Пак започнах да тлъстея.....

  • 1 056
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
Здравейте красиви мами Wink,

преди време писах тук, интересувах се от разделно, от Дюкан и т.н. Направих си своя програма и свалих 18 кг. До тук добре, но преди месец изживях тежък нервен срив - имах си причина и продължавам да съм в гадно психо-емоционално състояние. Лошото е, че в такива моменти се побърквам за шоколад - съвсем сериозно, направо не издържам без да тъпча сладко нон-стоп. В резултат за месец и нещо съм трупнала 4 кг. и продължавам да не мога да се спра.....Аз по принцип никога не съм била слаба, но бях стигнала перфектите за мен килограми. Сега плюс тези вече ставам дебеличка....
Дайте съвет как да се справя с това - то е май повече психо-проблем....
Иначе два пъти седмично играя аеробика, хляб не ям, но.....сладостите компенсират всичко двойно и тройно.....
Потънала съм яко и не мога да намеря стимул...

# 1
  • Мнения: 131
Иди на психолог, опитай се да подобриш психическото си състояние.А ако нямаш възможност и време за психолог, просто с всеки изминал ден си казвай, че си по-добре и вярвай, че всички проблеми ще минат и всичко ще се оправи.Сутрин като станеш се поглеждай в огледалото, усмихвай се и си казвай "днес ще е един прекрасен ден, без проблеми и без лошо настроение, дори ще се храня здравословно и ще отслабна".Много е важно какво мислиш и как се настройваш.Забрави, за това, че тъй като си в психически стрес, не можеш да спреш да ядеш сладко.Просто си втълпи, че няма да се тъпчеш със сладко и , че дори и проблемите ти няма да ти попречат.Трябва силно да вярваш, да имаш голяма воля и ще успееш.Пожелавам ти успех Simple Smile И друг съвет-като ти се яде сладко, хапни малко мед и това може да те поуспокои.

# 2
  • Мнения: 2 751
Когато видиш резултат, макар и минимален, ще намериш стимул.
Увеличи тренировките, 2 пъти седмично е малко, ако имаш възможност, направи ги 4  Peace
Не е проблема само в шоколада, проблемът е и в хормоните, които бушуват при нервен срив и те спомагат много често за бързото качване на килограми.
Не си търси извинение за шоколада Wink Хапвай, но само следобяд, на гладен стомах, и не прекалявай!
Не се ограничавай, а го яж разумно  Peace

За проблемите ти си знаеш, няма как да те  посъветвам, но поне опитай да постигнеш малък резултат, така отново ще имаш стимул да продължиш да си възвърнеш килограмите, защото като са ти вповече, към сегашните си проблеми трупаш и други, също така подтискащи  Peace

# 3
  • Мнения: 3
Всеки от нас понякога изпада в депресии и нервен срив по една или друга причина. Просто в такива случаи не трябва да търсим утеха в храната,а в близките до нас хора-излизай с приятели,намери си хоби,спортувай,чети книги,разхождай се. Трябва да погледнеш реално на нещата и да осъзнаеш,че шоколада нито ще реши проблемите ти,нито ще те направи щастлива,сама виждаш,че даже има обратен ефект-увеличава депресията ти и те прави нещастна. Имай воля и се опитай да промениш психиката си,след това ще си много доволна от себе си   bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 2 217
Здравейте момичета,

днес ми е трети ден без никакви сладости, само сутрин до обяд хапвам по половин черен шоколад.И него ще намаля, но засега не искам да се лишавам чак толкова. Ефект вече има - нямам смъкнати кг., но ми олекна на психиката и дрехите ми се поохлабиха на талията. Наблегнах на овесени трици сутрин с кис. мляко от 1 %, много плодове, предимно ябълки, тиква. Пия течности и се захванах с много неща, за да не ми остава време да мисля. Тренировките засега съм оставила - заради здравосл. проблем, който скоро ще отшуми и ще ги възобновя.....Прави сте, че много ми олекна когато спрях да се тъпча - сега наистина имам повечко стимул за всичко, пък и нещата взеха сами да се подреждат едно по едно. Голям зор беше да се реша, но сега съм доволна много. Благодаря ви

Общи условия

Активация на акаунт