Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 748 768
  • 6 446
  •   4
Отговори
# 4 965
  • Мнения: 132
Бихте ли ми препоръчали откъде да взема качествено месо - пиле, пуешко, заешко? Предстои ми захранване на бебе и предпочитам да е с домашна храна...

# 4 966
  • Мнения: 19 296
И аз харесвам само хрупкавите и нестипчиви.
А стипчивите да знаете, че се ядат само добре узрели по 2 макс, защото могат да образуват твърда маса в стомаха и да направят проблем. Ако не ви се чака да омекнат, може да ги сложите във фризера за 1 ден. Студът разграждал това вещество.

# 4 967
  • София
  • Мнения: 864
Аз тези, които взимам, български са, ги хапвам също леко хрупкави. Не са мека като тези испанските. И са ми много вкусни. МАлко на кайсия ми напомнят.

А за месо- Чифлик Ливади, Съни фарм или ферма Амброзия препоръчвам аз.

# 4 968
  • софия
  • Мнения: 25 446
Твърдите са внос от Гърция. Поне тези, които аз купувам. Покрай този сорт проядох райски ябълки. Преди това не ми харесваха и всъщност харесвам да са твърди и хрупкави.

# 4 969
  • Мнения: 19 296
Да, българските са стипчиви и трябва да омекнат, а твърдите са внос. Май не само от Гърция.

# 4 970
  • Мнения: 1 715
А хрупкавите от кои места сте ги вземали, например? То не че вече ще има, де...

# 4 971
  • Мнения: 297
Чета ви отдавна, но не пиша. Включвам се по темата за райските ябълки, тъй като доста проучвах сортовете преди да си насадя дръвчета на вилата. Всъщност "хрупкавите" са без танин и могат да се ядат веднага след като се откъснат, другите са с танин и те следва да отлежат и омекнат и тогава са чудесни в смутита и разни други "джуркочи". В България има безтанинови ябълки - купувала съм от Сандански, Петрич, Пазарджишко. Насадих  есента на вилата сорт Фую и Чинебули - безтанинови са. Иначе най-разпространената е Костата, танинова е, но до скоро имах от нея (омекнала вече и готова за ядене). Виждам все още и в големите вериги райски ябълки, но се въздържам да купувам. Достатъчно ядох от октомври месец до сега. Сигурна съм, че българските не са третирани с нищо, защото комшиите на вилата в Пазарджишко имат огромни дървета - около 15 м. високи и всяка година раждат по много без никакви грижи и пръскания. Дано съм ви била полезна!:smile:

# 4 972
  • София
  • Мнения: 864
Aз днес си намерих бг райски ябълки, от Петрич. И съм многоо щастлива!:Simple Smile)



# 4 973
  • Мнения: 19 296
Мери, много полезна информация. Аз мислех, че българските са само с танин. Това е супер, че има и такива сортове.

# 4 974
  • Мнения: 1 495
На моите родители е без танин. Толкова ражда, че едвам я изяждаме всички Simple Smile. Разкошни са.

# 4 975
  • София
  • Мнения: 110
Aз днес си намерих бг райски ябълки, от Петрич. И съм многоо щастлива!:Simple Smile)




Къде ги намерихте?
Ние купуваме от Сандански, последно в края на ноември от плоските.

# 4 976
  • Мнения: 17
Бихте ли споделило от кое прясно мляко сте доволни? Пием кафето си с мляко всеки ден, тези в картонените кутии мисля, че имат всичко друго, но не и мляко в тях. Благодаря предварително на отзовалите се 🙂

# 4 977
  • Мнения: 553
От Олимпус 3.8 %

# 4 978
  • Мнения: 9 521
Домашно купуваме. Ако се наложи купешко елби или лидълско. Като цяло няма купешко мляко за тази тема.

# 4 979
  • София
  • Мнения: 689
И био-то на Олимпус на нас ни харесва. Също LB и Вършец.

Общи условия

Активация на акаунт