Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 749 026
  • 6 448
  •   4
Отговори
# 840
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Каква е цената на цяло пиле Ливади?

# 841
  • Мнения: 1 274
За пилетата на Ливади. Яйца за сега съм взимала в сряда и в четвъртък, но просто досега 3 пъти съм била само.
В момента пилето е 12 лв. / кг.

Маслото Маджаров ми е най-вкусно.

# 842
  • София
  • Мнения: 84
За пазара в Лозен - понеже става дума за организация на фермери от Пазарджик, за софийското село Лозен ли става дума и в кои дни е пазара?


Серафима, лесно ли се приготвят кълнове с микрофермата на Людмил?


Благодаря!

# 843
  • Мнения: 1 274
Серафима, лесно ли се приготвят кълнове с микрофермата на Людмил?

Да, просто се слагат и тя сама си пръска вода през няколко часа. Само трябва да гледаш кога са станали. Също да наливаш вода в тубата веднъж на няколко дни и да изпразваш тубата с водата от фермата пак през няколко дни. Ползвам бутилки от 11 л. за сега, но мисля да взема стъклена дамаджана за чистата вода.  Можеш да пробваш в началото ръчно в буркан, за да видиш дали ще ти харесат на вкус и ако прецениш да си вземеш микрофермата. Моята ферма стои на един източен прозорец и кълновете стават зеленички, с повечко хлорофил, който е полезен. Тази стая ми е склад и там не отварям прозорец, така че не са в допир със софийската атмосфера. Мога да ти препоръчам да пробваш с небелен слънчоглед, люцерна и боб мунг (т.нар. соеви кълнове). Боб мунг купувам от арабските магазини на женския пазар - дребни зелени зрънца. Оставяш ги да станат на поници с дълги стъбла и листенца. Фермите ги прави Людмил собственоръчно, не са фабрично производство. Ако имаш въпроси отговаря бързо. Също ако би възникнал проблем с машината ще откликне.
Когато сменяш кълновете трябва да измиеш подносите и да забършеш машината с парцал отвътре. Има вариант да се чисти автоматично. В инструкциите е обяснено как.

# 844
  • София
  • Мнения: 501
и аз се интересувам от пазара в с. Лозен  ако някой има повече инфо нека сподели

# 845
  • Мнения: 2 037
и аз се интересувам от пазара в с. Лозен  ако някой има повече инфо нека сподели

По всяка вероятност става дума за друго село Лозен, не това до София. 

# 846
  • София
  • Мнения: 4 412
Люлин, благодаря зи инфото на пазара в село Лозен, на мен ми се струва, че е софийското, защото в статията пише, че купуват малки магазинчета от София. Дали има някой от Лозен да питаме.

Голямо издирване на информация за тези места...

Издирвам инфо за "Пазара в петък" - разбрах, че е на пазара "Иван Вазов", може би са 2 сергии и трябва да търсим надпис "Пазара в петък" . А само от 17,00 часа ли работи? И също попаднах на този сайт, че май продават продуктите от пазара и през седмицата - http://www.semka.org/

Благодаря ви за препоръката на биволското мляко - доста ми хареса, имаше го в едно малко магазинче до нас.

# 847
  • София
  • Мнения: 84
Серафима, лесно ли се приготвят кълнове с микрофермата на Людмил?

Да, просто се слагат и тя сама си пръска вода през няколко часа. Само трябва да гледаш кога са станали. Също да наливаш вода в тубата веднъж на няколко дни и да изпразваш тубата с водата от фермата пак през няколко дни. Ползвам бутилки от 11 л. за сега, но мисля да взема стъклена дамаджана за чистата вода.  Можеш да пробваш в началото ръчно в буркан, за да видиш дали ще ти харесат на вкус и ако прецениш да си вземеш микрофермата. Моята ферма стои на един източен прозорец и кълновете стават зеленички, с повечко хлорофил, който е полезен. Тази стая ми е склад и там не отварям прозорец, така че не са в допир със софийската атмосфера. Мога да ти препоръчам да пробваш с небелен слънчоглед, люцерна и боб мунг (т.нар. соеви кълнове). Боб мунг купувам от арабските магазини на женския пазар - дребни зелени зрънца. Оставяш ги да станат на поници с дълги стъбла и листенца. Фермите ги прави Людмил собственоръчно, не са фабрично производство. Ако имаш въпроси отговаря бързо. Също ако би възникнал проблем с машината ще откликне.
Когато сменяш кълновете трябва да измиеш подносите и да забършеш машината с парцал отвътре. Има вариант да се чисти автоматично. В инструкциите е обяснено как.


Благодаря!  bouquet

# 848
  • Мнения: 1 274
Няма за какво. Сетих се за една подробност - за кълнове се използват семена, които се продават като храна, защото селскостопанските семена са обработени с пестициди и химикали и човек може да се натрови с такива кълнове.

# 849
  • София
  • Мнения: 84
Това, което най-много ме притеснява, е дали има условия за образуване на мухъл...

# 850
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Люлин, благодаря зи инфото на пазара в село Лозен, на мен ми се струва, че е софийското, защото в статията пише, че купуват малки магазинчета от София. Дали има някой от Лозен да питаме.
Не е софийското за съжаление, вчера питах една приятелка от там. Пазарджишкото Лозен е.

# 851
  • Мнения: 1 274
При мен няма мухъл. Точно за това предпочетох машина за себе си. Водата се оттича досатъчно добре. Предполагам, че е така и с ръчните машини, но пък автоматизираното периодично поливане гарантира, че няма да забравя да полея и че когато съм навън всичко ще върви по график.  

# 852
# 853
  • Мнения: 2 037
Не съм голям специалист по кълновете, но имам една пластмасова кафява кутия на три етажа, купена от ТСМ за десетина лева (отдавна). Много сполучлива реколта произвежда. Особеното е, че дъното седи вълнисто, а двете горни отделения имат нещо като сифон, за оттичане на водата.

Таня, благодаря за сайта семка.

Много неприятно, че има явно някакви проблеми с организирането на нормален пазар и в София.
Вчера четох коментари в страничката на пазара.
Толкова добре се организираха в Пловдив!

# 854
  • Мнения: 228
И също попаднах на този сайт, че май продават продуктите от пазара и през седмицата - http://www.semka.org/

На сайта пише:
Цитат
Производители
Семейна ферма Софина
Био ферма Пенови
Ферма Бесика

Общи условия

Активация на акаунт