Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 107

  • 92 387
  • 750
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 148
Пепи,мерси за темичката.
Здравейте и от мен в новата темичка.Влизам за да ви покажа какво се получи със рисунката която ви показах.Направих си и някои изводи,рисунката не трябва да съхне повече от два дни защото започва да се пука.При нанасяне на втори цвят първия трябва да е дръпнал иначе става мазало.
   
Има  доста неща които сега виждам и не ми харесват,като рисунката отстрани.Височината на тортата беше малка и рисунките не се получават добре.
Бялата боя от три уши беше течна и е абсолютно невъзможно да се нанесе отстрани като фигура без да се разтече.За смесване  става но за рисуване -не.Прекалено рядка е и като се нанесе в/у друг цвят/по-тъмен/се оцветява.
Ами това е,поне за другия път ще знам как да подходя към нещата.Сега отивам да се боря със бебешкото кошче гигант по идея на дъщеря ми.Имам гадното пречувствие ,че нищо няма да стане.

# 16
  • Мнения: 1 271
ditsan, станало е чудесно просто, много готина Коледна тортичка  Heart Eyes
Краси точка мирра , какъв ще да е този роботяга  Joy Много е готин!!!  Grinning
Пепче,  мерси за темичката !   bouquet

# 17
  • Плевен
  • Мнения: 97
Много хубав Дядо Коледа Simple Smile

# 18
  • Мнения: 6
Пепи, мерси за темата!
ditsan тортичката е супер.много свежа и празнична,та и аз се настроих празнично.рисунката трансфер ли е.

# 19
  • Мнения: 1 491
най-бързия начин да изсушиш детайл е във ...фурната, но само на вентилатор  Naughty без да включвате реотаните. Супер бързо става  Wink

Ще го пробвам, бъди сигурна, и само ако не става супер бързо ...  Whistling   Laughing

# 20
  • София
  • Мнения: 2 113
Краси, много хубаво жълто!
Дано успея да си реализирам намеренията за Коледа, ще показвам, но не очаквайте от мен много лично творчество, че нещо нямам необходимия душевен покой да генерирам идеи,  ще търся по-буквални вдъхновения Laughing

# 21
  • Мнения: 184
Охо,нова темичка! Grinning
Искам да споделя ,че днес си взех нещата о Zmeeborets.Купих си трансферно фолио,защото ми хареса.Но не знам как да го ползвам  Laughing Laughing Laughing  Някой ще ме светне ли ? EmbarassedBulb

# 22
  • Мнения: 560
Промъъъък  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 1 541
Ена, може. Аз имам предвид, че ми е лепкав в началната част при топенето и първоначалното замесване. Много мразя да са ми омазани ръцете с нещо толкова gooey  Crazy Иначе после вече си действаш като с всяка друга моделираща маса и си е супер за работа.
ditsan, много симпатичен старец! Браво  Peace Шоколадовия трансфер изглежда много гладък и нежен.



# 24
  • София
  • Мнения: 1 351
Красимира-интересна торта,но какво е робот ли?
Дитсан-много ми харесва тортата-страхотна е -браво.С каква перлена боя е мацана?

# 25
  • Мнения: 24
MMФ-$450 гр бонбони , 3 с.л вода , около 900 гр пудра захар ( може и да я поеме , зависи колко топли са били бонбоните) .
Разтапям ги в МВ - слагам на 20 сек, вадя разбърквам ( независимо че не изглеждат разтопени ) ...и така 3-4 пъти докато станат на пяна. Прибавям половината захар в купата , разбърквам и след това изсипвам на плота и доизмесвам с останалата . Понякога вече готовото тесто намазвам с тънък слой шортънинг , но почти винаги забравям  Mr. Green Laughing .
Ми то почти като в библиотеката, само че водата е лимонов сок   bouquetБлагодаря, Рая!!! Аз очаквах нещо различно затова и попитах  Grinning
Дитсан страхотна е станала рисунката  omm
Ена специално за ММФ-а за да не лепне ръся с пудра захар, а иначе и нишесте става  Peace За покриване е перфектно, няма провали  Sunglasses
Мими няма да е проблем да престоят панделките

# 26
  • Мнения: 1 173
Ra4e ... Laughing  същата ще да е , не съм си я измисляла аз  Laughing . Но аз колкото рецепти за ММФ съм срещала , всичките са били с вода , даже не знаех че тази в библиотеката е с лимонов сок  Rolling Eyes .
Красимира много автентично ! А гаврата ...на Валерия ще ѝ хареса ( н'Ъл все на кръв я избива  Laughing. Вал , шегувам се   Laughing )
ditsan много хубава торта - русинката също

# 27
  • Мнения: 148
Galia 3,не е трансфер нещо не можем да се разберем със поша,виж със четката горе -долу сме в добри отношения.
МILADY,незнам  кой трансфер имаш предвид ,ако са очертанията то това е правено със мноого тънка четака и черна боя.
Стефина,ако става въпрос за листата на венеца със сребърна боя разтворена във алкохоl.
Silrai,Ra4e_2009,rayaмного се радвам че ви е харесало тортето и благодаря за милите думи.

# 28
  • Мнения: 1 541
МILADY,незнам  кой трансфер имаш предвид ,ако са очертанията то това е правено със мноого тънка четака и черна боя.


О, на мен ми заприлича на шоколадов трансфер  ooooh! . Не ми се отварят големи снимки и така явно до толкова ми стига зрението, че на това ми заприлича  Whistling Така или иначе е много чисто направено, пък било то и с четка и черна боя  Wink

# 29
  • Мнения: 720
Благодаря ви момичета, надъхах се с ММФ, лесничко ми изглежда. Утре ще си взема бонбоните (виждала съм ги в Плюса) и тези дни ще го направя. Надявам се да стане по-скоро бяло, от колкото розово (че бонбоните са и розови и бели), но и да рзовее ще го преглътна.  Wink
Робота с ножа е трепач, много ми хареса. Евала за търпението и въображението, непонятно ми е как изрязвате блатовете в такива причудливи форми. Пък се имам за човек с въображение ...  Joy
Пък Дядо Коледа е прелестен  Heart Eyes
Лека вечер на всички.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт