Кафето?

  • 3 394
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 717
И аз, разбира се, се посъветвах веднага като разбрах, че съм бременна. Лекарят ми каза, че по 1 кафе може, кока-колата е това, което трябва да се избягва повече. А по време на кърмене - не трябва да се пие нищо такова.

# 16
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Цитат на: Krasoni
Мила Liorena аз мога и без кафе, не ми пречи, даже мога и безкофеиново да пия!
Малко повече ми се спи, но това си е нормално!


Това е чудесно! Щом не ти пречи - пий безкофеиново в краен случай.
О-о-о- и на мен много ми се спеше, ама много, това си е нормално както казваш. Но, ако сега не си отспиш, после няма кога Sunglasses , така, че се възползвай от момента, ако ще ти е първо детенце!

Успех!

# 17
  • Мнения: 689
Супер сте всички, мерси още веднъж!!!

# 18
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: Aia
Цитат на: Casey
А не е ли оапсно, когато кърмиш да пиеш кафе? Имам предвид не се ли отразява това на кърмата?


Upss nie govorim prez bremenost..
Ako karmish ne trqbva da se pie vaobshte kafe..nito gazirani napitki...


Алелелеее какви сте стриктни! Тва да не пия, онова да не ям.....а мога ли да дишам?!
Пия си кафе по чашка, по две на ден и не мисля, че вреди по какъвто и да е начин. Щом аз се чувствам добре- и бебо се чувства така, убедена съм! То кафето да не е ракия или марихуана, че да го спирам.

# 19
  • Мнения: 689
Да Liorena първо ще ми е живот и здраве ако лекарите кажат хубави неща, не смея още да се радвам както трябва

# 20
  • Мнения: 289
Лиорена, който се е пристрастил веднъж към кофеина, не може да се залъже с безкофеиново Simple Smile . Кафето си е наркотик, аз си признавам, че съм пристрастена и сутрин без кафе не мога "да изляза от кома". Затова и на една от майките лекарката и е казала, че да се спре отведнъж е по-лошо. За бременна не е хубаво рязко да си промени режима да момента и да страда от недостиг на нещо, което организма и е свикнал да получава. Аз на времето четох една статия как се води бременността при наркоманките и се втрещих, че не им спират наркотиците! Обяснението беше, че ако бременната майка страдала от наркотичен глад, щяло да страда и бебето! Не казвам да се наливаме с кафета, но едно на ден не вярвам да навреди, особено ако се стараеш да приемаш повече желязо с други храни...

# 21
  • MUC
  • Мнения: 571
В умерени количества не е вредно.
Но тъй като кафето, както колата и черния чай, са дехидратиращи напитки трябва да балансираш приема на течности. Т. е. към всяко кафе поне 1 чаша вода допълнително.
Аз лично не спрях да пия кафе, 1-2 на ден ми се отразяваха много добре. Нито лекарката, нито акушерката ми смятаха за необходимо да се лиша напълно от това удоволствие.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 21 625
Красонка , ако ти се чете още за кафето, моля ! Grinning

# 23
Аз когато разбрах че съм бременна спрях кафето, понеже моята колежка беше раждала преди няколко месеца и от нея знам, че не трябва да се пие, с времето свикнах. А и така беше най - добре, защото замирише ли ми на кафе се сещах и за цигра и  Twisted Evil Но естествено ги спрях и двете. Най интересното беше, че  когато отидох в 4 месец на консултация, кръвното ми беше адски ниско и лекарката ми каза да пийна едно кафенце след прегледа. Аз доста се учудих и и споделих, че до сега не съм пила, защото знам, вреди. А тя ми каза, че сега няма нищо страшно, даже ми препоръча да пия мляко с една мъничка лъжичка нес кафе. Е не опитах с нес кафето, защото все нещо ме спира Sad  но вече 2-3 пъти в седмицата си пиивам безкофеиново /все пак не се реших на еспресо/ кафенце и за по - сигурно с 1 сметана.

Леко бременеене

# 24
  • Мнения: 2 693
Откакто забременях, та до сега пия само по едно кафе /нес-кафе с мляяяко и зааааахар/ сутрин, и то с "лечебна" цел, тъй като имам ниско кръвно и ако не пия кафе към обяд главата ми иска да се отдели от тялото и да си ходи някъде. Иначе изобщо не бих пила кафе през живота си - стъпих си на ината, и много отдавна си пия кафето без цигара... Та не ми е това проблема, нито съм пристрастена към кафето...

# 25
  • Мнения: 6 206
Никой не е умрял без кафе, но ако аз сутрин не си пия кафето съм готова да убивам. Целият ден ми тръгва мнооого криво. По едно кафе съм си пила през цялата бременност, пия си и сега когато кърмя. Не съм забелязала детето да ми е превъзбудено както се очаква. Въпреки, че кафето е отрова и особено през бременността след него трябват много течности, за да не се натоварват бъбреците. Сега да кажа за дългото кафе, както вече бях писала тук, по-вредно нещо от него няма. Добрият екстракт от кафето еспресо изтича първите 15 секунди, оттам нататък са само отровите, не се заблуждавайте, че дългото кафе е по-безобидно, то е 100 пъти по-лошо. Ако пиете еспресо, пийте късо с повече мляко. Нес кафето е силно и не е за препоръчване. А ако пиете безкофеиново в заведение, знайте че не се е родил още бармана, който измива цедката от предишния път и пак си пийвате кофеин, макар и наистина много по-малко. Аз лично залагам на късо безкофеиново, особено Лаваца имат много добро безкофеиново. А пък за тези, които ги бият парите - Илли безкофеинови таблетки за еспресо машина.

# 26
  • Мнения: 1 722
Питала съм доста гинеколози и бременни в доста по-напреднал стадий - мнението е единодушно! ЗА кафето - но по една чашка дневно. Не вреди! Опасно е ако се прекалява - тогава повишеното количество кофеин могло да предизвика преждевременно раждане.

# 27
В добавка- вземи си на предвид и кока-колата, която пиеш ( ако я пиеш ). Позволената доза, за която аз знам е 2-3 чашки кафе или кола ( знам, че като дозировка са различни, но...така пишеше... Embarassed ). Кофеина е вреден, а него го има и в двете.

# 28
  • Мнения: 1 599
Цитат на: Anita_79
Питала съм доста гинеколози и бременни в доста по-напреднал стадий - мнението е единодушно! ЗА кафето - но по една чашка дневно. Не вреди! Опасно е ако се прекалява - тогава повишеното количество кофеин могло да предизвика преждевременно раждане.


Tochno taka... i az sam ZA kafeto po 1 chashka

# 29
  • Мнения: 7 716
Аз през цялата бременост пих по две-три чашки кафе, но на мен кафето не ми пречи, пия си и си заспивам. Някои получават сърцебиене, треперене на ръцете от повече кафе и тогава трябва да се избягва.

Общи условия

Активация на акаунт