Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 748 337
  • 6 433
  •   1
Отговори
# 990
  • Мнения: 57
Аз лично бях свидетел това лято в Стара Загора, как циганките събираха с метли липовите цветове , които бяха на асфалта (нямам идея как ги бяха обрулили преди това). Те направо метяха улицата и събираха всичко (цвят, прах, боклуци) в едни големи найлонови пликове. Тогава се заклех, че български билки аз няма да купя никога.

# 991
  • София
  • Мнения: 5 187
Открих една стара пекарна, може би доста хора я знаят - точно на колелото на трамвай №1 в кв.Иван Вазов. На началната спирка.
Предлагат малки хлебчета от български лимец с квас, сладки от лимец със сода. Останалото е с мая, но с натурални брашна директно от производителя (Мелко, охулих ги в темата Черен списък заради добавянето на цели люспи в обявеното за "пълнозърнесто" брашно).
 Тук обаче  не става въпрос за търговската мрежа, а от пекарната го купуват директно, прясно смляно и без добавки.

Спазват старите технологии за хляб, не използват подобрители и консерванти. Правят хляба за себе си и за нас Simple Smile
Кората на хляба е вкусна като от едно време Simple Smile
Лимецовите хлебчета и ръжените ми станаха любими Simple Smile
Баничката беше като домашна Simple Smile

# 992
  • София
  • Мнения: 5 187
Продуктите на Копиловски манастир ги видях и в съвсем обикновено малко квартално магазинче, истински бивш гараж и то откъм вътрешния двор на кооперация - не повярвах на очите си!
...

Имах непростима грешка в предишен пост, случайно я видях. Моля, обърнете внимание на правилното име на манастира, имах предвид Копиловския манастир!
Благодаря на модератор АнМари за своевременната поправка!

# 993
  • София
  • Мнения: 222
Здравейте,

от време на време преглеждам темата и намирам много полезни неща в нея. Искам да ви питам за боба сега  Simple Smile, от къде купувате боб и намирате ли български изобщо? В големите магазини всичко е китайско (дори и смилянския боб  #Crazy ) или от Египет  (от който обикновено взимам)  и се чудя къде да търся вече. Купувам български от някое селце, когато пътуваме, но това не е вариант за всеки път.

Видях, че на предните страници пак е обсъждано сиренето. Аз купувам това на Съединение (тук във форума четох за него) и засега сме доволни. Не пише да има калций добавен (което както чета не е гаранция, но поне не хруска) и на вкус е добре.

# 994
  • Мнения: 384
Боб български, био ще има отново на пазара на Римската стена тази събота, цена 8 лв/кг.

По пазарите също има от производители, аз мога да кажа само за "нашия" пазар на кои сергии има такъв, за 4,50 вземам килограма. От тази година, вкусен и бързо увиращ.

# 995
  • Мнения: 961
Боб български, био ще има отново на пазара на Римската стена тази събота, цена 8 лв/кг.

По пазарите също има от производители, аз мога да кажа само за "нашия" пазар на кои сергии има такъв, за 4,50 вземам килограма. От тази година, вкусен и бързо увиращ.
Кой е вашият пазар и кои са сергиите? Simple Smile

# 996
  • Мнения: 53
Бях обещала ,когата вадим бататите да ви пиша .
При нас падна сланата и вече започнахме да събираме реколтата .Другата събота  19 .10. ,имаме намерение да отидем до София ,защото имаме поръчки.Цената е 2 лева.
Ако някой желае може и на лични да  пише и даде координати и количество.
Ако има желаещи от  Пловдив и Пловдивско може също да  пишат и да се свържем.
Разбрах, че мястото е пазарчето на Римската стена, ще го намерим .Нали от 11 часа започва ?
 newsm10

# 997
  • Мнения: 11 818
..

Последна редакция: пт, 11 окт 2013, 10:49 от Сиси ♥♥

# 998
  • Мнения: 228
Ябълки и грозде от петък до неделя - https://www.facebook.com/events/645646118799173/?ref=5

# 999
  • Мнения: 384

За първи път попадам на тези хора, звучат хубаво, но не знам нищо за тях. Може ли някакваи подробности? Как са гледани плодовете?

# 1 000
  • Мнения: 228

За първи път попадам на тези хора, звучат хубаво, но не знам нищо за тях. Може ли някакваи подробности? Как са гледани плодовете?

Няма много информация, ето:
Цитат
Bessa Apple е 6 декарова ябълкова градина, разположена в долината на ябълките в района на Бесапарските ридове. Дръвчета посадени с внимание и грижа и отгледани с много любов посрещат гости и приятели, които търсят досег със земята и плодородната и сила.

и тук http://www.bessaapple.com/

# 1 001
  • Sofia
  • Мнения: 1 050
https://www.facebook.com/pages/От-Село/611916008819191?fref=ts
орехи предлагат и др.

Последна редакция: сб, 12 окт 2013, 20:29 от Ani Ka

# 1 002
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Привет! Изключително ценна информация споделяте тук! Благодаря!

# 1 003
  • София
  • Мнения: 1 326

За първи път попадам на тези хора, звучат хубаво, но не знам нищо за тях. Може ли някакваи подробности? Как са гледани плодовете?

И мен ме интересува дали са пръскани ябълките с пестициди.

# 1 004
  • Мнения: 1 674
Поразпитахме човека, който продаваше. Не са отглеждани по принципите на органичното земеделие, както ябълките така и гроздето са пръскани. Уж не много.

Общи условия

Активация на акаунт