Търся добър брокер

  • 21 970
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 28 850
В продавалника нищо не може да се открие, нямат добро търсене.

Какво имаш предвид? Ако се прегледат обявите веднъж по ключова дума, местоположение и цена и след това всеки ден се преглеждат само последно добавените- горе долу смятам,че е ОК.
аз съм го гледала няколко пъти продавалника и обявите му за НИ - определено не ми харесва, нито търсенето, нито изгледа. Не може да се зададе например няколко квартала или пък 2-стаен, 3-стаен, земя, нито квадратура или етаж... Сайтовете като Imot  и homes са доста по добри от към тези неща...

# 46
  • Мнения: 495
В продавалника нищо не може да се открие, нямат добро търсене.

Какво имаш предвид? Ако се прегледат обявите веднъж по ключова дума, местоположение и цена и след това всеки ден се преглеждат само последно добавените- горе долу смятам,че е ОК.
аз съм го гледала няколко пъти продавалника и обявите му за НИ - определено не ми харесва, нито търсенето, нито изгледа. Не може да се зададе например няколко квартала или пък 2-стаен, 3-стаен, земя, нито квадратура или етаж... Сайтовете като Imot  и homes са доста по добри от към тези неща...
Да, наистина са по- добри, но са предимно с обяви от агенции. В Продавалник също има от агенции,но има и доста от частни лица.  Peace

# 47
  • Мнения: 28 850
така е, но като не мога да ги отсея, не ми върши работа. А да разгледам 100 стр.обяви за да отсея 3-4, ми се струва прекалено. Ако поне можеше да се отделят видовете имоти.....гледах, гледах, но не видях как да го направя....

Търсих по дума - излязоха ми 24 обяви, от които нито една съществена.

# 48
  • Мнения: 603
Ох...и ние с мъжа ми сега искаме да си намерим апартамент и стигнахме до извода, че повечето строители сами си продават апартаментите, защото явно и те като нас купувачите, са отчаяни от работата на брокерите.

Искат комисионна от 3% (големите, другите по 2% или 2.5%), но за какво. Ние например, сключихме договор с една от големите агенции в България и не ни предлагат това, което сме им казали че търсим, опитвайки си да ни убедят, че го няма за парите, които сме готови да дадем?!
А в същото време такива имоти от строител/инвеститор има.

Относно продавалник - аз там не мога да намеря нищо, а това което намерих е от агенции.

# 49
  • Мнения: 0
Здравейте на всички.. за съжаление вечно актуална тема.. Досега мълчаливо четох и следих някои от темите, но и за мен настъпи момент да се включа. Аз съм в началото на търсенето, изчетох толкова много материал по темата, част от него ме напалши, но все пак ще ми е полезен.. Вчера имах уговорена среща с брокер от т.н. голяма агенция за недвижими имоти. Както се казва, постарах се да си напиша домашното предварително, не само за да съм наясно със себе, но и за да улесня максимално работата на брокера. Предполагам, че е нормално, когато правиш първата стъпка към нещо толкова сериозно, освен да си изплашен, да си също така и развълнуван, и въпреки всичко обнадежден.. За съжаление обаче жената / брокера / не се появи на срещата. Оказа се, че 10 мин. преди уговорения час е излязла да обядва.. Както и да е, явно е забравила или просто не е имала нужда от мен, като клиент.. все едно, за мен това е достатъчно да ме откаже от услугите и. Признавам, разочаровах се, ще имам предвид да си търся жилище и сама, но ще ми е вероятно в пъти по-лесно ако имам брокер, който да си свърши работата срещу заслужено заплащане разбира се. Писах ЛС на някои от коментиралите тук, разбрах, че не е коректно да се пишат имена на брокери и агенции във форума, но би било чудесно и от полза за такива, като мен ( сигурна съм, че има много ) ако продължим темата през 2014.  Heart Eyes

# 50
  • Мнения: 143
Здравейте, темата е стара, но както са казали преди мен вечно актуална.
Направо се чудя тези хора как ки изкарват хляба.
Продавам апартамент. Пуснала съм го т две седмици и съм изумена от брокерите. Обадиха ми се от доста агенции, но не правят нищо по въпроса.С двама имах среща- не дойдоха. Един дойде, но още не е пуснал обявата в сайта си. Като дойдат им светват очичките защото апартамента е хубав, обаче чакат сам да се продаде а те да вземат комисионната.
Ако имате някой сериозен, който да продава, а не да чака сам да се продаде моля дайте го.
Чудя се как сама да си го продам, че ако чакам на брокери май никога няма да стане.

# 51
  • Мнения: 3
Здравейте дами!
Досега само воайорствах, обаче ето, че ми се наложи и аз да пиша тук.
Търся свестен брокер за покупка на имот в София. Опрях до форума, защото се сдобих с толкова горчив опит, че направо ми иде да... абе сборник мога да издам.
Виждам, че темата е доста стара, но ако все още някоя от вас може да ми препоръча някой наистина проверен брокер или агенция – моля  да го направите.
Ще ви бъда безкрайно благодарна ако ми пишете на лични, защото доколкото се ориентирах – имената на агенции във форума се възприемат като лоша реклама.
Пуснах този пост в още една тема във форума - Търся агенция - дано това да не е в разрез с правилата на форума. Просто наистина ме е важно.
Благодаря предварително на всички, които ще се отзоват на молбата ми.

# 52
  • Мнения: 28 850
Беборани, според мен си е до късмет.

Аз съм доволна от Алдес. Съдействаха ни, благодарение на тях стана сделката, макар и след голямо чакане /повече от 1/2 г./, но все пак стана...

# 53
  • Мнения: 3
Natali_, благодаря ти за предложението Simple Smile Ще ги проуча, пък дано да се окажа с късмет bouquet

# 54
  • Мнения: 1 008
Здравейте, след 6 огледа и 1 месец намерихме нашето жилище(София). Приятели ми препоръчаха брокера - много съм доволна. Отношението ѝ беше прекрасно, беше с нас до последно, а в момента ни помага и с документите необходими след покупката. Страхотен човек и професионалист. Мога да дам координати на лични. Успех с търсенето на всички Simple Smile

Последна редакция: ср, 27 авг 2014, 11:43 от hannya

# 55
  • Мнения: 3
Привет!
Преместих се съвсем скоро в София заради работно място и в момента си търся да наема 1-стаен апартамент/гарсониера, но не боксониера. Досега търсих из сайтовете на OLX, imoti.bg, imot.bg, но за 8 от 10 оферти не получавам обратна връзка с брокерната фирма. Ще съм много благодарна, ако споделите от опит идеи за брокери или брокерски фирми, които са доверени и изпитани. Благодаря!

# 56
  • София
  • Мнения: 3 129
Привет!
Преместих се съвсем скоро в София заради работно място и в момента си търся да наема 1-стаен апартамент/гарсониера, но не боксониера. Досега търсих из сайтовете на OLX, imoti.bg, imot.bg, но за 8 от 10 оферти не получавам обратна връзка с брокерната фирма. Ще съм много благодарна, ако споделите от опит идеи за брокери или брокерски фирми, които са доверени и изпитани. Благодаря!
Но пък след ден-2 ще започнат да ти звънят от името на други агенции, да те питат какво търсиш и да предлагат дупки. Разпитай познати, съседи, колеги, доста хора не искат да се занимават с брокери. Ние намерихме страхотен апартамент с обява във входа, където живее братът на ММ. И вече сме съседи.

Общи условия

Активация на акаунт