Черен списък на стоматолозите

  • 476 677
  • 863
  •   2
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 9 919
"Досие" има в здравноосиг.книжка..синята....
само за дейностите по каса-вадене и пломби и един преглед.

За останалите дейности...си помниш ти 😆
И като разбереш кой ти го е правил...какво следва?
Губиш си времето според мен и чоплиш излишно...
Там пише само името на зъболекаря... просто искам да знам дали вписват и зъба кой е някъде в системата.
А какво следва си е моя работа Simple Smile

# 676
  • Мнения: 68 643
Ти синя книжка имаш ли и вписвано ли ти е изобщо нещо? Щом в твоята пише само име на стоматолог то значи че не си я давал за вписване и/или нищо по каса не ти е правено.
Успех в борбата с вятърните мелници.
Занапред си води свое досие в тефтер..😉

# 677
  • Мнения: 795
Искам да проверя по здравната книжка (каса) кой стоматолог - ми е слагал пломба първоначално на един от два умъртвени зъби?

Ще сменям сегашния ми стоматолог (от 10г) имам доста правени от него и се питах дали може да ми даде досието (ако го е водила все път) имам и по каса (частично) правени от нея имам и платени изцяло.
И има ли смисъл от това (разправията).


Може да влезнете в ПИС към НЗОК чрез електронен подпис или изваден ПИК и там въвебдайки ЕГН-то си да си видите от 2012 г насам какво ви е писано. Но това подчертавам само по здравна каса ,каквото ви е правено. Всеки стоматолог работи със софтуер и ако искате стоматологът, при който сте били 10 г  може да ви даде разпечатка на това, което ви е правил, но това е на доброволни начала.

# 678
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Аз казвам, че ще ми е необходим амбулаторен лист и фактура за възстановяване на разходи. Така получавам какво ми е правено и от кого.

# 679
  • Мнения: 7 091
Денталната ми лекарка, която много харесвам, прави един преглед миналата година през януари на дъщеря ми, което беше съответно отразено в здравната книжка на детето като една дейност, днес чета в Персоналната информационна система, че всъщност  е отчела, че е поставила 4 пломби за 2019 г., три от които през декември. Явно е била сигурна, че няма да се разбере. Не знам как да подходя, иска ми се да й кажа. Толкова е старателна и внимателна, няколко неща ми направи доста качествени. Дойде ми като гръм от ясно небе, няколко пъти проверявах дали не бъркам.

# 680
  • София
  • Мнения: 599
Кажете и при следващият преглед,че сте проверили в системата ,и че е взела по 39,18 стотинки за пломба,тоест 4 пломби по 39,18 е около 160 лева.И може да вмъкнете,че е добре тези пари да се приспаднат от вашето лечение.
Тя не ви е ощетила,просто се е облагодетелствала за сметка на здравната каса.Тоест вместо парите да отидат за безработни майки ромки-са отишли за нея.
Постъпила е глупаво,аз не мога да си представя да заложа на карта 30 процента от дохода си ,за да взема някакви пари.Но щом е добра и точна зъболекарка мисля,че ще направи каквото трябва.

# 681
  • Мнения: 7 091
thedentist, да, знам колко отпуска Здравната каса за всяка услуга и колко е взела общо докторката. Знам също, че не е ощетила мен, но това си е кражба, а ромките са по отделно перо, едното не е за сметка на другото. Мисля си, че не го е направила само с мен,това е притеснителното. Видяла е за всеки свой пациент дали има оставащи неползвани услуги и хоп - в джоба. Ще й кажа, още обмислям как. Предполагам, че в края на тази година пак ще направи същото.

Последна редакция: сб, 20 юни 2020, 23:35 от Rosita

# 682
  • Мнения: 427
Кажете и при следващият преглед,че сте проверили в системата ,и че е взела по 39,18 стотинки за пломба,тоест 4 пломби по 39,18 е около 160 лева.И може да вмъкнете,че е добре тези пари да се приспаднат от вашето лечение.
Тя не ви е ощетила,просто се е облагодетелствала за сметка на здравната каса.Тоест вместо парите да отидат за безработни майки ромки-са отишли за нея.
Постъпила е глупаво,аз не мога да си представя да заложа на карта 30 процента от дохода си ,за да взема някакви пари.Но щом е добра и точна зъболекарка мисля,че ще направи каквото трябва.

Естестествено, че я е ощетила. Реално с тези пари е можело да се проведе лечение на детето, ако се наложи. Да не говорим, че кражбата си е кражба.

# 683
  • Мнения: 68 643
Те са за календарна година. Не се прехвърлят за догодина ако не се ползват. Тоест...ако е минала годината и детето през нея е нямало нужда от лечение, пряко него томно не е ощетила.
Но остава въпросът колко е морално и редно и т.н.

# 684
  • Мнения: 7 091
Разбира се, че изобщо не е редно, -тя се облагодетелства за чужда сметка, а това че не е ощетила мен, не я оправдава изобщо. Ако беше ми казала, че така ще направи - щях дори да съм съгласна, така или иначе пакетът е за съответната календарна година. И аз се лекувам при нея - прави ми доста неща и съм много доволна  от работата й като цяло. В петък бяхме при нея, можеше да сподели, сближихме се покрай леченията😀. Спирам по темата.

# 685
  • Мнения: 10
д-р Любомир Шейтанов.

След година и половина все още съм с травмиран езичен нерв след вадене на мъдрец при него - мравучкане, понякога силна болка като от изгаряне, изтръпване и ужасен дискомфорт в езика от страната на "операцията". Да не говорим, че дори не ме предупреди за рисковете. 

Тръгна да вади зъб само с една малка снимка на зъба, без да иска панорамна или 3D снимка.

За съжаление такива "лекари" могат само да ни помогнат да изгубим доверието си и да знаем, че ние трябва сами да имаме знания за това какво се окачва и какво трябва да се прави преди операция.

# 686
  • София
  • Мнения: 9 919
Има ли публичен достъп ( списък) до завършилите през годините дентални лекари?

# 687
  • Мнения: 115
Здравейте! Не знам дали тук е мястото, но ми се иска да споделя на каква информация се натъкнах вчера. Преди време си изкарах персонален код от здравната каса и вчера след няколко посещения при зъболекарката, която лекува зъбчетата на дъщеря ми реших да се поразровя в сайта на НЗОК и се натъкнах на следното:
В продължение на няколко години /според информация на НЗОК/ дъщеря ми е била лекувана от стоматоложка, която не познавам и никога не съм чувала, а на всичкото отгоре е отразено че всички извършени манипулации, извършени в продължение на 2-3 години са със статут "Одобрени за заплащане от НЗОК". И най-възмутителното е, че тази зъболекарка е почнала да лекува пулпит на 4-годишната ми дъщеря, на която пък за пръв път й се наложи да посети стоматолог чак на 7 год. ?!?!

# 688
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Здравейте! Не знам дали тук е мястото, но ми се иска да споделя на каква информация се натъкнах вчера. Преди време си изкарах персонален код от здравната каса и вчера след няколко посещения при зъболекарката, която лекува зъбчетата на дъщеря ми реших да се поразровя в сайта на НЗОК и се натъкнах на следното:
В продължение на няколко години /според информация на НЗОК/ дъщеря ми е била лекувана от стоматоложка, която не познавам и никога не съм чувала, а на всичкото отгоре е отразено че всички извършени манипулации, извършени в продължение на 2-3 години са със статут "Одобрени за заплащане от НЗОК". И най-възмутителното е, че тази зъболекарка е почнала да лекува пулпит на 4-годишната ми дъщеря, на която пък за пръв път й се наложи да посети стоматолог чак на 7 год. ?!?!
Това си е престъпление, подправка на документи, източване на здравната каса. Имаше наскоро подобен случай.  Не е редно, защото това е чиста кражба. Защо ще вземат пари за нещо, което не са свършили, и това е причина да няма направления за лечение, когато имаш нужда. Напишете в прокуратурата.
https://bntnews.bg/bg/a/979504-povdignakha-obvineniya-na-petima- … -sredstva-ot-nzok
https://news.bg/crime/obviniha-petima-zabolekari-i-it-za-iztochv … ravnata-kasa.html

# 689
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Брутални са действията на тези стоматолози. Подобни практики имат и лекари, и болници. Моят съвет да се проверява периодично с ПИК (може и с този от НАП) здравното досие дали няма записана интервенция, която реално не е извършена. В такива случаи трябва да се сигнализират институциите - ИА Медицински надзор и прокуратура.
Не е редно парите от нашите осигуровки (а размерът им расте с дохода, който получава лицето) да се облагодетелстват хитреци и постоянно да се чува, че ЗК е на червено.
Как ще имаме добро здравеопазване, като кражбите започват още от ниско ниво!?
Всеки ден все повече се отвращавам от държавата и някои от субектите в нея! Като последната новина - ДДТ в храните. Ами невероятно просто! За какво плащаме данъци и има толкова чиновници в агенции и прочие институции, като не извършват никакъв контрол? Какъв е смисълът да им плащаме заплатите и да получаваме лошо здравеопазване, храни, гориво и условия на живот?
Извинявам се за лирическото отклонение, но съм афектирана от последната новина. Колко ли такива отровни вещества сме погълнали... че и децата! Нямам думи!

Общи условия

Активация на акаунт