аз - плодовия вак го има от 12. седмица, изжинявам се за грешката.

# 18
  • Мнения: 2 489
Това, че сакът се образува в 16 седмица не е вярно.
Плодният сак го има от самото начало, та нали вътре е ембриона. На мен ми видяха плодния сак точно на 5 седмица, още не се виждаше дали има ембрион, та трябваше да ходя след време да се види, дали не е кухо.

Моята работа също беше на 100 км. И естествено я спрях. Разбира се пътуването може да навреди. Всичко зависи от това дали можеш да си позволиш да не пътуваш. Но е най-добре да се пазиш. Аз специално не мога да рискувам най-важното нещо заради работата си.

Обаче лекарите казват, че при абсолютно нормална бременност пътуването е разрешено, секса също.
За съжаление не може да се определи дали е нормална, а и аз не мога да чакам да се случи нещо лошо...

# 19
  • Мнения: 289
Цитат на: sunny zt
На мен ми видяха плодния сак точно на 5 седмица


Това не ми се вярва, на този етап става дума само за слой от клетки, от които тепърва ще се образува плацента и плоден сак... но аз не съм професионалист, че да твърдя със сигурност, няма ли някой лекар да се включи и да ни "светне" по въпроса?

# 20
  • Мнения: 2 489
Здравей Lyra,
Аз също не съм лекар, а просто една бременна. Grinning
Имам снимка от УЗ, на която се вижда матка, в която има черно петно /  около един сантиметър/, в което се вижда много неясно ембриона.

Имам и снимка, направена десет дена след тази, при която това черно петно /плодния сак/ вече е 2.5 см. и в нея ясно се вижда ембриона заедно с жълтата торбичка.

При така нареченото "кухо яйце" има наличие само на плоден сак, но без зародиш. Така, че плодният сак е обвивката. Не може да същетвува зародиш без плоден сак.

Общи условия

Активация на акаунт