запек при бебе на 20 дена

  • 4 152
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте на всички от форума,имаме проблем-бебчо е на 20 дни и от 2 дена не иска да ака,мн се надува,спи неспокойно,не иска да си изяжда и млякото,за сметка на това пие много вода,моля дайте ми съвет,от какво се получи и как да започнем пак да си акаме.

# 1
  • Мнения: 10
ако сте на АМ от него има эапек,капки эа колики пиете ли може и от тях да е.Направи му клиэма с терм и сапунче.............

# 2
  • София
  • Мнения: 650
Направи му клиэма с терм и сапунче.............
Внимавай със съвети като този !!

А ако сте на АМ - може да пробваш с друго. Лактана Био е добро при запек.

# 3
  • Мнения: 9 481
Предвид, че темата е в "кърмене и захранване", разбирам, че бебето е кърмено.
Водата е излишна-88% от кърмата е вода  Peace
Кажи повече-колко често и по колко кърма изпива (ориентировъчно), за коликите какво даваш, ти с какво се храниш-това също е от значение, а с консумирана от теб разхлабваща храна, би могла да помогнеш и на бебето  Peace

Категорично методите "термометър в дупето", "сапунче", "мушкато", "овесена вода"-ги забрави!!!! Само ще навредиш на бебето си Peace

# 4
  • Мнения: 234
Предвид, че темата е в "кърмене и захранване", разбирам, че бебето е кърмено.
Водата е излишна-88% от кърмата е вода  Peace
Кажи повече-колко често и по колко кърма изпива (ориентировъчно), за коликите какво даваш, ти с какво се храниш-това също е от значение, а с консумирана от теб разхлабваща храна, би могла да помогнеш и на бебето  Peace

Категорично методите "термометър в дупето", "сапунче", "мушкато", "овесена вода"-ги забрави!!!! Само ще навредиш на бебето си Peace


подкрепям с две ръце и ние сме имали такива моменти, изчакай детето аз съм го чакала до 5-7 дни и винаги си изхождаше накрая- просто следи си детето, консумирай разхлабващи храни, виждам че пиете вода, въпреки че ако е на кърма няма кой знае каква нужда
правете масажчета, гимнастика с краката, каране на колело, топли компреси, малко по дълги вани придружени с масаж - ако даваш капки или някакли сиропчета против колики и от тях също се запичат

детето е много малко за разхлабващи чайове и др такива, а за термометър и др и дума не може да става

П.С аз веднъж го бях запекла с ориз 2 дни се храних и някакви различни храни съдържащи ориз и това се отрази на беб

# 5
  • Мнения: 2 376
Много е малко бебето, за да го чака. До два месеца самата кърма си има слабителен ефект. Аз бих казала за кърмено бебе на 20 дни - по-често кърмене (на всеки час, денонощно), леко масажче по посока на дебелото черво и ако не започне да се изхожда- лекар.
И никаква вода поне докато не започне нормално да ходи. Казвам го, защото подозирам, че бебето е гладно и вместо да се кърмите, предлагаш вода. На този етап му трябва мляко. А то става повече с по-често кърмене. Оставяй го да изпие цялото мляко, после предлагаш другата гърда, после пак първата...

Колко кърмения имате, колко често? Като спреш водата, колко често са напишкани памперсите? Имаш ли представа колко е наддало за 20 дни?

# 6
  • София
  • Мнения: 817
Здравей,
Наистина ти е много малко бебето, за каквато и да е различна от кърмене терапия. Добре са те посъветвали, кърми колкото се може по-често! А ти самата като храна премини на супички, а ако обичаш круши - насили се в рамките на няколко часа да изядеш 2-3 круши + 1 кутия натурален сок от Круша, например на Капи или Флорина. При нас тази терапия даде резултат буквално за 2-3 часа.
Някои лекари препоръчват кърмачката да консумира също киви, овесени ядки, тиква (варена или печена).
Аз, обаче, бих те посъветвала от разхлабващите храни да не наблягаш на киви, цитруси, бобови, зеле. 1/ защото при някои бебчета водят фо засилване на коликите и 2/ защото са доста силни алергени, особени киви и цитруси!
Успех, дано получиш подарък една  пълна пампа  Hug

Общи условия

Активация на акаунт