Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 748 735
  • 6 444
  •   2
Отговори
# 4 620
  • България
  • Мнения: 430
Кисело мляко Герзовица - с много каймак и  чудесен вкус, използвах и за закваска, доволна съм. От поне половин година не бях купувала от тях и ми беше приятно да се "върна".
Сиренето е също хубаво.

# 4 621
  • България
  • Мнения: 2 164
ЗаСлон, би ли споделила от къде купуваш продуктите на Герзовица в София?

# 4 622
  • София
  • Мнения: 5 188
Купувам Герзовица по принцип от един магазин с ниска цена - по 1 лев (киселото мляко е с каймак Simple Smile ) , ако вземеш 2бр.
Пазарувам по 6, 8, 10 броя Simple Smile
Сиренето нямат намалено,  избор доста голям, обаче винаги имат изгоден кашкавал. Адресът тук съм го писала, все не мога да го кажа точно - ул. Оборище 52 или 72. Името е нещо подсказващо, че е деликатесен магазин.

В случая купих за 1.30 от място, което не препоръчвам...

# 4 623
  • Мнения: 10 599
Герзовица се продава и в едно малко магазинче Фарм чар в Манастирски ливади, между Мол България и комплекс Бокар. Има го в Гугъл мапс , бул. България 42.

# 4 624
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Сиренето нямат намалено,  избор доста голям, обаче винаги имат изгоден кашкавал. Адресът тук съм го писала, все не мога да го кажа точно - ул. Оборище 52 или 72. Името е нещо подсказващо, че е деликатесен магазин.

Да не става въпрос за магазин Select, който се намира почти на ъгъла на "Оборище" и "Черковна", точно до "Фантастико"? Simple Smile Посещавала съм го, по препоръки от форума. Продават както "Герзовица", така и много други натурални продукти. Аз така и не се "разбрах" с този тип кисели млека, които се водят "истински", та спрях да посещавам магазинчето...

# 4 625
  • България
  • Мнения: 2 164
Благодаря!

# 4 626
  • София
  • Мнения: 5 188
Да, магазинът е Селект, до Фантастико.

# 4 627
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Качествена туршия се чудя откъде мога да взема? Thinking За София питам. Сякаш предпочитам запечатан продукт, а не насипно.

# 4 628
  • Мнения: 1 203
Освен сама да си направите диво ферментирали зеле, моркови и чушки, за друго през юни месец не мога да се сетя ...

# 4 629
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Мерси за съвета, но у дома някой кой да се занимава с подобни начинания. Simple Smile Може да взема нещо от магазина или да пробвам това, че отдавна му се каня.

А, сега видях, че и "Хармоника" предлагат някаква био, ще пробвам и тяхната.

# 4 630
  • София
  • Мнения: 5 188
Развеселих се, това кимчи  е 132 лв/кг.
В  България правим 132 кила сурова, пълна с пробиотици туршия. А тази е варена и няма нито една бактерия...
Като си помисля, че кило домашен мед взех за 7 лв/кг!

# 4 631
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Не мисля, че традиционното кимчи се вари. За конкретния продукт от линка, който съм дала, нямам представа – не съм чела в детайли. Може да не е толкова автентичен.

# 4 632
  • Мнения: 525
Качествена туршия се чудя откъде мога да взема? Thinking За София питам. Сякаш предпочитам запечатан продукт, а не насипно.
Можете да проверите в Чифлик Ливади: http://www.livadi.bg/index.php?route=common/home
Зимата имаха прилична туршия, но сега не знам.

# 4 633
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Ау, мерси, до "Ливади" ходя всяка седмица, така че съвсем скоро ще проверя и там. Simple Smile

# 4 634
  • Мнения: 179
Да дам и аз отзив за сиренето - може би зависи от сезона, но напоследък Герзовица намирам, че не е с толкова наситен вкус както есен/зима. Купувам напоследък Кърнаре, което последно има доста повече масленост от Герзовица, но пък има понякога едни странни слузести конци, когато се реже, които не мога да преценя дали са нещо нормално.

Общи условия

Активация на акаунт