Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 746 964
  • 6 435
  •   1
Отговори
# 975
  • Мнения: 1 274
Аз също съм близо до Римска стена. Не знаех че са там и в сряда. Кои дни има био производители?

# 976
  • Мнения: 1 674
Сега идвам от пазара,има домати.чери домати(сега ги пробвах страхотни са),чушки,моркови,малини,бадеми,боб,лимец .Може и нещо да съм пропуснала,казаха че ще идват всяка седмица.

Би ли споделила и цени. Simple Smile

# 977
  • София
  • Мнения: 84
Освен близостта до Фукушима, всички бадеми от САЩ се облъчват по някаква технология, за да издържат дълго време.

# 978
  • София
  • Мнения: 4 412
Бадеми купувах миналата зима-есен от едно магазинче на Солунска в отсечката посока от Витошка към Христо Ботев, по десния тротоар. Има 2 здравословни магазина - първия е със стоки от Странджа, поне така казват - има хубави орехи, бадеми, шипков мармалад и риба в стъклени буркани. Това съм купувала. Мисля скоро пак да отида до там, защото бадемите имаха един по-особен, по-хубав вкус от другите, може наистина да са странджански.  

# 979
  • София
  • Мнения: 5 184
Това е магазин "Истински неща" на Солунска, тук няколко пъти сме писали.

Бадемите са на Мартин Ганев - страстен биопроизводител. Гледайте представянето му в ТЕД , прекрасно е Simple Smile
Продават истински шипков мармалад,  бурканчето да оближеш , просто няма накъде по-вкусно. С бяла захар е обаче. шипките са диви естествено, пак от Странджа.

(Внимавайте да не влезете в съседния с гръмко име, там е ужасно комерсиално и неприятно - продават маргаринени блокчета , ама с кеф. Ленено семе от Китай , без претенции и понеже ми трябваше за детето ми, за кашлица, което изгаряше от температура в колата, нямах никакъв избор и го купих това ленено семе и повече никога няма да вляза там.)



# 980
  • София
  • Мнения: 4 412
ЗаСлон, мерси за уточнението. Намерих му фейсбук страницата, ако някой не го е виждал да придобие представа. Ще потърся и лекцията в ТЕД, че ми стана интересно.

# 981
  • Мнения: 1 173
ЗаСлон, мерси за уточнението. Намерих му фейсбук страницата, ако някой не го е виждал да придобие представа. Ще потърся и лекцията в ТЕД, че ми стана интересно.
Ето лекцията му от Форум Здраве, Горичка. На мен много ми хареса:
http://vimeo.com/40562092

# 982
  • Мнения: 1 274
В София на бул. Македония /срещу гръцката църква/ са отворили манастирска бакалия Smile. Продукцията им е основно от Гигинския манастир, но имат също и различни масла /от невен например/, сладка, зехтин. Въобще интересно магазинче, имам голямо желание да отида да го видя, разбрах за него от друга тема. Ако някой е ходил там, може ли да сподели впечатления?

# 983
  • София
  • Мнения: 5 184
Продуктите на Копиловски манастир ги видях и в съвсем обикновено малко квартално магазинче, истински бивш гараж и то откъм вътрешния двор на кооперация - не повярвах на очите си!
Имат постоянно кисело мляко от всички предлагани към момента видове, а по заявка сирене и риба. Рибата само в петък след 17 ч. (аз съм вегетарианка, но е ценна информация за приятелите ми, затова разпитах Simple Smile )

Отново избликва у мен енергия да се разговарям с търговците и да им отварям очите, че и за техните семейства е добре да има И здравословна храна в магазинчетата им. Нека поне опитат, може да има 5 семейства в района , но да пазаруват редовно ако знаят, че се предлагат истински хляб, млечни, риба.
Да припомня обаче, че сиренето на манастира е с калциев двухлорид.

Открих пекарна на бул.В.Левски №140, между Цар Симеон и Сточна гара, точно срущу пешеходната пътека
Май сте писали за тях - "Пекарната" се казват Simple Smile
Производител "Храна за здраве и дълголетие"
Много харесахме хляба от лимец с квас, хималайска сол и зехтин.
Но още повече харесахме техните "ХРУПКИ" - намазани с доматено пюре, зехтин и подправки и леко запечени, за да хрупкат. Мислех, че взимам за училище за децата, а се изядоха.

Последна редакция: пт, 04 окт 2013, 23:16 от AnMary

# 984
  • Мнения: 775
Можете ли да ми кажете от къде в София (или евентуално с доставка до София) мога да купя хубави билки - по специално босилек, лавандула, лайка, мащерка и майорана, розмарин, градински чай. Трябват ми за чай за детето.

# 985
  • софия
  • Мнения: 25 402
Можете ли да ми кажете от къде в София (или евентуално с доставка до София) мога да купя хубави билки - по специално босилек, лавандула, лайка, мащерка и майорана, розмарин, градински чай. Трябват ми за чай за детето.
На ул. "Поп Богомил" 38 има билкова аптека.

Мисля, но не съм най-сигурна, че можеше и да ти доставят. Координати.

Последна редакция: пт, 04 окт 2013, 15:19 от zvanche

# 986
# 987
  • Мнения: 1 274
Е не знам дали са най-хубавите билки, но ако направиш търсене в Гугъл можеш да изкараш списък на всички софийски билкови аптеки и да си избереш някоя която ти е удобна.

# 988
  • Мнения: 384
Аз бих заложила на сертифицирани билки. Тронка са български, произвеждат се близо до Елхово, изцяло ръчно, няма риск да са събирани от мургави братя. Продават се в повечето здравословни магазини, и в някои вериги съм ги виждала.

# 989
  • София
  • Мнения: 5 184
sunlight_eli , само в краен случай от билкова аптека билки за дете.
И аз подкрепям за сертифицирани билки.  В "Истински неща" има диви билки от Странджа. От собствениците разбрах , че истинската лайка има невероятен вкус, а от билковата аптека е смесена с двойника си и затова има гаден вкус.

Това е като виц, но за съжаление е реалност
На адски натоварена улица един чист българин разпъна стълба и започна да бере  иначе прекрасната , едра липа. Аз го посъветвах да я изхвърли и да си набере другаде, а той ми каза - а, не, аз и утре ще идвам докато я обера, аз я давам за изкупуване.
Аз му казвам - как ви я взимат, тя е отровна!
Той - Аааа, много я харесват даже!

Още един пример - това лято на Пампорово имаше много подбел, но само непосредствено до пътя. така и не си набрах нито едно листо.

Общи условия

Активация на акаунт