Коледно настроение! - 2

  • 114 900
  • 755
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 830
Ray, години наред правя маслени курабийки по тази рецепта (хиляди курабии  Mr. Green) Те момичетата са ти казали, но да ги подкрепя: бакпулвера ти е два пъти повече отколкото трябва. Намаляй и ще видиш какви хубави ще ти станат.

# 91
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Снощи правих бадемки, а днес - маслени венчета и линцерови сладки, с което донапълних 1 чекмедже във фризера със сладки. hahaha

http://djemma.snimka.bg/family/razni.166535.21491668

# 92
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Джемма, а после - вадиш и размразяваш на стайна температура ли Rolling Eyes? Не се ли променя вкуса Rolling Eyes?

# 93
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
За първи път правя това, но Наталина писа, че след размаряването печивото е като току що изпечено. Все пак аз ще ги държа само около месец там и съм ги вакумирала, за възможно най-малко поемане на други миризми - в този фризер имам само зеленчуци, в друг са ми месата.

# 94
  • Мнения: 305
Джемма, рано ли е, че замразяваш сладки?

Аз днес се сдобих с това

Последна редакция: сб, 20 ное 2010, 08:29 от bonni

# 95
  • Мнения: 427
Хайде и аз да се запиша!Четох ,четох предишната темичка ,пък така ми замириса на Коледа,че се разписвам при вас LaughingОт мин.година в списъка остават Ванилените кравайчета,Шоколадовите бисквити Трюфел,Забравените сладки,Звездите с капучино.Меденките още не съм решила по коя рецепта ще ги правя,както и за щолените се двуомя(дали да ги почвам).Към списъка за сега прибавям венецианските дзаети на Котка-пробвах ги преди време и ми се сториха ужасно вкусни Laughing.Ако остане време и възможност с удоволствие бих пробвала и Гръцките бадемови курабийки Simple Smile
Джемма,поздравления за чекмеджето във фризера!Аз там нямам никакво място и няма да последвам примера ти. Simple Smile

# 96
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Благодаря за новата тема   bouquet
Поръчах си и аз готов айсинг от Ибей,само че не съм украсявала с такова нещо досега.Само се разточва и се изрязва с формичките ли?А после с какво се лепи върху сладките  newsm78
Намерих една рецепта за сладки,която ми хареса,ще се опитам утре да ги направя и ще споделя.

# 97
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ами раничко е за сладките още, а ми се правят. И затова всяка събота правя по 1-2 вида и прибирам. Започнала съм от началото на ноември някъде. Ще ги извадя седмица преди Коледа и ще се заминавам само със слепване украсяване и т.н довършителни работи. А останалите, които няма да замразявам ще направя 2 седмици преди празника. Peace
Както казах, за първи път правя така и ще видя как ще са сладките, дали ще има промяна във вкуса и дали ще повторя. Иначе за удобство е супер, не се налага да правиш много неща нведнъж преди празника, а по малко, по малко. Laughing Изтарикатих се нещо. Ама вие ме провокирахте, всички правите по нещо и мен пък ми се доправи Crossing Arms, а сега не искам да ядем сладки, защото после на празника никой няма да ги поглежда, ще са втръснали. Ще се развали магията и радостта в очите на децата (въпреки,ч е те моите вече са достатъчно големи, за да подскачат от радост). Simple Smile

# 98
  • под тепетата
  • Мнения: 9 285
radost24 , с айсинг се украсяват меденки с помощта на шприц-изписват се тънки линии и точки.Разточва се марципан или фондан /захарно тесто/ и се изрязва с формата на сладката.Доколкото знам се маже под него тънко маслен крем или кайсиев мармалад, момичетата украсявали с него ще кажата по-точно.Сега се чудя какво си поръчала  newsm78

# 99
  • София
  • Мнения: 62
А ако има и сушени череши в Кауфланд- ще го погледна наистина с добро око този магазин Grinning
Днес търсих череши в Пикадили (на Хемус) и имаше само коктейлни- нито сушени, нито замразени  имаше. В крайна сметка сигурно може и с коктеилни- без да ги накисвам..Или да ги заменя с друг сушен плод?
Боички за сладки на Пимента има на пазара Ситняково в магазинче за подправки. А също и марципан различни видове имат...

  Окич, а може ли да ми кажеш къде на Ситняково се намира това магазинче за подправки, там където са павилионите ли или на самия пазар със зеленчуци? Заинтригува ме инфото за няколкото вида марципан. На кило ли го продават или опакован

# 100
  • София
  • Мнения: 1 832
Насипен кокос на грамаж може да се купи и в магазините за насипно кафе. Зад спирката на трамваите на пазара Кирков в посока Ботев има магазин. В него има много неща насипни, освен кафе.

# 101
  • Мнения: 305
Жив тарикатлък си е това  Mr. Green После ще кажеш дали са си същите на вкус, та да знаем за догодина. Това е супер удобство  Simple Smile
Значи да не бързам със сладките. Мисля щолена утре, а началото на месеца ще спретна вече меденките, че ще ми е трудно наведнъж всичко. Мерак ми е да си изпробвам и формичката за линцеровите  Grinning   Ако знаете какви неща имаше в този магазин .......  #Crazy  ама трябва да ударя джакпота на тотото за да си купя каквото искам от там. Всъщност аз искам целия магазин  Mr. Green

# 102
  • София
  • Мнения: 2 658
Жив тарикатлък си е това  Mr. Green После ще кажеш дали са си същите на вкус, та да знаем за догодина. Това е супер удобство  Simple Smile
Значи да не бързам със сладките. Мисля щолена утре, а началото на месеца ще спретна вече меденките, че ще ми е трудно наведнъж всичко. Мерак ми е да си изпробвам и формичката за линцеровите  Grinning   Ако знаете какви неща имаше в този магазин .......  #Crazy  ама трябва да ударя джакпота на тотото за да си купя каквото искам от там. Всъщност аз искам целия магазин  Mr. Green
аз няма да замръзявам, но това не ми пречи да си приготвям едно по едно нещата. За повечето сладки е добре да отлежат-меденки, линцери или други маслени, капучини звездичките също няма да правя в последния момент, а една-две седмици по-рано. Единствено Трюфел сладките се правят 2-3 дена преди Коледа. Аз си имам график  Wink, коя седмица, какво ще правя. Тези дни ще направя едните меденки и цяла седмиц ще украсявам, после другите и пак ще украсявам, после линцерите и т.н Ще имам достатъчно време за всичко без да лудвам от работа. Peace

# 103
  • София
  • Мнения: 2 671
Aз замразявам някои сладки собено ако ми дойдат много наведнъж да ги пека. Забелязала съм, че тези с повече масло по-добре понасят замразяването. Когато реша да ги пека, вадя да се размразят, наредени в тавата за печне, за 1 нощ в хладилника.
Вече изпечени сладки не замразявам  Naughty
И още за фризера - освен месото, подправки като целина и копър много омирисват.

# 104
  • София
  • Мнения: 3 610
Е,добре де сега последно рано ли е да почвам другата седмица меденките и ванилените кравайчета newsm78  Отпуска съм до петък и после ще ми е много трудно да се занимавам с няколко вида сладки+ обичайните ежедневни неща,водене на училище,градина,готвене и ходене на работа. Rolling Eyes А фризера ми е малък и нямам място и за това.

Общи условия

Активация на акаунт