Гледах!Хареса ми!Препоръчвам го!Искам да споделя... - 24

  • 41 829
  • 722
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2 045
Ив Heart Eyes
За себе си бих заменила "проверка" с "настървение да изпитам първоначалното". Дори онзи ден си припомних Фарго. Мисля, че времето в някои случаи ги прави още по-любими за мен. Но пък другите заглавия, които са ми симпатични, но не толкова любими, си остават със същия статус.
Напоследък ми се иска да преживея пак Бари Линдън.

# 151
# 152
  • Мнения: 2 617
Ив, човек трябва да е много наивен или безкрайно арогантен да смята, че в опитите си да имитира друг, постига постигнатото от него. Но разбирам болката ти: да посрещаш нападки, когато си искал да споделиш нещо хубаво. В прав текст са ти казвали обидни неща същите хора, които преди не бяха чували за това, за което си писала ти. Да, от това боли, но приеми, че агресивната глупост е гроб на самата себе си и че колкото статии, форуми да прочете човек, не му дават общата култура, която не се придобива от днес за утре и за която не може вече да заблуди.

Същото важи и за режисьорите, за които споменаваме тук: има добри, има такива, които се насилват да бъдат добри, но лишени от талант, собствен стил и още много, остават само еднодневки, чийто блясък трае кратко Simple Smile

За Бергман не съм писала по същите причини като теб, а с Фелини отдавна сме разделени Simple Smile
Връщам се, когато мога, към японските режисьори, особено от 50-те и 60-те.
"Бари Линдън" е филм, за който все още чакам необходимото състояние.

Последна редакция: пт, 26 ное 2010, 12:10 от Tsugumi

# 153
  • Мнения: 34
ОК, най-накрая преборих Сънчо и снощи успях да изгледам "The Limits of control" на Джим Джармуш /в контекста на темата, подадена от Ив, неговия "Дух куче: Пътят на самурая" е един от филмите, които при мен издържат проверката на времето/. Та за Контрола - прекрасен визуално направен филм - операторската работа е на най-високото ниво, локациите са взимащи дъха, детайлите са истинския "Господар" на този филм. Актьорския състав е подбран безупречно /Тилда Суитън, Джон Хърт, Гаел Гарсия Бернал/ като всеки се бе слял с идеята, която неговия герой носи. Макар всеки от тях е с "епизодична" роля, без присъствието им филма би загубил много. Тук е и любимецът на Джармуш - Бил Мъри. Звездата на филма е често подценявания от холивудските режисьори /загубата е изцяло тяхна/ Исаак Де Банколе, който  владее всеки кадър и показва безспорен талант.Фабулата по-скоро няма значение - филмът за някой може да бъде криминален, за други филм за пътят към и от себе си, трети просто ще се насладят на прекрасните кадри.
Препоръчвам горещо!На фона на всички зрелищни филми, които ни заливат,  "The Limits of control" ни дава възможността да отдъхнем и красотата на "спокойните" филми.

# 154
  • Мнения: 1 925
Снощи изгледах The Kids Are All Right -  http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=243345&hit=1 Хареса ми, имах нужда от такъв филм  Peace
Гледат ми се много азиатски филми - препоръчайте ми някой  Praynig
Момичета, дайте линк от къде да си сваля Oscar et la dame rose и The limits of controls

Последна редакция: пт, 26 ное 2010, 18:31 от Stra4iatela

# 155
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Provoked:A true story the elephant man -човекът слон.Филм по действителен случай

# 156
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 643
Момичета, дайте линк от къде да си сваля Oscar et la dame rose и The limits of controls

Оскар го няма по бг торентите, а Лимитс не знам дали го има в замунда, само до нея нямам достъп, по другите не го откривам.

# 157
  • Мнения: 2 253
Oscar et la dame rose, имам го в компютъра си. Виждам препоръката от блажка, сядам с такъв кеф снощи...да, ама не, файлът прецакан, спря на 19та минута... ooooh!
 От това, което видях, много добро! Изпипано като история, диалог, заснемане. Добра среща с Макс фон Сюдов.
Някой чел ли е книгата?
  Блажка, от библиотеката ли се снабди с филма?

Последна редакция: пт, 26 ное 2010, 22:43 от ТинаХрис

# 158
  • Мнения: 7 914
..
Гледат ми се много азиатски филми - препоръчайте ми някой  Praynig
...
какъв жанр искаш? Flutter

# 159
  • Мнения: 3 491
  Блажка, от библиотеката ли се снабди с филма?
Да, абсолютно случайно попадение, седеше си на рафта.

# 160
  • Мнения: 1 925
..
Гледат ми се много азиатски филми - препоръчайте ми някой  Praynig
...
какъв жанр искаш? Flutter
Романтичен ( комедия-драма ) или някакъв за бойни изкуства тип Ip Man  Thinking

# 161
  • Мнения: 4 590
"What Just Happened" / "Тайните на Холивуд" (2008) - с Робърт де Ниро, Шон Пен, Брус Уилис, Кристен Стюарт... Ами не ми хареса, не ме грабна и това е. Аз лично не видях нищо в този филм. Всяка сцена ми изглеждаше много претупана и недовършена. Много динамичен филм е и според мен можеше да бъде представен по различен начин.

"I'll Sleep When I'm Dead" / "Без миг покой" (2003)
- с Клайв Оуен. Също не ми хареса. Много муден ми беше, през цялото време очаквах нещо да стане, а всъщност нищо не стана. Краят ми хареса. Mr. Green

"The King of Fighters" / "Кралят на бойците" (2010) - Нищо особено не е. Някой бойни сцени бяха заснети страхотно. Става за едно гледане. Grinning

"Letters to Juliet" / "Пиши на Жулиета" (2010) - Сладък филм е, с много красиви картини, но откъм актьорска игра можеше и по-добре. Въобще не харесвам Бернал, но за сметка на него пък Кристофър Игън ми беше невероятно сладък... и този акцент. Heart Eyes

"Just Wright" / "Просто Райт" (2010) - Също сладък и забавен филм. Хареса ми, става за разпускане. Wink


"The Talented Mr Ripley" / "Талантливият Мистър Рипли" (1999)
- с Джъд Лоу, Мат Деймън, Гуинет Полтроу, Кейт Бланшет. Хареса ми, на някой места направо се изсмях на късмета Му... Почти през целия филм си повтарях "Ех сега го хванаха"... Grinning

"Highwaymen" / "Злодеи на магистралата" (2003) - Нищо особено не е, не ме впечатли. Има няколко добри ефекта... Става за едно гледане. Grinning

# 162
  • Мнения: 2 253
Megamind, когато има време за кино, обикновено гледам анимации напоследък. Приятно филмче за супер герои. Лееко по-различна история от обичайната, тук си харесваш "лошия". Ольо.  Laughing Laughing

  mia4ik, подсети с линк, когато пуснеш тема за 83тата церемония.Чакаме номинациите на 25ти януари и темата съответно, да загряваме и залагаме. Добър чат падаше, няма да се изложим и тази година.  Laughing 

ПП  Блажка, ако не си гледала Monsieur Ibrahim, гледай, по роман на същия автор, от който е и Оскар.


Последна редакция: пт, 26 ное 2010, 22:48 от ТинаХрис

# 163
  • Мнения: 3 491
Megamind, когато има време за кино, обикновено гледам анимации напоследък. Приятно филмче за супер герои. Лееко по-различна история от обичайната, тук си харесваш "лошия". Ольо.  Laughing Laughing

 
ПП  Блажка, ако не си гледала Monsieur Ibrahim, гледай, по роман на същия автор, от който е и Оскар.

И аз, ако ходя на кино извън дома, е обикновено на анимационни - на премиерния ден още, по възможност, защото има кой да ме уведомява кога е точно, и да ми напомня.  Laughing
"Мегамaйнд" харесваме дружно.
"Monsieur Ibrahim" ми е любим! (Мисля, че от тебе го знам).
Книгите не съм чела, макар че и на мене ми трепна, когато разбрах, че са от един и същ автор (ровейки се за повече инфо, след като гледах "Оскар ...")
P.S.
"Whatever Works" гледах снощи (на Уди Алън) и много ми хареса! Толкова хубав, искрен, политически некоректен даже (но пък супер човешки), нелигав хумор. Изключително хуманен филм.

Последна редакция: пт, 26 ное 2010, 23:07 от блажка

# 164
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 490
  mia4ik, подсети с линк, когато пуснеш тема за 83тата церемония.Чакаме номинациите на 25ти януари и темата съответно, да загряваме и залагаме. Добър чат падаше, няма да се изложим и тази година.  Laughing 

Момичета, извинявам се за забавянето с пускането на темата ... ама много задачи нещо тези дни.
Обещавам да се постарая и скоро да я имате  Hug

Общи условия

Активация на акаунт