Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Черен списък на стоматолозите

• 333 572
  • 706
  •   3
Отговори
# 690
Разбира се, че изобщо не е редно, -тя се облагодетелства за чужда сметка, а това че не е ощетила мен, не я оправдава изобщо. Ако беше ми казала, че така ще направи - щях дори да съм съгласна, така или иначе пакетът е за съответната календарна година. И аз се лекувам при нея - прави ми доста неща и съм много доволна  от работата й като цяло. В петък бяхме при нея, можеше да сподели, сближихме се покрай леченията😀. Спирам по темата.

# 691
д-р Любомир Шейтанов.

След година и половина все още съм с травмиран езичен нерв след вадене на мъдрец при него - мравучкане, понякога силна болка като от изгаряне, изтръпване и ужасен дискомфорт в езика от страната на "операцията". Да не говорим, че дори не ме предупреди за рисковете. 

Тръгна да вади зъб само с една малка снимка на зъба, без да иска панорамна или 3D снимка.

За съжаление такива "лекари" могат само да ни помогнат да изгубим доверието си и да знаем, че ние трябва сами да имаме знания за това какво се окачва и какво трябва да се прави преди операция.

# 692
  • София
Има ли публичен достъп ( списък) до завършилите през годините дентални лекари?

# 693
Здравейте! Не знам дали тук е мястото, но ми се иска да споделя на каква информация се натъкнах вчера. Преди време си изкарах персонален код от здравната каса и вчера след няколко посещения при зъболекарката, която лекува зъбчетата на дъщеря ми реших да се поразровя в сайта на НЗОК и се натъкнах на следното:
В продължение на няколко години /според информация на НЗОК/ дъщеря ми е била лекувана от стоматоложка, която не познавам и никога не съм чувала, а на всичкото отгоре е отразено че всички извършени манипулации, извършени в продължение на 2-3 години са със статут "Одобрени за заплащане от НЗОК". И най-възмутителното е, че тази зъболекарка е почнала да лекува пулпит на 4-годишната ми дъщеря, на която пък за пръв път й се наложи да посети стоматолог чак на 7 год. ?!?!

# 694
  • In the land of Never Never
Здравейте! Не знам дали тук е мястото, но ми се иска да споделя на каква информация се натъкнах вчера. Преди време си изкарах персонален код от здравната каса и вчера след няколко посещения при зъболекарката, която лекува зъбчетата на дъщеря ми реших да се поразровя в сайта на НЗОК и се натъкнах на следното:
В продължение на няколко години /според информация на НЗОК/ дъщеря ми е била лекувана от стоматоложка, която не познавам и никога не съм чувала, а на всичкото отгоре е отразено че всички извършени манипулации, извършени в продължение на 2-3 години са със статут "Одобрени за заплащане от НЗОК". И най-възмутителното е, че тази зъболекарка е почнала да лекува пулпит на 4-годишната ми дъщеря, на която пък за пръв път й се наложи да посети стоматолог чак на 7 год. ?!?!
Това си е престъпление, подправка на документи, източване на здравната каса. Имаше наскоро подобен случай.  Не е редно, защото това е чиста кражба. Защо ще вземат пари за нещо, което не са свършили, и това е причина да няма направления за лечение, когато имаш нужда. Напишете в прокуратурата.
https://bntnews.bg/bg/a/979504-povdignakha-obvineniya-na-petima- … -sredstva-ot-nzok
https://news.bg/crime/obviniha-petima-zabolekari-i-it-za-iztochv … ravnata-kasa.html

# 695
  • Somewhere in Spacetime
Брутални са действията на тези стоматолози. Подобни практики имат и лекари, и болници. Моят съвет да се проверява периодично с ПИК (може и с този от НАП) здравното досие дали няма записана интервенция, която реално не е извършена. В такива случаи трябва да се сигнализират институциите - ИА Медицински надзор и прокуратура.
Не е редно парите от нашите осигуровки (а размерът им расте с дохода, който получава лицето) да се облагодетелстват хитреци и постоянно да се чува, че ЗК е на червено.
Как ще имаме добро здравеопазване, като кражбите започват още от ниско ниво!?
Всеки ден все повече се отвращавам от държавата и някои от субектите в нея! Като последната новина - ДДТ в храните. Ами невероятно просто! За какво плащаме данъци и има толкова чиновници в агенции и прочие институции, като не извършват никакъв контрол? Какъв е смисълът да им плащаме заплатите и да получаваме лошо здравеопазване, храни, гориво и условия на живот?
Извинявам се за лирическото отклонение, но съм афектирана от последната новина. Колко ли такива отровни вещества сме погълнали... че и децата! Нямам думи!

# 696
  • София
Дам,това са престъпления и за мен това не са колеги,това са мърльовци.
Вчера видях в книжката на моя пациентка,че предишния и зъболекар е писал фалшиви пулпит на предните и зъби(на тях няма нищо,белички,красивички са),за да прибере следните суми(68,93+39,18+68,93+39,18)Толкова ли е глупав се чудя,в момента в който го разберат,ще му прекратят договора и ще загуби между 30-50процента от доходите си.Казах на родителя,негова е преценката дали ще предприеме нещо или не

# 697
При мен случайно установените нарушения са преди 5 год. и май е малко късничко да алармирам.[

quote author=thedentist link=topic=541822.msg41074546#msg41074546 date=1594845519]
Дам,това са престъпления и за мен това не са колеги,това са мърльовци.
Вчера видях в книжката на моя пациентка,че предишния и зъболекар е писал фалшиви пулпит на предните и зъби(на тях няма нищо,белички,красивички са),за да прибере следните суми(68,93+39,18+68,93+39,18)Толкова ли е глупав се чудя,в момента в който го разберат,ще му прекратят договора и ще загуби между 30-50процента от доходите си.Казах на родителя,негова е преценката дали ще предприеме нещо или не
[/quote]

# 698
Къде ги виждате тези суми?

# 699
  • София
Като видя кои кодове е написал и разбирам

# 700
Къде ги виждате тези суми
В Персоналната информационна система онлайн - пише ги като одобрени плащания.
Говорих с лекарката, че съм видяла в системата услуги, които не са ползвани. Без да иска го била направила, станало някаква грешка. Повярвах й, ама друг път😁

Последна редакция: вт, 21 юли 2020, 20:13 от Rosita

# 701
  • София
Аз да питам - имат ли право да крият цени -  можело след преглед да те осветлят, а той е 50-60лв.
В едно от местата които посетих последно - имаше 4-5 цени които бяха за парлама.

# 702
Д-р Антон Козаров...Не ходете при него!

# 703
в България мамаят -внасят некачествени или бракувани материали,вкл. импланти
съсипаха зъбите на майка ми
един от тяХ е хирург Янев Стоматологичен факултети  И ЧАСТЕН на Ами Буе-София-натресе ужасна инфекция след вадене и въпреки ,че тя пи дълго антибиотик,ходи на лечения-озон вливания венозно,биорезонанс и пр..,след 3 месеца не заразстваше,възпали се,подута беше и дойде в германия за операция на костта.там взеха биопсия от костта и потвърдиха стрептокок! НЕ СЕ ПОСТАВЯ КОСТОЗАМЕСТИТЕЛ НА ИНФЕКТИРАН КОРЕН,ОСОБЕНО СИНТЕТИЧЕНрКАКТО ТОЙ Е НАПРАВИЛ,ТОВА Е МНЕНИЕТО НА 3 -МА СПЕЦИАЛИСТИ В МЮНХЕН,1 ПРОФЕСОР.НАПРАВИХА БЛЕСТЯЩА ХИРУРГИЯ
БЯХА ВЪЗМУТЕНИ ОТ ОТНОШЕНИЕТО И РАБОТАТА НА ТОЯ ХИРУРГ -НАРУШИЛ ОСНОВЕН ПРИНЦИП ОТ ЛАКОМИЯ,ЗА ДА ПОСТАВИ ПОСЛЕ ИМПЛАНТ НА МАЙКА МИ И ВЗЕМЕ ПАРИ,БЕЗ ДОРИ ДА ПОПИТА ПРЕДИ ОПЕРАЦИЯТА ДАЛИ Е СЪГЛАСНА . ЖЕНА МУ,КОЯТО НАТРЕСЕ ПУЛПИТ НА СЪСЕДЕН ЗЪБ НА МАЙКА И Я ВКАРА В КАРДИОЛОГИЯ С ТАХИКАРДИЯ,БЕШЕ Й ДЪЛГО ВРЕМЕ ЗЛЕ ОТ ИНФЕКЦИЯТЯ.ОНАЯ КУЧКА ОТИШЛА НА МОРЕ И ОСТАВИЛА МАЙКА ДА ЧАКА С ВЪЗПАЛЕНИЕ!!!
ЛЕКУВАХА МАЙКА ДЪЛГО,ЗАРАДИ ПОРАЗИИТЕ НА ТИЯ 2- МАТА,ДАДОМЕ МНОГО ПАРИ ЗА ЛЕЧЕНИЯ...И В ГЕРМАНИЯ ВКЛ..
НАЛИ СЕ СЕЩАТЕ СЕГА ЗАЩО БИЯТ ДОКТОРИТЕ-ТОЯ ДА НЕ ГО СРЕЩАМ-ПРЕХВАЛЕН ПЕДАЛ СЪС САМОЧУВСТВИЕ....

ТИЯ 2-МАТА СА ЯКО НЕКАДЪРНИ,РАЗЧИТАТ НА ИМЕТО НА КИСЕЛОВА,КОЯТО УРЕДИЛА МАРИЯНА ЦЕКОВА-ЯНЕВА ДА ПРЕПОДАВА-ПРЕДСТАВЕТЕ СИ КАКВИ ПРЕПОДАВАТ ТАМ И КАКВИ ДОКТОРИ ЩЕ ИЗКАРАТ ДИПЛОМИ...НЯМАМ ДУМИ
НАЛИ ВИЖДАТЕ ЗАЩО СЪМ БЕСЕН,ДОРИ ЕДИН ПЕРДАХ ИМ Е МАЛКО НА ТАКИВА БЕЗОТГОВОРНИ НЕКАДЪРНИЦИ.....
ПРЕДИ ГОДИНИ ИМАХМЕ ПРОБЛЕМ С ЕДИН ,ПАК ОТ СТОМАТОЛОГИЧЕН ФАКУЛТЕТ-Папазян се казва
Не се връзвайте на публикации в медии,плащат си да ги хвалят..ГОЛЕМИ БОКЛУЦИ ИЗЛЯЗОХА-КАПКА СЪВЕСТ И ОТГОВОРНОСТ НЯМАТ!
ДА НЕ ГИ СРЕЩАМ НЯКЪДЕ-НЕ МОГАТ ЦЯЛ ЖИВОТ ДА ПЛАТЯТ ЗА МЪКИТЕ НА МАЙКА МИ-ГОСПОД ДА ГИ НАКАЖЕ!!!!

# 704
Не съм особено доволна от спешният център на Гурко , Медико Дентален Център 2000. Отидох през нощта събота  със силна болка на определено място. Обясни ми се, че нищо не се виждало, нямало кариеси, а не им работи рентгена. Докторът почука няколко пъти по зъбите и ми взеха 50 лева без да направи нищо допълнително.Казаха да си направя снимки и да дойда пак. Приключих с тях аз и семейството ми.

Последна редакция: нд, 02 авг 2020, 03:44 от malinkap

Общи условия

Активация на акаунт