Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 743 338
  • 6 408
  •   2
Отговори
# 900
  • София
  • Мнения: 864
Всъщност аз на Хармоника съм купувала само това сирене:
http://www.balevbiomarket.com/mlechni-produkti/sirena/bio-krave- … monica-400gr.html
Но никъде не виждам да е Муу. Въобще какво е това сирене Муу?
Мее е козето, Бее е овчето, а Муу?????
Че ми стана интересно:)

В интерес на истината съм взимала едно друго овче сирене, пак био, май на Кондов беше и също ми хареса.На мене ми харесва това, че са малки опаковки и така не се зориме да ги изяждаме.

# 901
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
...Въобще какво е това сирене Муу?
Мее е козето, Бее е овчето, а Муу?????...

Кравето

# 902
  • София
  • Мнения: 5 170
Написах "Муу" наслуки, а от линка от последния пост на Бъни виждам, че не са сложили на кравето сирене съответното подходящо име Simple Smile

Кондев е производителят и на козето, не само на кравето.

Ето какво са написали гордо и измамно, като че няма с какво да се похвали едно био сирене:
"• Стриктно спазваната традиционна технология на производство гарантира лесно усвояване на съдържащите се в готовия продукт белтъчини, аминокиселини, витамини, минерали и други микроелементи,..."

# 903
  • София
  • Мнения: 5 170
 На пазара Иван Вазов, точно в средата , всеки петък от 17 до 20 ч може да се купят био и еко продукти директно от производител, нещо като био-сергия.
Продуктите са:
моркови, тиквички, зелен фасул, краставици, домати,  картофи, касис, боровинки, дини, целина, магданоз, босилек и тн
интересуваше ме само цената на морковите - 1.80 или 2 лв

# 904
  • София
  • Мнения: 4 412
Мерси за подсещането за пазара на Иван Вазов. Утре може да посетим.

Да се оплача от сирене Верея, реших да взема за пръв път от добрите отзиви тук. Купих вакумирано и вътре бяха 3 бучки, двете бяха жълти и добри на вкус, а третата беше бяла и подобна на Дунавия от едно време. Може би сиренето в кутии да е по-добро. Серафима, чела съм добри препоръки от теб, но нещо не уцелих със сиренето Simple Smile

# 905
  • Мнения: 1 274
Мерси за подсещането за пазара на Иван Вазов. Утре може да посетим.

Да се оплача от сирене Верея, реших да взема за пръв път от добрите отзиви тук. Купих вакумирано и вътре бяха 3 бучки, двете бяха жълти и добри на вкус, а третата беше бяла и подобна на Дунавия от едно време. Може би сиренето в кутии да е по-добро. Серафима, чела съм добри препоръки от теб, но нещо не уцелих със сиренето Simple Smile

Съжалявам, че съм те подвела, аз досега съм купувала по 400 г. вакуумирано и не съм имала проблеми. Моето го купувам в Магазин 345. В кутия не съм купувала.

# 906
  • Мнения: 384
Влизам да предложа нещо на търсещите хубав български чесън ( а и да помогнем на човек в нужда, работещ). Една жена, майка на 2-годишни тризнаци се е заела със земеделие. Тази година е отгледала чесън на 5 декара, но няма осигурен пазар, а прекупвачите и го искат за 60 стотинки!

Жената е от Силистра, но можем да се организираме по градове и да поръчаме поне някакви количества. Чесънът е на гаци от по около 10кг. Ето фб профила на жената, ако някой реши лично да я разпитва https://www.facebook.com/profile.php?id=100000799497488&hc_location=stream

 Аз лично и предложих да се свърже с хранкоопите като вариант за продажба на по-големи количества на по-реална цена.

# 907
  • София
  • Мнения: 84
Днес за Пазара в Петък от градината на Лозан Миладинов пътуват босилек – виолетов и зелен, магданоз – 2 модела, целина, краставици „Гергана“, домати, тиквички (патисони и обикновени) и пащърнак.

Градината на Вискяр ще е с последни за този сезон лилав боб на френските джуджета и френски гроздета, краставици, тиквички (+ патисони няколко сорта), над 15 сорта чери домати, второ бране за сезона на разноцветни домати, включително богати на антоциан, вероятно няколко сини домата от сорта Блу Биофен (домати, а не патладжани!), листа цвекло, лапад, лобода, пчелен мед от тази и миналата година - 100% натурален, къпини, евентуално малини.

+ още сезонни продукти, начало: 17:00 ч., общински пазар "Иван Вазов", сергии 54, 55 и 56.

# 908
  • София
  • Мнения: 5 170
аликанте, чета и не вярвам на очите си   bouquet
моля те, дай подробности и за цените, дай снимки,  абе давай всичко и да има за всички!

# 909
  • София
  • Мнения: 84
За цени не знам подробности, ето страницата им: https://www.facebook.com/farmersmarketbg?fref=ts

# 910
  • София
  • Мнения: 4 412
Аз днес съм се наканила да посетя този пазар, ще видя как е. А знае ли някой къде точно са тези сергии и къде е най-удобно да се спре около пазара?

# 911
  • Мнения: 685
Срещу пазара има безплатен паркинг стига да има места. Точно до подлеза е.
Също така до пазара непосредствено след спирката на автобусите има паркинг, но само първите 30мин са безплатни.

Последна редакция: пт, 09 авг 2013, 17:13 от Cantariny

# 912
  • София
  • Мнения: 5 170
Препоръчвам новия магазин за маслини, зехтини и всякакви традиционни гръцки храни, на бул.Васил Левски, между Гурко и Венелин. От месеци съществува и ние направо се родихме, пътьом мъжът ми забърсва маслини и хляб с квас на Хмелбред ( с цена 98 ст. Simple Smile ) и сме щастливи. Препоръчвам маслините микс - 5.95 лв, поне 5-6 вида са и всичките хубави.
Името на магазина е Каламата маркет. Освен уникалния асортимент, се отличава от другите магазини и по гръцката музика Simple Smile

# 913
  • София
  • Мнения: 4 412
Cantariny, благодаря ти за инфото за паркинга. Намерих паркинга с безплатно 30 минутно паркиране. Стига за бърз пазар.
От продуктите на "Пазара в петък" съм горе-долу доволна, ще го посетя още веднъж, за да придобия по-добра представа. Бях там в 18,00 часа и доста от нещата бяха свършили. Другия път може би малко по-рано.

# 914
  • София
  • Мнения: 84
А какви са цените?

Общи условия

Активация на акаунт