Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 747 613
  • 6 433
  •   1
Отговори
# 1 245
  • София
  • Мнения: 864
Да се включа и аз в темата и да споделя какво съм намерила: Месо купувам от едно магазинче на Симеоновско шосе преди светофара за Студентски град- три пъти в седмицата му карат прясно месо от Троян, човека там си прави кюфтета, кибапчета и разни други неща - много са вкусни. От там  вече повече от година купувам месото. Намерила съм на пазара на Младост -1  една сергия на която продават продукти от КОпиловски манастир, от там купувам кисело мляко , прясна планинска дива пъстърва ( на точки) хайвер, домашни лютеници и кисели краставички и разни други неща всичко което предлагат, намерих ми случайно и вече 3-4 месеца ходя там.
Такова магазинче има и на Цар Асен.На ъгъла със Светослав Тертер.

# 1 246
  • Мнения: 0
Ако се пътува посока околовръстен път се намира от дясната страна има малко място пред магазина и може да се паркира ако си с кола. Горе долу е след като се мине хотел св. Валентин  и преди светофара на ортопедичната клиника.

# 1 247
  • Мнения: 2 037
Какво е станало със събитието във ФБ за цитрусите? Затворихте ли го?
Получихте ли поръчките?
Има ли за свободна продажба?

Bunniе, объркала си царете.

П.С: Получих информация къде ги има на свободна продажба на по-високи цени.
Скрит текст:
Био-магазин на ул. "Хан Аспарух" 26
Фирмата вносител е Вилас МЖ.

Очаквам да кажете дали са вкусни  Simple Smile (само цитрусите ме интересуват).

Последна редакция: пт, 20 дек 2013, 08:52 от Люлин

# 1 248
  • София
  • Мнения: 802
Люлин, да, затворих събитието за неучастници. Не ми се размятат така лични данни из нета...

Иначе, аз ще си взема поръчката чак в неделя. Сигурно ще ти е късно тогава да споделям. Дали са вкусни? Може би е по-добре да вземеш 1-2 плодчета от магазина, който си писала, за да опиташ. Щото, то критериите за вкус са доста субективни. Поне аз така бих направила, де.

# 1 249
  • Мнения: 23
Направих си поръчка за яйца на страницата във ФБ на Натурално мляко.Не писах етаж и апартамент.Отговориха ми,че ще доставят,но нищо повече.Някой има ли представа по кое време горе долу доставят и каква е цената за доставка?Аз им отвърнах,че желая да слеза да си я взема пред входа.

# 1 250
  • Мнения: 1 674
Направих си поръчка за яйца на страницата във ФБ на Натурално мляко.Не писах етаж и апартамент.Отговориха ми,че ще доставят,но нищо повече.Някой има ли представа по кое време горе долу доставят и каква е цената за доставка?Аз им отвърнах,че желая да слеза да си я взема пред входа.
Цената на доставката е 1 лв, като ако поръчваш за първи път е безплатно. Доставят  през целия ден от източните райони през центъра към западните. Нопмажеш да им пишеш и да ги питаш за по конкретно както и да вземеш телефона на шофьора.

Моля те да споделиш после как са яйцата, защото не съм взимала досега.

# 1 251
  • Мнения: 2 037
Сандалка, права си за вкуса. Попитах, за да знам дали да ходя. На мен този район изобщо не ми е на път.

# 1 252
  • София
  • Мнения: 864
Аз си взех нещата-портокали, мандарини, чурвени чушки и краставици+авокадо.
Авокадото е много твърдо и тр да постои за да омекне.Другите неща изглеждат добре и свежи но още не мога да споделя за вкус. Като ги опитам ще пиша.За сега всичко е 6.

Иначе да, обръкала съм царете- става въпрос за Цар Иван Асен и Светослав Тертер.Там е магазинчето на Копиловския манастир:)

# 1 253
  • Мнения: 1 298
Здравейте, може ли някой да ми припомни как се наричаше фирмата/човекът, който продаваше еко сладка и май бадеми - някъде в центъра около Витошка беше магазна... Трябва ми, а името ми изхвръкна от главата.

# 1 254
# 1 255
# 1 256
  • София
  • Мнения: 5 186
фермерският пазар на Римска стена ще се провежда всеки ден от 22-ри до 31-ви декември включително, в обичайните часове между 11 и 15 ч;
изключение ще бъде само 25.12, първият ден на Коледа


 а доколкото си спомням, Еко Коледа в Пловдив е днес и утре

не пропускайте споменатата вече лютеница на Кулинарен историк , като я отворихме в къщи на спокойствие и сме още по-доволни - на едри и неразкашкани парченца е и с чудесен вкус, умерено солена

# 1 257
  • Мнения: 23
Определено ще споделя за яйцата,днес ги очаквам и се надявам поне да се доближават до домашните  Wink

Редактирам си поста,не си получих доставката,въпреки че ми писаха,че ще ми я доставят,нямам думи!  Close

Последна редакция: нд, 22 дек 2013, 18:19 от desinka8810

# 1 258
  • София
  • Мнения: 802
Люлин, да споделя за мандарините, тъй като вече ги взех и опитахме.
Много са приятни! От онези, с тънките кори, по-водните. За супер сладки не зная, съвсем скоро улучихме на много сладки мандарини от пазара, та тези не бяха чак много сладки. Но в никакъв случай кисели, съвсем приятни.
Мисълта ми е, че ако целИш единствено някакъв супер вкус, не го очаквай  Peace

Авокадото е твърдо, да, и доста едро. Очаквах, честно казано, по-дребно.
За омекването има един чалъм - слага се едно авокадо в пликче с един банан, и за 24 часа омеква. Чувала съм, че и с ябълка се получавало, но не съм опитвала. Е, сега по празниците ще пробвам Simple Smile

Хубави и светли празници на всички!  Hug

# 1 259
  • Мнения: 2 037
Sandalka, благодаря ти много.

Кивито май също узрява по-бързо в близост до ябълки.

Общи условия

Активация на акаунт