Гледах!Хареса ми!Препоръчвам го!Искам да споделя... - 24

  • 41 852
  • 722
  •   1
Отговори
# 195
  • Toronto
  • Мнения: 683
...Аменабар не е испанец...
Малко извън темата, ама Аменабар ми е любимец. Що да не е испанец, Tsugumi? По произход е наполовина испанец - майка му е испанка. Вярно, че е роден в Чили и баща му е чилиец, но са се преместили в Мадрид, когато той е бил едва на 1 г. Израснал е в Мадрид, учил е там, доколкото ми е известно все още живее там... Какъв е, ако не е испанец?

# 196
  • Мнения: 200
Извинявам се за въпроса..не е много по темата, но не открих подходяща тема за да го публикувам.
Изтеглих си The Social Network, но субтитрите се разминаат може би с 1мин от действието..ужасно е.
Изтеглих и други субтитри и те така.
Има ли начин да се синхронизира картина и субтитри?

# 197
  • Мнения: 11 747
Да. Но през цялото време се разминават с един и същи интервал от време, нали?

Ако си с KMPlayer - както си върви филма, върху картината даваш десен бутон и ти излиза меню. На седми ред пише Subtitles. Отиваш с мишката на този надпис и от там ти се отваря още от менюто. От там 5-тото от долу нагоре се пада Subtitles Resync. Отиваш на него и то дава варианти за корекции - половин секунда, цяла секунда, 2 секуни - напред или назад. Цъкаш си и си преценяваш как да ги наместиш.

# 198
  • Мнения: 200
Много благодаря! Изтеглих си програмката и сега ще си направя синхрона между субтитри и картина.
Мерси..

# 199
  • Далече
  • Мнения: 438
Easy A - мисля не е препоръчван в темата. Непретенциозно, леко, забавно филмче с прилична актьорска игра.

# 200
  • София
  • Мнения: 6 219
Много благодаря! Изтеглих си програмката и сега ще си направя синхрона между субтитри и картина.
Мерси..

Извинявай, но да изтеглиш специална програма заради един филм...
Синхранизация на суб се правят във всяка една програма за гледане на филми ръчно.
В BS player има същата опция. Мисля, че беше с бутоните контрол и стрелка в зависимост от това дали искаш да ги преместиш напред или назад във времето.

Социална мрежа не съм я гледала именно заради лошите коментари за субс.
Ще чакам!

Хаус бейби, хареса ли ти Мач пойнт. Джонатан и преди казах, че е прекрасен в ролята си там. Отиват му такива роли.
Но въпросът ми е за филма като цяло.

# 201
  • Мнения: 4 593


Хаус бейби, хареса ли ти Мач пойнт. Джонатан и преди казах, че е прекрасен в ролята си там. Отиват му такива роли.
Но въпросът ми е за филма като цяло.
Да, много ми хареса, препоръчвам го. Peace

# 202
  • София
  • Мнения: 6 219
Хаус бейби, хареса ли ти Мач пойнт. Джонатан и преди казах, че е прекрасен в ролята си там. Отиват му такива роли.
Но въпросът ми е за филма като цяло.
Да, много ми хареса, препоръчвам го. Peace

Радвам се, че не само на мен ми харесва... реших, че съм луда след като въодушевено го препоръчах и ми си каза "уффффф, ми не е нищо особено"
Ами не е нещо особено, но за мен историята беше предадена някак реално.
!. Използвачът, който лъже богатото момиче
2. Човекът, който е готов да търпи заради удобствата
3. Човекът, който както казваш ти няма смелост да се изправи мъжки да заяви желанията си и убива.
И на края... 4. Собствената съвест, която е най - тежкото изпитание.
Всичко това през британски поглед. (де да бях толкова навътре като дамите тук в света на киното, но пък имам да наваксвам)


# 203
  • Мнения: 2 529


Радвам се, че не само на мен ми харесва...


Аз също подкрепям препоръката  Peace 
Един от филмите в първата десетка на десетилетието за мен...Има ли нужда да си защитавам позицията?  Wink  Sunglasses

# 204
  • Мнения: 4 593
Не бих го сложила сред любимите си филми, но наистина е направен много добре и историята е страхотна, а за актьорската игра няма да коментирам. Heart Eyes

# 205
  • Мнения: 2 617
...Аменабар не е испанец...
Малко извън темата, ама Аменабар ми е любимец. Що да не е испанец, Tsugumi? По произход е наполовина испанец - майка му е испанка. Вярно, че е роден в Чили и баща му е чилиец, но са се преместили в Мадрид, когато той е бил едва на 1 г. Израснал е в Мадрид, учил е там, доколкото ми е известно все още живее там... Какъв е, ако не е испанец?
tuparowa, оценявам включването ти, та дори и далеч от темата.
Знаех тези факти, но за мен е такъв с оглед на стила му. Субективно мнение, разбира се.
Ще е по-интересно, ако има повече, които подават имена на испански режисьори.

# 206
  • Мнения: 2 617
Понеже Серджо Кастеллитто има много привърженици в темата ("Не мърдай", "Хубавата Марта"), съвместно със съпругата си (сценарист и писател), около Коледа се очаква съвместният им проект: La bellezza del somaro http://www.imdb.com/title/tt1523493/.
Актьорът-режисьор играе баща, чиято дъщеря иска да се омъжи за 70-годишен мъж.

Вчера гледах Мatrimoni e altri disastri (мисля, че го пуснаха в "Замунда"): приятна комедия. Препоръчвам! Ф. Воло в различна светлина  Peace

Последна редакция: вт, 30 ное 2010, 09:00 от Tsugumi

# 207
  • Мнения: 2 051
Enter the Void - утре ще го доизгледам, но не се сдържам вече да пиша за него. Изникват ми думи като неонов, халюциногенов (ако го изписвам граматически вярно). Камерата отново (разбира се) лети нагоре и наблюдава, живеейки в духа на мъртвия; върти се, кръговете се прикачват един към друг, почти до световъртеж. Да не забравя надписите в началото - нещо такова очаквайте: http://2.bp.blogspot.com/_4iGK75GXOu8/TOGX_U7xAUI/AAAAAAAAA7g/H_ … Void-18-31770.jpg

# 208
  • Toronto
  • Мнения: 683
Знаех тези факти, но за мен е такъв с оглед на стила му. Субективно мнение, разбира се
Ааа, разбирам! Е, аз естествено нямам вашите познания в тази област и съм всичко друго, но не и спец по испанското кино. Даже, срам не срам, ще си призная, че примерно Алмодовар изобщо не ми е любимец, (с малки изключения и разбира се не съм гледала всичко негово). Но за мен Аменабар е доста различен, не прилича на никой друг от познатите ми режисьори. С оскъдните си познания не мога да го категоризирам никъде. Но това не е толкова важно,все пак изкуството и неговото възприятие е субективно  Peace Hug

# 209
  • Мнения: 2 617
tuparowa, никакъв спец не съм аз  Laughing И слава Богу, никога не съм го твърдяла: всякакво мое отношение към киното изобщо, е изцяло и само лаишко. Затова и помолих за повече имена от това, кино, което малко познавам.
Алмодовар не ми е любимец (с изключение на някои ранни негови неща), не се крия да го твърдя и не бих "пяла в хора", колко му се възхищавам, само защото са го обявили за . Като човек, мисля, че е симпатичен (от това, което съм гледала и чела), но това е друг въпрос.
За мен (ЗА МЕН! Simple Smile ) Аменабар е много повече неиспански режисьор, докато има някои латиноамерикански, които са повече испански от някои испански - например перуанският Sin compasion (модерна вариация на "Престъпление и наказание")  http://www.imdb.com/title/tt0111196/ на Франциско Ломбарди е много по-испански. Препоръчвам го! (Вероятно, вчера не трябваше да пиша, че не е испанец, а по-скоро, не с толкова изявени испански характеристики.)
Но въобще, испанско кино не гледам редовно и бих се радвала на повече предложения.

Последна редакция: вт, 30 ное 2010, 08:56 от Tsugumi

Общи условия

Активация на акаунт