Злобни роднини

  • 8 887
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 655
Не знам къде да го споделя за това пиша тук. Много съм разстроена-вчера споделихме новината с родителите ми, че ще имаме бебенце през лятото и те бяха щастливи. Дадохме им позволение да споделят с най-близките и преди малко ми се обажда една пралеля. Тя е леко изкукала, но какви ми ги наговори! Била съм се омъжила за циганин вместо французин, защото ми правел толко много деца, не съм била отговорна... какво съм щяла да ги правя тези деца, била съм голяма мръсница...... Аз и затворих след като започна това с мръсницата защото не издържах!
Не споделих със съпруга ми за това, но казах на майка ми, която наистина не знаеше какво да каже, освен да ме успокои, но аз съм още бясна и разстроена и направо ми иде да крещя!

# 1
  • Мнения: 364
Asia, я не се тревожи за изкукали лели.
Нали не те интересува какво мисли? Изключителна наглост е да ти звъни и да те занимава с просташките си размисли.
Отпиши я и си гледай живота.

# 2
  • Мнения: 1 174
Ама ти сериозно ли й се връзваш на тази жена. Явно не ти е близка, защо така те е уязвила  Thinking
А майка ти като я знае, че е изкукала тая леля, защо й е казала новината  Confused

# 3
  • Мнения: 8 799
Много неприятно наистина, но щом жената е изкукуригала вече не й придиряй и не й обръщай внимание, сигурно и сама не знае какво приказва. Възрастните хора просто изветряват и не са съвсем с ума си, не си струва натоварването с размисли за тяхното мнение. Леко бременеене Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 1 762
Асиа, прекрасна нова година ви пожелавам, лека бременност и здраво бебче.  Hug
Всички останали, които не споделят радостта ви, да духат супата, както го е казал великия ни "поет" чичовото  Joy

Не си слагай лоши мисли на душата................ а и не казвай на мъжът ти. Те не обичат изкукали роднини   Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 1 817
A.S.I.A., изобщо не се връзвай на когото и да било. Важното е, че ти и съпругът ти сте щастливи.

За протокола: преди две седмици родих и баба ми казала на съпруга ми: "Честито! Това ще е последното, нали?!" Още се смеем като се сетим. Grinning Grinning

# 6
  • Мнения: 672
A.S.I.A, вчера четох твое мнение из темите и се загледах в подписа ти. Много приятно ми стана да видя новата лентичка. Въпреки, че не те познавам, се  зарадвах за теб, защото ти предстои най-хубавото нещо на света. Не си длъжна да се обясняваш на никого и никой няма право да ти лепи епитети и квалификации. Радвай се на живота. Решението да имаш или не деца, си е изцяло твое и на мъжа ти.

 Hug

# 7
  • Мнения: 655
Благодаря много! Наистина ме накарахте да се почувствам добре! Пожелавам на всяка една от вас една изпълнена с много щастие, успехи и много, много здраве Нова Година!

# 8
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Прекрасна новина!
Лека и безпроблемна бременност ти желая!
И аз съм патила от злоба на роднини, (псевдо-) близки и (псевдо-)приятели. Неприятно е, но по този начин отсяваш плявата и продължаваш напред!

# 9
  • Мнения: 95
Честито и от мен!

Страхотна новина, а като ти видях лентичките - ти си майка-героиня!

За роднината - изобщо не и се връзвай! Радвай се на щастието си! Желая ти една прекрасна Нова Година с много здраве и любов!

Успешна бременност!!!   bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 1 573
Миличка, честито  Hug Благородно ти завиждам. Надявам се и аз да имам след някоя и друга година по-пълна къща.
Хич не им се връзвай на такива. Изкуфели хора, които се бъркат в чуждата работа има навсякъде и във всяко семейство. Важното е, че вие сте щастливи и си искате детенцето, пък ако ще и десето поред да е   bouquet

# 11
  • Мнения: 655
Благодаря много!
По принцип тази жена беше много мила и близка, но явно годините си казват своето. Има го и моментът, че тя е стара мома както се казва и майка ми казва, че поради този факт ми завиждала, за което я съжалявам, но край, повече няма да е мисля.

Благодари ви още веднъж за всичко!!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 12
  • Мнения: 4 965
Първо, честито за бебчето. Това е страхотна новина. Самите ние вече доста време работим по въпроса, но нищо не става, а имаме огромно желание.
За пралелята хич да не ти пука - щом ти говори подобни неща, приеми, че не е от злоба, а от лудостта й и я отпиши от живота си. Нали не живеете за мнението на хората?!
Всъщност, собствената ми майка се опитваше да ни разубеди, когато й сподлихме, че искаме още едно детенце /е, не е изпадала в крайност, но обясни, че не сме особено с акъла си, за да си жертваме спокойствието и парите за още едно дете/, но после обмисли нещата и сега също няма търпение да гушка още едно внуче.
Щом имате желание и възможност да си го гледате, не е необходимо да плащаш данък обществено мнение. Та тази жена дори не ти е точно роднина, а далечна такава - няма право да се бърка във въшето семейство. Спри да мислиш за нея и повече не й обръщай внимание.
Между другото, ако имаш желание за деца, може и извънземен да вземеш за мъж и пак да ги имаш /познавам няколко изцяло френски семейства с по 4-5 деца и няколко изцяло немски с по 6-8 дечица/. Wink
Всъщност, много се радвам, че много млади семейства вече имат възможност да отглеждат повече дечица. Grinning
Пък и относно "старите моми" - до човек си е. Имам приятелка без дечица, която много ме подкрепя, но имам и една друга позната, която скоро се изказа за друга наша обща позната, че била луда да бременее /с второ/, защото било лудост да имаш деца, понеже тогава ти свършвал животът и им ставаш роб, спирайки да имаш личен живот. Joy

# 13
  • Мнения: 64
Доколкото разбирам това ще ти е трето детенце, сигурна съм, че много хора мислят като леля ти, но не ти го казват. Обаче на теб хич да не ти пука, щом си решила, че искаш бебе ще си го родиш, но защо очакваш всички да подскачат от радост.

# 14
  • Мнения: 4 965
Доколкото разбирам това ще ти е трето детенце, сигурна съм, че много хора мислят като леля ти, но не ти го казват. Обаче на теб хич да не ти пука, щом си решила, че искаш бебе ще си го родиш, но защо очакваш всички да подскачат от радост.

Т.е. всички мислят, че е "мръсница", "женена за циганин"?!
Супер! Страхотно мислене и още по-страхотно възпитание.
Не е необходимо всички да скачат от радост. Достатъчно е да не се бъркат в хорските решения и да я оставят да се радва на своя избор. Трудно ли е?

Общи условия

Активация на акаунт