Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 743 317
  • 6 408
  •   1
Отговори
# 1 125
  • Мнения: 1 298
Но пък много ме разочарова "От манастира" - поръчах за първи път от тях няколко продукта, с доставка, хлябът беше хубав, но зрялото козе сирене се оказа пресолено свежо сирене на дупки цялото. А ето оттук http://www.aktivnipotrebiteli.bg/p/tests/c/view_test/id/21/fl/1115/ знам, че дупките в бялото сирене са признак на замърсяване с бактерия. Така че това сирене няма да се яде. Не ми харесва факта, че разни търговци, пък и производители злоупотребяват с интереса на обществото към правилното хранене и ни пробутват какво ли не под етикета "здравословно". В момента съм в колебание дали да не дам сиренето за проверка в някоя лаборатория.


Моля ти се, дай го, че да получим малко достоверно инфо... Продават много хубави плодове и зеленчуци, а и рибка, обаче и на мен сиренето (зрялото) ми е странно. Млечни рядко купувам от тях. Общо взето, май има "хляб" в тях (не става дума за продавания хляб Grinning), но доста аматъорски подхождат, а ние сме капризни.

Последна редакция: вт, 26 ное 2013, 20:54 от karmelita_007

# 1 126
  • Мнения: 1 298
А, и понеже много ги спрягате тези Ливадни пилета, ако някой има идея как да се сдобия, да пише... Те са нещо като Светия Граал май - много готини и много добре пазени..

# 1 127
  • София
  • Мнения: 864
karmelita_007 ако питаш за монасите от Копиловци ето ти линка за страницата им.
http://www.otmanastira.com/

Хлябът им ми е любим. И хумусът им е добър. От зеленчуците вече са доста ограничени но имат ябълки няколко вида, червено цвекло, картофи, зеле, рукола и салатка вчера гледах. Абе на сайта си го пише.

Ливадите доколкото знам са само за регистрирани членове, а нови в момента не приемат. Ако имат нещо свободно за пускане първо пишат на членовете си. вариант е да си намерш някой, който е член там и получава първи инфо и така да се снабдяваш с това онова. Миналата седмица имаха пилета инцидентно. Повече май няма да имат или пак ще е инцидентно.

# 1 128
  • Мнения: 2 037
Предстои ми захранване на бебешора.От къде мога да му купувам био зеленчуци в Пловдив?

В Мола всяка събота имало изложение . https://www.facebook.com/hrankoopplovdiv

Дано Бенджи да се включи, на мен ми се струва, че този пазар го изместиха на друго място.
Освен това виж във ФБ https://www.facebook.com/groups/216666471684630/ и https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AhsbovaoNKradFBtTnR … p=drive_web#gid=0  Хранкооп Пловдив.

# 1 129
  • Мнения: 2 037
Bunnie, този магазин предлага продукти на манастира, но и други. Нали така. Не го държи манастира.

Млекоматите на "Красно село" и на "Красна поляна" са на една и съща фирма.

# 1 130
  • Мнения: 1 171
Bunnie, този магазин предлага продукти на манастира, но и други. Нали така. Не го държи манастира.

Точно така. Винаги пише кое от къде е.

# 1 131
  • Мнения: 1 298
Мерси, аз манастирските продукти ги знам, но насърчавах Стела Мария да даде сиренето, което и е съмнително, за изследване. Защото и на мен ми е мега странно това сирене, а е добре да се знае дали всъщност е годно за консумация. Манастир, манастир, но все пак хранителни стоки продават, та и с претенции за полезност - и потребителите трябва да си имат изисквания.

Аз със сигурност предпочитам техните продукти пред Моравско сели или Гимел, де, нищо, че нямат сертификати.


ПП. Мерси за препоръката за млекомата - само съм го гледала, но сега съм насърчена да пробвам, щом таквиз прекрасни били, пък и пасищни!

# 1 132
  • софия
  • Мнения: 25 201

Ливадите доколкото знам са само за регистрирани членове, а нови в момента не приемат. Ако имат нещо свободно за пускане първо пишат на членовете си. вариант е да си намерш някой, който е член там и получава първи инфо и така да се снабдяваш с това онова. Миналата седмица имаха пилета инцидентно. Повече май няма да имат или пак ще е инцидентно.
Ливади всеки четвъртък сутрин пускат за свободна продажба. Пишат и във ФБ. Пилета има почти всяка седмица, но не са неограничен брой. Не съм член, но не съм имала проблем да купя, каквото има. Трябва да погледнеш и да си активен. Не е секта.

# 1 133
  • София
  • Мнения: 735
Да се включа и аз с питане за продуктите "От манастира" - кашкавалът им бързо ли ви се разваля? Два пъти взимаме, отваряме го, ядат домашните (че аз постя и не съм го пробвала) малко и останалото го прибираме в хладилника. 2-3 дни по-късно ми мирише на "тръгнал", на вкус не знам как е. Нормално ли е това? При вас как е?

# 1 134
  • софия
  • Мнения: 25 201
Манастирът го зачеркнах преди 2 месеца. Не знам до кога, но много мразя търгашество, яхнало вълната на тренда. Особено от място претендиращо за извисеност на духа над материалното. И без това нямах особено доверие на нашето духовенство.

# 1 135
  • София
  • Мнения: 5 170
Млекоматите на "Красно село" и на "Красна поляна" са на една и съща фирма.

а ти знаеш ли още някакви подробности?
защото за мен са съвсем ново откритие, засега съм много доволна от вкуса, качеството и цените Simple Smile

купих нарочно от Алфатар, пак са на пазара Красно село - първо кравите са само зад решетки и се хвалят с това... собствени крави били...
второ- сиренето е с калциев двухлорид, казаха че не е притеснителен и се слага, за да се втвърди за ден-два, да не се чака (по принцип обсъждахме защо се слага, колко е вреден и безвреден)
сиренето на Алфатар е адски солено и много кисело, още с опитването ми стана ясно, че никога вече няма да си купя от тях и веднага ще напиша тук.


Копиловският манастир със 100% сигурност не прави млечните само от собствени животни, както пише на сайта им и върху опаковките (това май го писах вече)
Присъединявам се частично към мнението на Звънче.

ПП поправям се, изцяло се присъединявам. въпреки че не съм ги зачеркнала, не купувам от тях нищо, защото имам чувство на излъганост.

# 1 136
  • софия
  • Мнения: 25 201
Магазинът (млекомата) в Красна поляна продава млечни продукти от Дупница. Магазинът е през1 блок от нашия и бях питала още при откриването (не говоря за магазина на Aлфатар, защото и такъв имаме на пазара).

# 1 137
  • Мнения: 961
Аз веднъж само посетих този магазин на Иван Асен, такива надценки ми се струват безобразни. Преди време бяхме сравнявали цените на продуктите от манастира продавани в този магазин и същите, но продавани на сергията на пазара в Младост - двойно и отгоре.  Stop

# 1 138
  • Мнения: 2 037
За повече - питайте продавачите. Аз направих кисело мляко - стана чудесно.

Вече и семка продават на от манастира, така че - голям Х от мен.
семка определено не са моите хора.
При мен най-сполучливо се оказва пазаруването от приятели.  Heart Eyes

Нямам абсолютно никаква възможност да обикалям из града да ходя до магазини, които не са ми по пътя. В събота направих и невъзможното да стигна до пазара на Римската стена, заради един определен продукт, а хората не бяха дошли. В информацията от предишния ден бяха изрично упоменати. Много се разочаровах. Но тикви имаше, цигулки, нали питахте.

Таня, хлябът е на Ананда.

# 1 139
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
Предстои ми захранване на бебешора.От къде мога да му купувам био зеленчуци в Пловдив?
...

Дано Бенджи да се включи, на мен ми се струва, че този пазар го изместиха на друго място.
Освен това виж във ФБ https://www.facebook.com/groups/216666471684630/ и https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AhsbovaoNKradFBtTnR … p=drive_web#gid=0  Хранкооп Пловдив.

Да. Вече няма да е в МОЛа. Ще бъде на Четвъртък пазара. Може би от началото на декември.
Онлайн може да поръчвате от двете био- групи в Пловдив - линковете, които Люлин е дала.   Peace

Общи условия

Активация на акаунт