Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 749 235
  • 6 449
  •   4
Отговори
# 1 050
  • София
  • Мнения: 5 188
Прясно годжи бери  по 30 лв килото (разфасофки по 200 гр) но не знам кога и къде. Градината е в началота на преходния период към био сертифициране.

# 1 051
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Прясно годжи бери  по 30 лв килото (разфасофки по 200 гр) но не знам кога и къде. Градината е в началота на преходния период към био сертифициране.

Чакаме точно инфо и се редим на опашка Peace, благодаря!  bouquet

# 1 052
  • Мнения: 195
И аз съм от тези, които търсят и купуват хранителни продукти директно от производител (ферма). В тази връзка попаднах на един наскоро стартирал сайт, в който се регистират малки производители и ще може да се купува директно от тях. Харесах им страницата във Фейсбук за да получавам известия https://www.facebook.com/selskatrapeza.bg, а регистрацията на производители и потребители става на сайта им selskatrapeza.bg
Мисля, че идеята е страхотна и се надявам скоро да има много производители, от които да си поръчваме.

# 1 053
  • София
  • Мнения: 5 188
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=363208947148562&set= … ype=1&theater тук е програмата на утрешния ден на Римската стена, с готини занимания за деца и възрастни и продажба и дегустация на био и подобни храни
очакваните производители и продукти (възможни са промени):

    Богдан Богданов, Стара Загора - хляб, зърно, флейки за мюсли
    Кулинарно ателие Ананда, София - с няколко вида хляб
    Екоферма Елата, Плана планина - кисело мляко и млечни продукти
    Био Дио, Монтана - няколко сорта ябълки, ябълков оцет
    Еко Реколта, Петрич - киви
    Версол, Мездра - прясно годжи бери
    Еко Хербал, Сливен - зеле, моркови, зелени домати, тикви, лютеница, сладко от смокини, подправки, ядки
    Софина, Елин Пелин - зеле, моркови, целина, праз, тикви
    Ели Витанова, Дупница - тикви бяла и цигулка, сладко от тикви
    Балкан фрутс, Долна баня - зрял боб Еликсир
    Албена Симеонова, Никопол - биовино
    биоферма Пенови, Средец - леща, ябълков сок
    Mr. Marmalad, Врачански балкан - шипков мармалад
    Илия Цонев, Сухиндол - мед и пчелни продукти
    Младен Илиев, Кюстендил - сушени плодове
    Румен Стоянов, Батановци - подправки, билки, сушени плодове, сушени гъби, шипков мармалад
    Bake Studio, София - печени ябълки, сладкиши, прясна лимонада




Годжи бери - производител е Версол, МездраНямам контакти. Имам обаче отзиви - малките отказват да го ядат, казват , че е горчиво.
Големите не можем да се ограничим в количеството, много ни харесва!
Ще трява да го пробутвам Sad
Предупреждавам ви, че количество 200 грама е адски много, ако не го взимате И за сушене!
Не знам колко е трайно, по твърдост на обвивката прилича на дренки. Аз лично ще суша в хладилника, щото нямам сушилня Simple Smile

# 1 054
  • София
  • Мнения: 4 412
ЗаСлон, благодаря за интересната информация за утрешния пазар! Дано да успея да го посетя.

Исках да кажа за био-снакса "Произведено от Олимпия -56 за  Иннова Фуудс, гр Пловдив", за който беше писала преди, че съм го купувала  от училищната лавка и ми харесва. Има 2 вида - хрупанки и подобни на царевични пръчки. На мен ми стана много приятно, че БГ производител се е захванал, а и цената е много достъпна. Така че, подкрепям хората, а дано на следващата партида да си оправят правописа. Simple Smile

Последна редакция: пт, 01 ное 2013, 22:14 от TanyaMG

# 1 055
  • София
  • Мнения: 5 188
http://grabo.bg/sofia/pitza-i-desert-0hq4wb Ресторант на пъпа на София с био храни и здравословни и за всякакви хранителни режими, че и с 50% намаление  на пълнозърнеста пица по избор+десерт Simple Smile

# 1 056
  • Мнения: 19 296
Аз бях на пазара в събота. Купих няколко вида ябълки, оцет, зеле, моркови, лук.
Не можах да се добера до хляба, че имаше много навалица, а бързах. Видях и един стар приятел, който беше на хляба и ми стана много готино Simple Smile

Бих препоръчала на всички производители да напишат бележки с цените, за да могат хората да се ориентират по-лесно.

# 1 057
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
На пазара да не се ходи късно. Сколасах към 15 часа чак да съм там, е, почти всичко беше свършило. Купих все пак леща /тази година чистена/ и киви /за доозряване/. Годжи берито беше свършило, но дегостирах на място и не успях да се справя с горчивия вкус. Казаха, че другата седмица вероятно ще има от него пак, мисля да купя една кутийка ако мога и да привиквам към вкуса постепено.

# 1 058
  • Мнения: 3 786
Много ми хареса пазара,въпреки че наистина имаше доста хора и не беше най-приятно да се блъска човек из тълпата.
Купих си страхотно сладко от шипки,ябълки и червен пипер.Хапнахме кексчета много вкусни.
Но бадемите,който продаваше една жена- насипни в хартиени пликове бяха ужасно горчиви и после ходих да ги върна даже мисля че са опасни подобни храни.

# 1 059
  • Мнения: 2 037
И аз минах към 4 без нещо, вече нямаше почти никой.
Искам да питам лещата на какви пари я взехте и знаете ли дали ще е там и другата седмица?

# 1 060
  • софия
  • Мнения: 25 456
Ние си взехме боб, хляб, овесени ядки лимец, тиква и вино. Хлябът беше разкошен. Както и виното. Бялото е много приятно ароматно. Детето с удоволствие яде и ядките.

И да ви споделя за бататите - нещо не мога да нацеля рецепта. До сега съм слагала в супичка. Там е ок. Но вчера направих тиквена крем супа и свинско с батати и грах. Ами, 'кво да ви кажа - супата ще я изядем. И яденето, че пари са давани, но трудно Confused
Стигам до извод, че мога да ги слагам в супа и да направя пюре, като и за него трябва хубаво да помисля. Много сладки, а не сме свикнали на такъв вкус. Не съм сигурна и дали, ако ги изпека ще ги ядем с удоволствие. Иначе, всичко останало много хубаво. Споделете рецепта как ги приготвяте.

Последна редакция: пн, 04 ное 2013, 14:02 от zvanche

# 1 061
  • Мнения: 19 296
Аз изобщо не видях къде продават леща, лимец, боб.

# 1 062
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Искам да питам лещата на какви пари я взехте и знаете ли дали ще е там и другата седмица?

 Blushаз купих, без да питам за цената. Но попитах дали е същата леща като миналогодишната от "Цветна градина". Момчето каза, че е същата но с 40 ст. по-скъпа заради почистването.

# 1 063
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Аз изобщо не видях къде продават леща, лимец, боб.


И на мен ми се стори доста хаотично организиран пазарът, макар и в ранния следобед да нямаше много хора. Май номерът е да откриеш някой от организаторите и да попиташ какво се предлага, поне аз направих така.

# 1 064
  • София
  • Мнения: 4 412
И аз бях на пазара към 14,00 часа и нямаше почти нищо, но се разглеждаше спокойно Simple Smile Предполагам, че с времето производителите ще си планират по-добре наличностите. Все пак сега пазара беше 2 пъти по-голям от преди 1 месец и това много ме радва, че има повече неща. Купих подобни на изброените, годжи берито на дегустация ми хареса.

zvanche, бататите знам, че са сладки картофи "sweet potato". Купувала съм веднъж от магазина и ми харесват в сладкиши, имам си една любима рецепта, дето я месим с детето. Наскоро попаднах на рецепта за палачинки с тях. Сладките картофи от магазина си ги сложих по вкус в графа тиква.
На мен постоянно ми попадат рецепти за сладки картофи, ето една от последните минути - http://www.kalynskitchen.com/2007/10/spicy-sweet-potatoes-fries-recipe.html  Simple Smile

Последна редакция: пн, 04 ное 2013, 15:40 от TanyaMG

Общи условия

Активация на акаунт