Съседи пушат в тоалетната, как да ги накарам да престанат?

  • 12 807
  • 96
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 453
Е, писна ми! Едва се побирам в кожата си от яд!  #Cussing out

Преди месец, по едно и също време, по нашата редица се нанесоха квартиранти. Точно над нас, на 2-ри и 3-ти етаж. От тогава някой пуши в тоалетната. Съпругът ми е домоуправител. Два пъти ходи и до двата апартамента - веднъж, за да поговори и предупреди, втория път е влизал в тоалетните. И в двете е миришело - миризмата се носи по отдушника, ясно е. И в двата апартамента са казали "не е от нас, и в нашата мирише". Върви доказвай...След второто посещение, бяха престанали за три дни, до тази вечер. Е, не се издържа! Влизаме да къпем детето - в банята мирише на цигари! Бивш пушач съм, съпруга ми също. И все пак - няма такава гадост, като да ти мирише на цигари в тоалетната! Не мога да ползвам ароматизатори, заради малката.
Не съм първата с подобен проблем, надявам се на съвети. Справихте ли се и как с пушещите ви съседи?

Темата е тъпа и банална, но за мен е проблем, изкарващ ме от равновесие. И в дома си трябва да понасям миризмата на цигари! Close

# 1
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120

Цитат
Темата е тъпа и банална
  Tired Така е
хората са си в апартамента , могат да и пушат колкото искат   Rolling Eyes


п.п. за портокола непушачка съм

# 2
  • Мнения: 2 865
Може би ако сложите вентилатор на отдушника и ако е постоянно включен няма да идва миризма.

# 3
  • Мнения: 3 453
Така е
хората са си в апартамента , могат да и пушат колкото искат   Rolling Eyes
 
Не е съвсем така. Когато димът влиза в чуждите бани, той става обществен и пречи на онези, които не се кефят особено банята им да мирише на селски кенеф!  Confused

 Arizona ,
поради технически причини, не може да се монтира вентилатор.  Но дори да можеше, надали щеше да ни спаси. Съседите от 4-тия етаж имат такъв, но постоянно се оплакват от същия проблем.  Tired

# 4
  • Мнения: 2 865
Ако е включен постоянно как ще има проблем, потока на въздуха ще е от вашата баня навън. Може да се провери и дали не е запушен отдушника някъде нагоре.

# 5
  • Мнения: 1 668
Мисля, че няма как да накарате някой да спре да пуши в апартамента си освен ако той не прояви добра воля. Това му е лошото на апартаментите - всеки трябва да търпи съседските си изцепки - едни пушат в тоалетните, други  хапват пръжки с лук и вони от три преки, трети гледат  плевели по терасите си, други не искат да плащат за ремонти на общите части, а някой слушат чалга до дупка и моите любимци с бидона със киселото зеле и ежеседмичното "претакане"... хора всякакви, дразнещи навици всякакви... Иначе по твоя проблем специално по-скоро трябва да се консултирате с някакъв специалист по комините да видите защо "връща" разни миризми. Няма никаква логика миризмата да слиза надолу, вместо да се качва нагоре, накъдето би трябвало да е единствената възможна посока  newsm78

# 6
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
А не е ли възможно да се постави някаква решетка/вентилатор с клапа, за да не влиза миризмата?  newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 1 243
За други миризми мъжът ти ходи ли на проверки?  ooooh!
Защо не дойде някой да ми наднича в банята...
За пореден път се убеждавам, че няма по-маниакални антипушачи от бившите такива. Laughing

# 8
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120

За пореден път се убеждавам, че няма по-маниакални антипушачи от бившите такива. Laughing
Бе и аз съм бивша и дима понякога ми идава в повечко  Sick

ама това което споделя авторката да ме извинява  ми се струва прекалено  Crazy

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
решихме същия проблем като сложихме вентилатор с регулируема клапа.при желание се затваря/отваря

иначе няма как да ги накараш да не пушат в кенефа,за съжаление
въпрос на желание и добро отношенение към вас

# 10
  • Мнения: 3 453
Arizona ,
отдушника си дърпа доста добре, проверявахме го тъкмо тази вечер, поради същите съмнения. Не може да се монтира аспиратор - тръбата започва от нашата баня и е отвесна, т.е - няма ревизия. Затова, когато вали дъжд, у дома капе от тръбата. Доста слабо, но достатъчно, за да изгори който и да е аспиратор.

Отдушника може да "връща" поради атмосферно налягане, но не помня зависимостта - при ниско или високо. Очевидно се случва точно това.
Иначе, Герчо, да, права си, но това не намалява беса ми. Явява се, като капката, която прелива чашата.  

Льоня ,
пропускаш ценна възможност да ковнеш един фас в банята си. Не си го причинявай, моля.  Mr. Green
 
kalei ,
ще опитаме само с клапа, която да се отваря само при светване. Така през останалото време отдушника ще е плътно затворен. Дано има ефект.

Desss,
въпрос на виждания. И аз не разбирам, как майки си тъпчат децата в едно заведение, в което открития детския кът е на етажа за пушачи и димната завеса се стеле безпрепятствано, ама на - не им пречи на хората.

# 11
  • София
  • Мнения: 15 913
Оправете си вентилацията на блока. Ако всичко е наред миризмата трябва да отива само нагоре. Докато се оправи пръскайте  с някакъв ароматизатор преди да вкарате бебето.
А и нищо няма да му стане от дима за 1 къпане време.
Иначе няма как да забраним на хората да пушат в собствения си дом.
Не пуша, но не бих проверявала съседите къде и колко пушат.
Виж, ако си изхвърлят фасовете върху моя балкон .... Mr. Green

# 12
  • София
  • Мнения: 1 243
Льоня ,
пропускаш ценна възможност да ковнеш един фас в банята си. Не си го причинявай, моля.  Mr. Green
 
А ти пропусна възможността да се усетиш, че прекалявате спрямо съседите си...Simple Smile

# 13
  • Мнения: 3 453
А и нищо няма да му стане от дима за 1 къпане време.
Разбира се, че нищо няма да му стане, не е в това въпроса. Пак да повторя - не ми е приятно да ми мирише на селски кенеф! Дори когато пушихме, сме го правили само на терасата.
Колкото до това, имам или не право да проверявам съседите - никакви скрупули нямам! Щом са достатъчно безочливи да тровят въздуха, ще изтърпят евентуално посещение. 

Льоня ,
а може би си съседа, който благославям всеки ден?
Прекалявам или не, все тая. Темата е за съвети за справяне с проблема. Дали и как прекалявам аз, не е особено интересно. Но ако държиш, изпей си песента и подмини.

# 14
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Оправете си вентилацията на блока. Ако всичко е наред миризмата трябва да отива само нагоре. Докато се оправи пръскайте  с някакъв ароматизатор преди да вкарате бебето.

Иначе няма как да забраним на хората да пушат в собствения си дом.

Peace Споделям

Общи условия

Активация на акаунт