Криво стъпало, equinovarus, club foot - рехабилитация и последствия-1

  • 163 093
  • 706
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 15
Момичета,някоя от вас може ли да ми даде номера на КАБИНЕТ 1 в Горна баня,че съм го загубила.[/b

# 46
  • Мнения: 8
Здравейте момичета!
Някой може ли да ми каже къде в София могат да се направят шини за краче , след гипс!
 Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 87
Мисля,че в Горна баня при д-р Медникаров Simple Smile

# 48
  • Мнения: 15
Момичета,някоя от вас може ли да ми даде номера на КАБИНЕТ 1 в Горна баня,че съм го загубила. newsm17

# 49
  • Варна
  • Мнения: 54
Здравейте ,ние сме вече на 15 месеца също и не спираме да вървим,Боги стълби изкачва и слиза като се държи някъде или за ръчичка ,на пързалката се качваме, на плаж ходим.Масажираме крачета когато се сетим най вече сутрин като свалим обувките.А за ежедневна употреба лекуващия лекар каза че може да носи всякакви,избирам такива каквито ще са му удобни сега носи едни летни сандалки,а разликата в милиметрите на крачетата не е проблем.
 Миналата година в жегите носихме обувките със шина и през деня,разбира се намери се една баба която ме попита дали не му е горещо на детето с обувки че било много топло,просто и казах че трябва да ги носи не са за красота.А една друга майка като ги видя за пръв път се засмя и казва "яаа какви обувки сте му взели,имат ли колелца ?!" #2gunfire.Слава богу минаха тези моменти и сега хората ме питат на колко е,че много добре вървял ,а това е най хубавото Simple Smile

# 50
  • Мнения: 19
 и ние сме на 15 м. и носихме миналата година в жегите обувките по 23h !!! тези коментари са ми познати много ,като ....а,какав малак скеитборд имате или кво сте го заварзали с тези обувки !!! аз много пати сам си мислила,как никога преди не бях виждала такива обувки и сигурно бих се очудила сашто !!! НЕ ОБРАШТАИТЕ ВНИМАНИЕ !!!!

# 51
  • София
  • Мнения: 135
Здравейте пак от мен на всички - наистина и аз много смешни неща съм чувала, но най-смешното беше нещо подобно на вашето - тия обувки са за да не мърда много много ли? но това разбира се е само през първите месеци. Иначе само нощем и така до сега 4 години. Мислех си, че ще минат бавно, но минаха бързо.

От половин месец, вече не носим нощем обувките.
Така, че всички дерзайте. Ще мине и това, и детето ви ще е здраво, дори по здраво от другите деца в краката.
Упех!  bouquet

# 52
  • Мнения: 9
Здравейте,мами! радвам се като чета,че лечението на дечицата ви е дало добър резултат! ние също имахме изкривяване на ходилото и по-точно на метатарзусната кост,лекува ни Райков във Варна, първо гипс и после шини до година и два месеца.Сега слава Богу всичко е ок, доктора каза,че е възстановен на 100%крака.Но....забелязвам от няколко седмици,че пръстчетата й са криви,застъпват се едно друго и й пречат да стъпва добре,мисля.че е от шините,моля ако някоя от вас има подобна опитност да я сподели,поне докато се видим с доктора Simple Smileблагодаря предварително,хубав ден!

# 53
  • Мнения: 41
Здравей,verats!При нас се получи такова изкривяване на едното пръстче,но в резултат на гипса,а не на носенето на шина.Пръстчето застъпва другото и дори нокътя се е деформирал леко.Нашият доктор ни посъветва да го коригираме с лейкопласт и като че ли има някакъв ефект.

# 54
  • Мнения: 299
...и така до сега 4 години. Мислех си, че ще минат бавно, но минаха бързо.


Права си, минават бързо, а оттук насетне още по-бързо...Вече година и 2 месеца/почти/ не носим обувките, и сякаш никога не сме ги носили, никой не ги споменава, и сякаш това просто не се е случило...не и на мен.
Пожелавам търпение и много усмивки на всички ви Simple Smile




# 55
  • Мнения: 87
Здравейте,искам да ви попитам някой купувал ли е от немските обувки schien,че искаме да вземем на малкия,но нямам представа как се поръчват и колко струват.Ще се радвам,ако някой сподели Simple Smile  Praynig Peace

# 56
  • Мнения: 212
Здравейте мамчета!Пожелавам на всички нови в нашата тема, много бързо и неусетно да разберат, че вече дечицата им са забравили за шините и масажите като jiva и taniuha!Ние се сещаме за шините само вечер. През деня пада голямо тичане, катерене и опити за подскачане. Малкият си е свикнал със спането с обувчиците, дори вчера ми ги носеше и ми показваше как да му ги сложа.
jiva и taniuha, страшно се радвам за вас! Още веднъж, благодаря за напътствията и полезните съвети, които ни давахте през всичките етапи.
На свой ред искам да кажа на новите, че ако имат въпроси могат по всяко време да ми пишат на лични. Ще се радвам да помогна!
ОЩЕ ЕДНА ДОБРА НОВИНА ОТ МЕН :
Раздават храни, помощи от Европейската общност за всички мами с дечица с увреждания!
Ето темата :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=603872.0
Мамите, които не са от София нека си проверят в офисите на БЧК при тях.

# 57
  • Мнения: 17
Привет майчета!Интересува ме някоя от вас поръчвала ли е антиварусни обувки на немската фирма
Schein.Писах лично до въпросната фирма,но ми отговориха,че продават само на едро и не могат да ми доставят желания модел обувки за сина ми.Ще съм много благодарна,ако някой ми помогне с информация.
Здравейте!
Видях във форума, че търсите информация за обувките на shein. Налага се да поръчаме точно такива обувки, но не можах да намеря колко струват или пък как да ги поръчам.
Моля Ви да пишете, ако сте успели да ги поръчате, как точно да действам.
Ще Ви бъда благодарна, ако споделите опита си в борбата с това заболяване (детето ми е с вродено криво ходило на дясното краче).
Видях също, че сте постигнали успех при борбата с ТЕЛК. На нас ни дадоха максимума според техните бумащини - 40%. Обаждах се и в НЕЛК София и там потвърдиха правилното решение на ТЕЛК Благоевград. Какви документи се подготвят за обжалване на регионален ТЕЛК пред НЕЛК София?
Благодаря предварително.

# 58
  • Мнения: 6
здравейте аз съм майка на момченце което има криво стъпало на дясното краче .Лекуваме се при доктор Алексиев вече сме с второ гипсче и ни предстои слагането на трето.Моля да споделите как се справяте след смяната на гипса защото моето юначе го приема много зле по цяла нощ пищи и се стряска не може да заспи и така и на другия ден положението е много страшно и се чудя дали това е нормално.Иначе като се успокои на 2 ден вече е добре .

# 59
  • Мнения: 17
здравейте аз съм майка на момченце което има криво стъпало на дясното краче .Лекуваме се при доктор Алексиев вече сме с второ гипсче и ни предстои слагането на трето.Моля да споделите как се справяте след смяната на гипса защото моето юначе го приема много зле по цяла нощ пищи и се стряска не може да заспи и така и на другия ден положението е много страшно и се чудя дали това е нормално.Иначе като се успокои на 2 ден вече е добре .
Здравейте!
Най-напред бих искала да Ви успокоя, че това заболяване се лекува, и да Ви пожелая много търпение и това, което трябва да правите като масаж или каквото Ви каже Алексиев, наистина да го правите, за да не стане процесът обратим. Ние също сме при Алексиев, но сме по-големи. Вече ходим, макар че походката не е съвсем добра, но ще видите въпреки всичко каква радост е да видите как детенцето ходи.
Гипсовете ги понасяхме добре, много трудно ми беше къпането, тъй като трябаше да се справям сама, но ще се улесните, ако обвивате гипсчето с найлонова торбичка, за да не се намокри. Това, че детето плаче, не е странно. Просто този процес е труден за него и то по свой начин си преживява нещата. Дъщеря ми например при преглед почти винаги нервничи и самият преглед протича не съвсем гладко, но от всичко това децата се стресират.
Ако мога да помогна с нещо, ще се радвам. Пишете по всяко време.
Ако имате нервите и търпението да кандидатствате за ТЕЛК комисия, можете да го направите, тъй като то Ви дава правото на направление за ултразвук, който трябва да правите след операция (разбира се, ако се наложи да я правите), както и на безплатни ортопедични обувки, които трябва по-късно да носите.

Общи условия

Активация на акаунт