Подари приятел на приятел...

  • 2 557
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25 599
Спасителният център на Зелени Балкани организира и тази година кампанията „Подари приятел на приятел" или Коледа за дивите животни.

Всеки, който желае, може да осинови пострадало диво животно.
„Подарете приятел на приятел. Направете Вашите близки част от нашето голямо „зелено" семейство, „осиновете" за тях пострадало диво животно. Така, освен че ще ги изненадате приятно, ще се потопите в духа на Коледните празници, подкрепяйки една благородна кауза - лечението на ранените диви животни на България. Коледата ще стане още по-вълшебна".


Тук можете да се запознаете с осиновителната програма на Спасителния център за диви животни, както и с животните, които можете да “подарите”. Специално подготвените за случая грамота и снимка на избрания от Вас питомец, ще напомнят на притежателя им цяла година за топлината и добрината на празника.

Животните, които можете да осиновите.

Побързайте, Коледа наближава ....

# 1
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Лебедът ми хареса.

Последна редакция: вт, 14 дек 2010, 10:38 от Котьо Тръмп

# 2
  • Мнения: 2 161
Много са страшни тези птици.Няма ли нещо пухкаво за осиновяване?

# 3
  • Мнения: 3 634
Страхотно! Аз много бих харесала подобен подарък!

# 4
  • Мнения: X
Супер, ние ще си осиновим.

Тъкмо повод някой ден да се разходим до Стара Загора.

# 5
  • Мнения: 146
Направо великолепни птици! Най-много ми харесаха горската ушата сова и сокол орко. Страхотна инициатива е това.  Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 12 095
Благодаря за информацията, Сийке!  bouquet Много ми харесва идеята.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Браво на всички доброволци от Зелени Балкани, големи грижи и сърца се искат за това   smile3501
Идеята им е чудесна, дано повече хора се включат !



Много са страшни тези птици.Няма ли нещо пухкаво за осиновяване?

Има, но осиновяването е реално и са необходими много грижи:

http://www.vzemipriatel.org/homeless.html

# 8
  • Мнения: 836
Как` Сийка, много благодаря за идеята!
Хлапето си хареса Черната каня, даже сега се амбицира да прочете повече за нея, та да е подготвен за срещата - нали ще ги запознаваме Laughing
Хипер-мега готин подарък за Коледа, този път и аз съм доволна.  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 25 599
Много са страшни тези птици.Няма ли нещо пухкаво за осиновяване?

Че какво му е на това? Пухкавелче.  Mr. Green



Доколкото знам, в Спасителния център нямат възможност да се грижат за всички видове животни, които са в нужда. Прекалено много са. Затова се ограничават само с птици. Иначе не отказват да лекуват всички диви животни, които са пострадали при случайни инциденти или са станали жертва на бракониери.

Цитат
Основни направления в дейността на Центъра:

• Лечение и възстановяване на бедстващи животни от редки видове и връщането им в природата;
• Размножаване на редки хищни птици с трайни увреждания, които не могат да бъдат върнати в природата;
• Развитие на програми за реинтродукция и подпомагане на популациите на следните видове: брадат лешояд, царски орел, черен лешояд, ловен сокол и белошипа ветрушка;
• Осигуряване на материална база за приютяване на конфискувани редки животни от дивата фауна, обект на незаконна търговия;
• Образователни дейности и екологични младежки програми.

Спасителният център разполага с оборудвана амбулатория, помещения за реанимация, рехабилитация, карантинно и различни по размер клетки за отглеждане и разлитане с обща площ 6 800 кв.м.


Ако намерите диво животно, което има нужда от помощ, можете да се обадите на тези телефони.

# 10
  • Мнения: 33
В офиса имахме така да се каже "неволна" среща с тях. Страхотни са  Hug
Пред офиса се озова костенурка в добро състояние (май е била държана като домашен любимец). Тъкмо тръгна да се разхожда по улицата и я прибрахме вътре. В чудо се видяхме  Crazy
Някой измъкна телефона им и се обади, казаха, че е защитен вид и дойдоха от Стара Загора до София да я вземат. Страхотна реакция. Разказаха ни и малко за вида и особеностите  Peace

Приятел разказа, че са пътували до магистралата около Пловдив да приберат пострадала граблива птица - пак реагирали бързо и с много желание.

Така че хора, парите ви няма да потънат някъде, наистина помагат много.

ПС: Отивам да си избирам подарък на страницата им  Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 25 599
Наистина вършат страхотна работа, затова си позволих да пусна тема за тях.  Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 1 583
Много любезни и много бързи в комуникацията са хората от Зелени балкани Simple Smile Свързах се с тях, утре ще платя за осиновяване на соколчето на името на мъжа ми, като допълнителен коледен подарък - той е парапланерист, а соколите много помагат на пилотите от безмоторната авиация. Показват къде има термики и къде - спадове, а освен това явно им е кеф да си летят с големите крила на хората и често се залепват за пара- и делтапланерите и им правят компания  Mr. Green Мъжът ми съответно много обича соколи и няма начин да не му хареса подаръкът. Как' Сийке, много благодаря за идеята   bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 7 990
Ще осиновя някое от пернатите, само да избера кое, че всичките са готини.

# 14
  • Мнения: 5 710
струва ми се много скъпо.

Общи условия

Активация на акаунт