Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 746 531
  • 6 431
  •   1
Отговори
# 3 765
  • София
  • Мнения: 3 009
Офф ,и боза ли сега трябва да правим.Толкова ми беше лесно преди,но ако не я оправят ще си я правя сама,какво да се прави.

# 3 766
  • Мнения: 19 289
Хармоника нямаха ли три вида боза-ръж, просо и лимец?
Само един ли е останал вече?
На мен тази от просо най-много ми харесваше, но не съм купувала отдавна.

# 3 767
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Като си спомня в първите  1-2 години на демокрацията, като се опразниха магазините, как варяхме по цели големи тенджери боза .. и как не се пълнееше от нея..
 Мили спомени.

# 3 768
  • Мнения: 26
На мен ми прави впечатление, че киселото мляко на Хармоника стана нещо по-гъсто, неестествена му е консистенцията. поради липса на алтернатива в района, където живея, се налга да го купувам. Цената му при нас е 2.19лв  и сега като и вкусова не ми допада, направо ме е яд да ги давам. Когато имам път си купувам от млекарниците Кос или Герзовица, но не мога често.
Яйца и прясно мляко си взимам австрийските био от Била. Много съм доволна. Качествоно им е отлично, както и спазването на изискваниата. Купувам си ги и от Виена, в била има страхотен избор, който в БГ го няма. Има био козе кисело, има без лактоза, както и плодове и зеленчуци от същата марка. За съжаление в БГ нямам доверие на нашите органични. купувам от производител от Чепинци, но и той нямам как да е сигурен.

# 3 769
  • Мнения: 9 515
На мен ми прави впечатление, че киселото мляко на Хармоника стана нещо по-гъсто, неестествена му е консистенцията. поради липса на алтернатива в района, където живея, се налга да го купувам. Цената му при нас е 2.19лв  и сега като и вкусова не ми допада, направо ме е яд да ги давам. Когато имам път си купувам от млекарниците Кос или Герзовица, но не мога често.
Яйца и прясно мляко си взимам австрийските био от Била. Много съм доволна. Качествоно им е отлично, както и спазването на изискваниата. Купувам си ги и от Виена, в била има страхотен избор, който в БГ го няма. Има био козе кисело, има без лактоза, както и плодове и зеленчуци от същата марка. За съжаление в БГ нямам доверие на нашите органични. купувам от производител от Чепинци, но и той нямам как да е сигурен.

аз пък хич не съм фен на био продукцията, пак си е индустриална храна и си личи по вкуса - опитвала съм и в Бг, и в чужбина, ами не ми харесват повечето неща. 100 пъти предпочитам домашното производство, особено за зеленчуци, плодове, да не говорим за яйца.

# 3 770
  • Мнения: 3 607
Абе друго си е да откъснеш един домат от градината да ти сладни чак, и да се поокапеш ,тия био са само едни пари нищо друго.

# 3 771
  • София
  • Мнения: 1 082
Био-то е отгледано без химия, но пак са индустриални сортове, създадени да раждат повече, а като % витамини са трагични.

# 3 772
  • Мнения: 3 607
Био-то е отгледано без химия, но пак са индустриални сортове, създадени да раждат повече, а като % витамини са трагични.
Че дядото да не би да трови доматите които произвежда ,аз по вкусни зеленчуци и плодове последните 10г не съм ял.Даже в момента децата ядат круши от село.

# 3 773
  • Мнения: X
За всички е ясно, че на баба и дядо доматите са най-вкусни, но който си няма все нещо трябва да яде.

# 3 774
  • София
  • Мнения: 1 082
всички трябва да си отговорите на въпроса, за добив ли искам да сея или за качество.
Не виждам смисъл да се полага толкова труд, за да изкараш същия боклук, като в Кауфланд. В индустриалните сортове количеството витамини е в границата на статистическата грешка.

# 3 775
  • София
  • Мнения: 5 184
Стига с този "дядо"!
Пръскат извън нормата с Раундъп,  пръскат със системни препарати,  ябълката е химизирана и в червата...
Същия тоя "дядо" го виждам в агроаптеката като купувам семена,  но той купува системни препарати и нитритите, дето ще ми ги продава после в марулите..
Промишленият земеделец спазва нормата и у нас пръска на минимум.
Горенаписаното е в резултат на лични наблюдения, а не почива на вяра!
Откак детето ми си откъсна от ниските клони и с кеф Яде при съседката "чисти, НЕпръскани " сливи, а чак след като се надумка, тя се оплака, че тая пущина тревата не умира, а колко я пръсках,  даже втора доза изпръсках... Та оттогава първо питам къде е метличката...
В отминалото лято беше добре химизирана реколтата домати - след дъждовете всичко щеше да загине!
Отгледайте вие нещо, пък тогава си въобразявайте за баби и дядовци,  за био и не био...
Аз за непръскане и на майка си не вярвам...

Последна редакция: вт, 19 фев 2019, 11:15 от ЗаСлон

# 3 776
  • Мнения: 9 515
абе не е баш така, макар че има наистина много хора, фенове на монсанто, както и много некоректни производители, които въобще не спазват карантинни срокове и т.н.
ние например овошките, лук, картофи и подобни не пръскаме с нищо /факт, че понякога е имало гафове, защото не сме постоянно там и не можем да реагираме, ако ги полази нещо/. лозето - по схема.  баба ми навремето гледаше зеленчуци и ягоди, никога не е пръскала с раундъп - освен, че убива всичко, трови почвата за много години. само доматите чат-пат ги пръскаше май с бордолезов разтвор. иначе тиквички, чушки, ягоди, тикви...не. кумата ми също има бая градина /гледат за себе си/, не ги пръска също с гадни химии. раундъп и подобни със сигурност въобще не ползват.
иначе е ясно, че чиста продукция няма как да набараш, едва ли някой чак толкова се заблуждава, но все пак категорично предпочитам селската пред биото /голяма част от която си има никакъв индустриален вкус, но за сметка на това е сума пари/.

# 3 777
  • Мнения: 3 607
    Стига с този "дядо"!
    Пръскат извън нормата с Раундъп,  пръскат със системни препарати,  ябълката е химизирана и в червата...
    Същия тоя "дядо" го виждам в агроаптеката като купувам семена,  но той купува системни препарати и нитритите, дето ще ми ги продава после в марулите..
    Промишленият земеделец спазва нормата и у нас пръска на минимум.
    Горенаписаното е в резултат на лични наблюдения, а не почива на вяра!
    Откак детето ми си откъсна от ниските клони и с кеф Яде при съседката "напръскани " сливи, а чак след като се надумка, тя се оплака, че тая пущина тревата не умира, а колко я пръсках,  даже втора доза изпръсках... Та оттогава първо питам къде е метличката...
    В отминалото лято беше добре химизирана реколтата домати - след дъждовете всичко щвше да загине!
    Отгледайте вие нещо, пък тогава си въобразявайте за баби и дядовци,  за био и не био...
    Аз за непръскане и на майка си не вярвам...
    Ама Аз не карам никой да ми вярва всеки има право.Е гледаме и ние по нещо ,па то вземе че стане да не повярва човек.

    # 3 778
    • Мнения: X
    Селският домашен домат няма нищо общо с биото, изобщо не знам, защо се повдигна тази тема. Всичко приготвено в домашни условие е в пъти по-полезно и най-важното вкусно. Но, много хора няма откъде да си ги набавят и затова пазаруват по друг начин. И изобщо не е вярно, че на село всички пръскат с каквото намерят. Хората от години си обработват дворовете и отглеждат зарзавати за семейството и не са толкова тъпи, че да не знаят какво съдържат химикалите.

    # 3 779
    • Мнения: 1 178
    О, повярвай ми-пръскат на поразия. Съседките на баба ми са редовните клиенти в агроаптекта и й се чудят "що се мори да я копае тая трева, да слага тор и да прекопава градината всяка година, като такива хубави неща имало в аптеката...Па й доматите им ставали "ей такива". По-лошото е, че и децата си хранят с такава продукция..

    Общи условия

    Активация на акаунт