Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 748 290
  • 6 433
  •   1
Отговори
# 5 730
  • Мнения: 368
Здравейте,  може ли да препоръчате производител на козе сирене и биволско или козе мляко? Не знам колко може да се разчита на магазинските такива от сорта на Саяна, Маджаров и т.н. Виждам, че имат и козе и овче и биволско,  млека и сирена. Взех да пробвам на Родна стряха козе сирене за пръв път,  понеже бях спряла млечните по други причини. Не знам дали е хубаво , нямам база за сравнение. Затова бих била благодарна за мнения. Ако има и фирмен магазин в Пловдив, където да има наистина качествени продукти също ще е от полза. Благодаря

# 5 731
  • Мнения: 1 114
Аз от всички проби с пилетата досега съм се спряла на пилетата на Чифлика - каквито има (харесва ми, че правят разфасовки и купувам отделно бутчета, гърди, комплекти за супа и тн)
Ако искам да пека цяло пиле, купувам от френските замразени цели пилета (намирам ги най-често в Метро или във Фантастико).
На тях пише, че са свободни също. Смятам колкото може да се има вяра на едните, толкова и на другите, но и на Чифлика и френските се личи, че са малко по-дълго гледани. Костите им са по-тъмни, сухужилията по-здрави, и месото малко по-жилаво. На вкус и двете са ОК.
Иначе съм купувала от разни фермери, които са просто опърлени отвън, но на вид и вкус не се различават от промишлените - огромни като размер, а с тънки и бели кости и тънки сухожилия, което показва, че са отгледани и заклани по бързата процедура.
Разяснете моля за костите и сухожилията?
На пилетата, които са малко по-възрастни след термична обработка костите са с по-тъмен цвят, отиват към кафяво, докато на бързо отгледаните са светло бежови. Хрущяла на края на костите е по-твърд и по-оформен при по-възрастните, съответно блед и крехък при малките, и накрая в бутчетата има едно сухожилие, което при малките може да се сдъвче лесно, а при по-възрастните си става като ластик и е доста по-жилаво.
На някои хора това може да не им допадне, защото като цяло и месото става мааалко по-гумено като минат определена възраст, но аз поне се успокоявам с това, че не са напомпани бързо, а са оставени да си растат там поне 6 месеца.

# 5 732
  • Мнения: 7 856
Как ги хранят пасищно според теб зимата... Със снегоходки Simple Smile Simple Smile
пък и в момента им е заглъхнала "симфонията на дивите птички" ...
Joy

Да не говорим, че сега намерих другото пиле в друг сайт и пише, че е пасищно в заглавието, а в описанието пшеница, соев шрот и т.н.
Скрит текст:
Толкова много лъжат, че нямам думи.
От кога Пиле да дома стана пасищно и на цена 20 лева при това замразено? Това е някой прекупвач, който слага надценка от пъти... Дълго време съм купувала от тях, малка ферма са, залагат пилетата на партиди. По-вкусно е от масовите, но не е пасищно. Поне за София доставят по домовете, но само кашон от 8 пилета - прясно заклани, с хладилно камионче. Нещо напоследък не ми се яде месо, има още малко във фризера, така че последната доставка тази седмица я пропуснах.
Информация от вчера от последната доставка на Пиле за дома до София - цена 7.70 на килограм, съвсем прилична на фона на всичко останало.

# 5 733
  • Мнения: 19 294
Пиле Росо ли се отглежда свободно? Никъде на опаковката не пише нищо такова. Имам в момента едно в хладилника. Според мен всичко им е маркетингов трик.

# 5 734
  • Мнения: 289
Включвам се и аз в темичката, чудно как не съм я видяла до сега.
Какво ви е мнението за пилешкото на Fragedo? Уж са „естествено отглеждани“ (каквото и да означава това) и без хормони.
Иначе някой беше питал за биволско и козе сирене - аз лично купувам такива само от специализирани магазини за млечни продукти, но до колко са истински не мога да кажа.

# 5 735
  • Мнения: 5 013
Купих сирене “от манастира” краве (манастир "Св. Йоан Предтеча" в с. Жабляно). Много странно беше - жълто, като по-светъл кашкавал, твърдо и някак жилаво/като гумено (с усилия се реже, не може да се нарони или смачка с вилица), солено доста, дори след изкисване. Направих баница с него и се чудя дали да я ядем - стои солена и плънката се точи все едно е направена с кашкавал.

Много им харесвам киселото мляко, особено овчето, много разочароващо.

# 5 736
  • София
  • Мнения: 689
Купих сирене “от манастира” краве (манастир "Св. Йоан Предтеча" в с. Жабляно). Много странно беше - жълто, като по-светъл кашкавал, твърдо и някак жилаво/като гумено (с усилия се реже, не може да се нарони или смачка с вилица), солено доста, дори след изкисване. Направих баница с него и се чудя дали да я ядем - стои солена и плънката се точи все едно е направена с кашкавал.

Много им харесвам киселото мляко, особено овчето, много разочароващо.
Прилича на гюбек по описание. То си е към кашкавал това.

Последна редакция: вт, 05 юли 2022, 00:13 от Matta

# 5 737
  • София
  • Мнения: 5 187
Обадете им се по телефона, откликват.

# 5 738
  • Мнения: 5 013
Абе точно като гюбек е, само дето на опаковката си пише сирене… ще звъня, мерси

# 5 739
  • Мнения: 353
Здравейте! Имате ли координати за прясна манатарка? Искам много да си купя, но не смея без опит!!!

# 5 740
  • София
  • Мнения: 200
Здравейте,  може ли да препоръчате производител на козе сирене и биволско или козе мляко? Не знам колко може да се разчита на магазинските такива от сорта на Саяна, Маджаров и т.н. Виждам, че имат и козе и овче и биволско,  млека и сирена. Взех да пробвам на Родна стряха козе сирене за пръв път,  понеже бях спряла млечните по други причини. Не знам дали е хубаво , нямам база за сравнение. Затова бих била благодарна за мнения. Ако има и фирмен магазин в Пловдив, където да има наистина качествени продукти също ще е от полза. Благодаря

Пробвайте това на "Ръченица", но мисля, че го има само  пред Министерство на земеделието  на фермерският пазар.

# 5 741
  • Мнения: 10 379
Здравейте! Имате ли координати за прясна манатарка? Искам много да си купя, но не смея без опит!!!
Ние берем манатарки, за нас си де. Само че като се пратят по куриер ще се смарангясат според мен... Много са чувствителни на жегите. То едвам ги опазва от балкана до нас, в интерес на истината 🙄

# 5 742
  • Мнения: 353
Здравейте! Имате ли координати за прясна манатарка? Искам много да си купя, но не смея без опит!!!
Ние берем манатарки, за нас си де. Само че като се пратят по куриер ще се смарангясат според мен... Много са чувствителни на жегите. То едвам ги опазва от балкана до нас, в интерес на истината 🙄

Благодаря!
Няма да рискувам, много е топло, ако захладнее ще видим!
Сушите ли ги за зимата и как?

# 5 743
  • Мнения: 1 674
Дали в темата има абонати на фермата Pura Vida?
Интересува ме, дали при доставката със Спиди продуктите не се увреждат в тези жеги?
Благодаря на включилите се!

# 5 744
  • Мнения: 7 856
Здравейте! Имате ли координати за прясна манатарка? Искам много да си купя, но не смея без опит!!!
Ние берем манатарки, за нас си де. Само че като се пратят по куриер ще се смарангясат според мен... Много са чувствителни на жегите. То едвам ги опазва от балкана до нас, в интерес на истината 🙄

Благодаря!
Няма да рискувам, много е топло, ако захладнее ще видим!
Сушите ли ги за зимата и как?
Аз не ям пресни манатарки, защото са много по-ароматни след като се изсушат. Сушенето е елементарно - режат се на ивици с дебелина около 5 мм и се редят върху няколко пласта домакинска хартия. След ден се сменя хартията, защото се овлажнява.
Преди 20-ина дни набрах 2 кг. Този път голяма част от тях изсуших върху двете тави и скалата на фурната върху хартия за печене, която смених веднъж. Не съм пускала фурната, просто беше с отворена врата, а тавите и скарата отчасти извън фурната.

Общи условия

Активация на акаунт