Коледно настроение! - 3

  • 109 383
  • 856
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 211
betina33, браво, много красиви сладки! Много ми харесаха портокаловите корички!
Джемма, благодаря за отговора!
Мила Венета, много ми харесват бързите ти меденки, разгледах рецептата, но не видях да има мед или мазнина, така ли е или си ги пропуснала newsm78

# 166
  • Мнения: 377
Усмелявам се да ви напиша една рецепта -  с майка я правехме доста често когато бях дете ..... казва се ''Снежни топки. ''

1ч.ч. разтопена мас
1ч.ч. олио
1 ч.ч. прясно мляко
1 пакетче мая - 40 гр. жива
щипка сол , брашно за меко тесто
За плънката :
4 настъргани и леко отцедени ябълки
2 суп. л. грис
1 суп.л. канела
1/2 ч.ч. захар 1/2 ч.ч смлени орехи
Замесва се меко тесто , втасва около 30-тина минути . Правят се малки топченца , които се пълнят с плънка и се завиват на топченца или се правят на вързопчета , кото вместо да се завъртят на топче се прищипват отгоре като вързопче. Пекат се до розово и се овалват топли в пудра захар .....
За рецептата се сетих снощи , докато правех Арменските скадки - станаха страхотни , едва успях да заделя 10-тина за коледни и другите се ометоха ...

# 167
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Мила Нина,   Hug благодаря ти, че каза, редактирах вече. Мед има - една супена лъжица, но мазнина няма.

Последна редакция: чт, 09 дек 2010, 10:05 от Venetta

# 168
  • Мнения: 211
Звучат прекрасно, а на снимката и изглеждат така! Ще ги пробвам непременно!  Hug

# 169
  • Мнения: 11 818
Джемма, благодаря за локумките!! Hug
Умбра, задължително ще пробвам бисквитите!

# 170
  • Мнения: 112
Толкова крсиви неща сте приготвили  smile3501 Празник за очите и душата е тази тема!
Снощи направих Арменските сладки - супер са.

# 171
  • Мнения: 959
Отчитам се с моите коледни меденкиSimple Smile

Готова съм и с щолена и заготовките за къщичката, но нямах възможност да ги снимам:)

страхотни меденки, аз да питам - от къде взе тези торбички в които си ги сложила?  newsm78
Подобни торбички има в Джъмбо,при нещата за кръщане PeaceАз искам да ви попитам знаете ли къде продават бадемов марципан  някъде в  района на Южните квартали?Че не ми се ходи до Метро само за него newsm78


Точно от Джъмбо взех торбичките:) Марципан може да купиш от магазинчето за подправки на Иван Асен. Не знам дали ти е по- удобно newsm78


Благодаря, а къде точно е това магазинче на Иван Асен, защото на мен там ми е супер удобно?

# 172
  • Мнения: 766
Оформлението на темата е приказно   bouquet  bouquet  bouquet
направих щолена, но май попрекалих с брашното и стана твърд  Embarassed, но пък ужасно вкусен  Laughing
По план в събота забърквам един фондан, а в неделя с Ина ще правим меденки и линцерови сладки  Grinning

# 173
  • Мнения: 3 379
Umbra, благодаря, не бях се сетила там да проверя, ще отида днес ако смогна. А шортбред-ът ми е любим, но така и не съм видяла да продават в България и си правя понякога, особено като реша да правя един крем с боровинки и лайм от BBC Good Food, където има карамелизиран шортбред, много е вкусен.

Ох, аз не смогвам да кача снимки, а съм понаправила разни работи... Имам и въпроси, но явно ще е довечера или утре.

Да питам нещо майсторките, които работят с моделираща маса. Имам купена от миналата Коледа моделираща маса, чийто срок на годност е до 12.12.2010 г. Обаче имам доста. Чудя се дали да я ползвам или да я хвърлям? Седяла е в хладилник през цялото време и де факто има само захар, нишесте, консерванти... в нея. Какво мислите?

# 174
  • Мнения: 899
Радвам се, че ви харесват шортбредчетата, момичета Simple Smile
SZA, надявам се да има там ментов екстракт, не съм ходила повече от 6 месеца в това магазинче, но тогава имаше... А шортбред трудно се намира в София, случайно съм мяркала в разни гурме магазини (кутиите са оформени с шарките на шотландско кафе), ама много висока цена им слагат. Аз си поръчвам по пътуващи хора, т.е. гледам жално, докато не обещаят да ми донесат  Laughing .

# 175
  • Мнения: 4
Отдавна ви следя, големи красоти сте направили,чак на човек да му тротекат лигите.Снощи направих меденките на Джемма искам да попитам сега ли трябва да ги слепвам и да ги украся, или някоилко дена преди Коледа.Предварително благодаря  Simple Smile

# 176
  • Мнения: 158
Момичета няма да ми стигне времето да направя всичко, което съм си набелязала!  Какви красоти и интересни предложения има. Mr. Green

Отчитам се: направих линцеровите сладки по рецепта на Наталина, станаха чудни и скрити си чакат реда за слепване  Mr. Green

И още едно ароматно предложение от мен, което правих по нощите.


Бананов хляб с канела

# 177
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте дами!

Вече си мислих, че няма стигна да се разпиша в тази тема - с невероятно темпо пишете и публикувате една от друга по-изкушаващи снимки! Поздравления за всички - невероятен хъс

имате!   bouquet

Споменавам само последните снимки които виждам - Ванила, хлебчето изглежда умопомрачително!  Hug Много ми се иска да пробвам някой път такова сладко хлебче, но като си познавам домочадието, ще си го ям само аз, та засега отлагам.  Mr. Green

lu4a,прекрасно изглеждат Арменските сладки! Браво! Heart Eyes

Venetta, добра идея с тези меденки!  Hug

Аз да се отчета = опекох 3 дози ванилени кравайчета - 2 с орехи и една с бадеми.
Опекох още една доза меденки (първите не съм ги снимала, защото почти не стигнаха до украсата, и вече са изядени). Украсила съм само една част, другите по етапно. като гледам обаче ще трябва да правя още... Тестото за линцерите отлежава в хладилника. Тази година освен моята пробвах още една рецепта от списание, защото твърдят че стават още по-мекички, та после ще докладвам. А да и ме чака първата партида целувки и кокоски с белтъците.

И за да не е съвсем празен поста ми, ето снимка на част от меденките:



Още снимкиТУК

# 178
  • Мнения: 30
Страхотни сте! Истински виртуози край печката!
Хареса ми идеята за "забравените" сладки и снощи ги направих, тъй като днес имам повод. Почерпих колегите, и всички поискаха рецептата!  Simple Smile Не знам дали ще мога да скрия за Коледа от тях, а? Или ще станат ронливи?

# 179
  • София
  • Мнения: 2 658
Боже, Нат, като не докосвани от човешка ръка са!  Shocked Ти си страхотна, нямам думи!

vanilla, чудно хлебче!
lu4a, ох как обичам и аз такива сладки.........
Venetta, страхотни меденки!

Общи условия

Активация на акаунт