ПОМОЩ:(спира ми кърмата!!!

  • 7 190
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
Здравейте,отново пиша за поредния ми проблем -забелязвам че започжа да ми намаля кърмата а кърмих само 1 месец иска ми се поне още един...,но бавно и славно ми спира кърмата...моля дайте съвет за нещо с което мога да стимулирам гърдите си било то някаква храна илимедикамент-разбира се безвредно за детето....благодаря предварително  Sad

# 1
  • Мнения: 309
пий много течности - литър и половина - два. Между другото се обърни към форума на Ла Лече Лига и те ще ти кажат още неща, с които да стимулираш лактацията!  Peace Успех и да споделиш как се развиват нещата  Hug

# 2
  • Мнения: 273
Как разбра , че ти спира кърмата? Има периоди в които намалява, но това не означава, че ще спре  Wink.
Постъпи както Zaiche те е посъветвала  Peace и успокой се кърмата не спира туко-така. Слагаш бебчо да сучи нали, прави го по-често ще ти помогне.

# 3
  • Мнения: 9 481
1.По-често кърмене. Ако има търсене има и предлагане-така действат гърдите Wink
2.Повече течности-най-добре вода
3.Лактогонен чай
4. Лактогонни храни:пълнозърнест хляб, овесени ядки, сурови бадеми/лешници/орехи; варено жито;
5.Спокойствие; и да знаеш, че щом искаш-ще се справиш с "проблема" Peace
Успех и пиши как сте Hug

# 4
  • Мнения: 21
И нещо много важно и от мен в синтезиран вид:
  Тъй като отделянето на хормона пролактин става предимно нощно време и то най-вече между 3 и 8 часа сутринта е много важно да кърмиш и през нощта.Педиатрите не одобряват,но ти решаваш дали да спиш нощно време непробудно или да имаш кърма.
  И спокойствиеее...няма да спре.На два пъти съм била на крачки от спирането на кърмата,но етето виси нон стоп на гърдата(разбирай суче) и след два дни количеството е вече достатъчно.Разбира се по това дали детето е спокойно след кърмене или веднага започва да нервничи.Чуваш ли го да преглъща,значи има кърма.
  Второ-кърмене на поискване.
  Трето-само кърма,без вода .Вярвай ми няма да му стане нищо.По-големият ми син  е отгледан така и дори и в най големите жеги сме били само на кърма и слава на Господа е жив и здрав.
 Успех!

Последна редакция: чт, 16 дек 2010, 17:19 от elenaborissova

# 5
  • София, св. Троица
  • Мнения: 309
"Където е текло пак ще тече" цитирам някой от форума, не помня кой. И аз имах такъв проблем преди 2 месеца но се оправих с помоща на горните съвети и то в рамките на 2 -3 дни.
  Трето-само кърма,без вода .Вярвай ми няма да му стане нищо.По-големият ми син  е отгледан така и дори и в най големите жеги сме били само на кърма и слава на Господа е жив и здрав.
 Успех!
newsm10 абсолютно вярно. Дръж бебето колкото можеш по-дълго и по-често на гърдата, дори да протестира....след кърмене изцеждай по метода на Мармет. Мисля че този метод при мен оправи нещата светкавично - просто го направих няколко пъти. на кратко това е изцеждане след кърмене  - 3 мин. цедиш, след това масажираш леко гърдата няколко минути, след това 5 мин. цедиш пака масажираш и след това пак цедиш 7 мин. няма никакво значение дали изцеждаш нещо или не. Аз така и нищо не можах да изцедя с мойта тъпа помпа. Просто така стимулираш гърдите. Спи колкото можеш повече. Ето повече за техниката : http://xedra.wordpress.com/2009/05/09/handexpression/
и още нещо: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=5186

# 6
  • Мнения: 940
наскоро рязко ми намаля кърмата, почти спря. за 3 дена нормализирах нещата с:
- сминдух - по 1ч.л. в чаша чай, два пъти на ден
- лактагенен чай на Хипп по 2 пъти на ден
- чай от маточина - 2-3 пъти на ден
- 1-2 глави кромид лук на ден (но не сготвен)
- ядки, най вече орехи
- 2-3 кисели млека на ден
- взимах и едно хомеопатично, но точно сега му забравих името...
и най важното - много често кърмене, даже и се цедях.

# 7
  • Мнения: 3 562
...
- взимах и едно хомеопатично, но точно сега му забравих името...
и най важното - много често кърмене, даже и се цедях.

ricinus communis е хомеопатично за стимулиране на лактацията Laughing
Стискаме палци да са справиш Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 1 056

Здравей,
доста лаконично си си задала въпроса и трябва да се разбере защо е намаляла тая кърма... ти как разбираш, че е намаляла - бебето иска по-често да суче ли?
...или просто си започнала да усещаш гърдите си по-меки?
...или има нещо друго което те притеснява?

За да се увеличи кърмата най-важното е да се увеличи стимулацията на гърдите - т.е. да започнеш да изпразваш гърдите на по-малки интервали от досегашните независимо дали с кърмене или изцеждане и то докрай.
Мога да ти предложа например на едно кърмене да даваш на бебето и двете гърди/ако не го правиш/, а още и да ги повтаряш - пак го слагаш на първата, после пак на втората.
Много помага използването на компресия - тя се прави след като бебето изсуче първата силна струя и започне да посуква с паузи за да стимулира следващо потичане на мляко. Трябва да изстискваш гърдата от основата към зърното когато бебето дърпа. Когато е в пауза не се стиска. Т.е. все едно изтласкваш млякото към зърното.
Допълнителното цедене след кърмене дори и на празен ход също ги стимулира.
Пиенето на течности си е стандартно...

Имам няколко въпроса:

1. Колко наддаде бебето първия месец?
2. На термин ли е родено?
3. Колко наакани памперса има за денонощие? /акото да е колкото една лъжица, жълто с бели топчета или нишки/
4. Даваш ли на бебето вода, чай, биберон-залъгалка... абе, всичко различно от гърда?
5. Опиши с две-три изречения как протича кърменето - колко пъти в денонощие кърмиш, нощем кърмиш ли, и двете гърди ли даваш на едно кърмене, оставяш ли бебето да стои колкото иска на гърдата или му засичаш минути... такива неща, каквото се сетиш.

Искам да ти кажа, че основното за увеличаване на кърмата е по-честото кърмене. Всичко останало като чайове, лук и овесени ядки са едно допълнение.

# 9
  • Мнения: 31
ludmilana здравей,много благодаря за проявения интерес към моя проблем ...ами как разбрах че е започнала да намалява
-гърдите станаха доста по меки
-детето се държи нервно на гърдите не суче енергично
-засуква за малко мрънка нервно и пуска и пак търси....и това през целия период на кърмене като изключим първите 5 мин.когато кърмата по лесно се суче(вероятно)
-след като спре да суче(сам се отказва)не заспива много дълго време
-плаче и като му давам залъгалката(биберон)буквално зее и върти глава(очевидно търси гърда)
Роден е един ден преди термина.Водих го да го мерим още след 1 седмица прекарана в къщи и беше наддал 420 гр.,което беше страхотно,а сега на 15-ти когато трябваше да си е консултацията т. е 2 седмици след последното мерене беше само 100 гр.отгоре и в момента сме 4,00кг.една седмица му давах sab simplex и чая на hipp от което най-вероятно му позеленя акото иначе беше точно такова каквото ти описваш че трябва да бъде...
След консултацията го дохранвам с NAN HA 1 по 20 гр.след като е сукал и от двете гърди и ми се вижда по-добре....сам се отказа от чая и даже намалих капките понеже май това изкуствено мляко го облекчи от страна на коликите
акото стана пак жълто....и детето е по спокойно-спинка повече
Вчера направих един тест направих му 90 гр,от готовото мляко и се изцедих (доколкото можах разбира се)и лошата новина е че от двете гърди-60гр
Тази сутрин е по добре-сам спря да суче и заспа а беше сукал само от едната гърда и аз изцедих другата и тя пусна 60 гр.,което е по добре от вчера!!!
Надявам се да е било само временно-другия вариант е да се отбива сам заради чая който му давах със шише или е мързелив(майка ми ми каза че аз по същия начин не съм искала да суча ,а тя и имала кърма за 3 деца)
-Незнам дано мога да покърмя още време-няма да се откажа:))))

# 10
  • Мнения: 5
здравейте и от мен има един период в който кърмата намалява,точно в този момент не трябва да се отказваш продължаваш интензивно да кърмиш бебето.Аз вече почти 8м кърмя и аз минах през този период даже се чудех дали бебето се наяжда но притесненията ми се указаха напразни след консултацията така че не се отказвай и продължавай смело......сега искам да споделя моят проблем ако може да ми помогнете дойде ми цикълът след 17м чувствам се гадно защото ме поканиха на банкет в събота а течовете са стабилни , какво може да ползвам например витамин" с " или нещо друго моля за помощ

# 11
  • Мнения: 309
Мен ако ме питаш по-добре нищо недей да пиеш или правиш. За първи път ти идва откакто си родила, и е необходимо да се саморегулира организма и да се "нагласи" към новото-старо състояние, и някакви мерки допълнителни само ще объркат нещата според мен. Знам, че е ужасно неприятно но някак си го издръж, ходи по често до тоалетната и те съветвам никакви тампони:peace:

# 12
  • Мнения: 5
благодаря ти за съвета zaiche

# 13
  • София, св. Троица
  • Мнения: 309
здравейте и от мен има един период в който кърмата намалява,точно в този момент не трябва да се отказваш продължаваш интензивно да кърмиш бебето.Аз вече почти 8м кърмя и аз минах през този период даже се чудех дали бебето се наяжда но притесненията ми се указаха напразни след консултацията така че не се отказвай и продължавай смело......сега искам да споделя моят проблем ако може да ми помогнете дойде ми цикълът след 17м чувствам се гадно защото ме поканиха на банкет в събота а течовете са стабилни , какво може да ползвам например витамин" с " или нещо друго моля за помощ
Според мен можеш да пиеш витамин С, това е витамин, а не хормон и по никакъв начин не може да повлияе на факта дали ще имаш цикъл или не.  Вит. С укрепва кръвоносните съдове и дори се препоръчва при обилни кръвотечения по време на цикъл. Идеята да не губиш много кръв, а неоплодената яйцеклетка ще се изхвърли с повече или по малко кръв и независмо от твоето желание... Много жени си мислят, че така се спира цикъла, цикъла може да спре или регулира само с хормони, защото се контролира от хормони. Това го знам от лекари. Цял живот пия витамини по специялно вит. С по време на цикъл - никлога не см имала проблем, цикъла ми е на 27 дни и е като часовник!!!!!
Сега също пия на ампули заради гриповете...

# 14
  • София
  • Мнения: 432
Ивалена, според мен на детенцето ти не му трябват нито залъгалка, нито адаптирано мляко, нито чай. Карай само на гърдите - 2-3 денонощия се погушкайте почти нон-стоп, при всяко проплакване, по възможност и по-разсъблечени, за да го има контактът кожа в кожа, и ще видиш, че колкото му трябва, толкова ще произвеждаш! Без води, чайчета, адаптирано, биби и прочие атрибути, отклоняващи от основното. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт