болест на Хашимото и бременност

  • 334 495
  • 2 475
  •   1
Отговори
# 330
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Здравейте,
тъкмо се връщам от преглед при д-р Катя Тодорова. Вдигна ми дозата на редуване на 75 и 100, каза ми че е хубаво хормоните ФТ3 и ФТ4  да са в норма, което при мен е така, но трябва да смъкнем и ТСХ. Изписа ми и едно хомеопатично лекарство, което е еквивалент на Л-тироксин, само че хомеопатичен препарат и не е противопоказен при бременни - Лимфомиозот.
И да споделя впечатленията си от нея, много мила и кадърна жена ми изглежда на пръв поглед, все пак това ми е първата визита при нея. Ако някой се интересува - ще идва да преглежда пак в София средата на март...
Поздрави и усмивки:)
Браво! Аз знаех, че Тодорова вече не преглежда в София, но явно се вясва все пак. Хомеопатичното нали няма да замести Еутирокса?

# 331
  • Мнения: 54
Starlet, не , уж допълнително ще го пия към Л-тироксина, фолиевата и витамините за бременни Simple Smile

# 332
  • Мнения: 31
Starlet благодаря ти мила, наистина! Попитах в тази тема защото наистина явно имам проблем с ЩЖ и може би заради това не се получава бебето вече почти две години, а в последните месеци на два пъти вече така се получава, но нямах представа, че може да е нещо такова. Иначе съм изследвала хормони на трети ден от цикъла и си бяха в норма. Сега ще пусна и тези и дано този път вече нещата се получат. А иначе нещата, които ме наведоха на мисълта че имам проблем с ЩЖ са ускорен пулс, страхотно подуване на ръцете и краката, чак не мога да си свия пръстите на ръцете, напълнях за 1,5 год. с цели 15 кг., раздразнителна съм в последно време и според мъжа ми си сменям доста често настроенията. След като споделих с моя позната за тези неща, тя ми каза да си пусна изследвания на ТСХ и да отида за преглед при ендокринолог. 

# 333
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Да де, ама ТСХ само не е достатъчно, да знаеш. Пусни си четирите, както писах в предния си пост. Диагноза само въз основа на ТСХ не могат да ти поставят. Трябват и хормоните, и двете антитела. Не само едните антитела, а двете. При мен ТАТ беше в норма, а МАТ - завишен. ФТ4 от хормоните беше в норма, а ТСХ хвърчеше яко. Има случаи и ТСХ, и ФТ4 са в норма, дори едните антитела, а другите са завишени, но е налице проблем. Така, че пусни вскичо. Симптомите, които описваш са опредлено за пробелм с ЩЖ. И аз ги имах всичките, без подуването. Успех ти пожелавам! Дано откриеш проблема и го решиш час по-скоро!  Praynig

# 334
  • Мнения: 31
Записах си ги всичките и ще ги пусна. Ако причината е в това, се надявам да я отстраня за да мога и аз да се радвам на така мечтаното бебче. Още веднъж благодаря! Надявам се в скоро време да се похваля с хубава новина! Успех на всички!

Има ли значение по кое време се изследват, дали тлябва да съм гладна и т.н.?

Последна редакция: чт, 23 фев 2012, 18:26 от AnMary

# 335
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Не, няма никакво значение по кое време е на цикъла. А иначе по принцип няма значение и по кое време на деня и дали си яла или не, но някои твърдят, че кафето и някои други неща могат да окажат влияние на ФТ4, за това най-добре сутрин ги пусни. Внимавай и с лабораторията, че не всички са добри схормоните. И читав лекар да намериш! От къде си?

# 336
  • Мнения: 14 478
Здравейте момичета. Отдавна ви чета. Имам хашимото от шест години, откакто родих първата си дъщеря. Много трудно разбрах за тази болест ,но това е друга история. След като три години бях на eutirox 100mg успях да забременея пак. Дозата я качих на 150 mg почти веднага и не се наложи да я променя до края. Бременността мина леко, въпреки че бях готова за най-лошото. Слушала съм много за Катя Тодорова и май тя е най-известна сред бременните с Хашимото. Чудя се защо на всички изписва Лимфомиозот, та това е хомеопатично лекарство за тонзилит. Аз го давах на дъщеря ми за възпалени сливици и то доста и помогна. На листовката пише да се посъветвате с лекар при проблемите със щитовидната жлеза, но Тодорова го изписва като лечение за щитов. жл.
Затова питам някои от вас дали знае защо го изписва и дали ви е подействало добре ако сте го пили.

Забравих да ви кажа-аз не съм ходила при Катя Тодорова. Ходила съм при различни ендокринолози, но нямам добри впечатления от никой. Доктора, на който имам доверие за тези си проблеми е специалист вътрешни болести, но и сега рядко се обръщам към него за съвет. Просто сама си пускам изследвания на ТСХ и като видя резултата си намалявам или увеличавам дозата. Като бях бременна се изследвах на всеки 2 седмици-в лабораторията на Токуда всички лаборанти ме познаваха. Другите ФТ4 и ФТ3 не ги пускам вече. През бременността ми ТСХ и ФТ4 бяха идеални, но ФТ3 винаги ниско и никой доктор нищо не можа да ми каже. Четох, че имало хапчета с ФТ3, но не се използвали вече и в Европа се отричали изцяло. В един момент спрях да изследвам ФТ3 и ФТ4. Четох по форумите, че Тодорова държи на ФТ3 много, но какво би направила тя ако другите хормони са в норма, а само ФТ3 е ниско или високо?  Та затова се чудя-знам че само едно е хапчето за нашето Хашимото-синтезиран хормон ФТ4, а Тодорова изписва и Лимфомиозот.

Последна редакция: чт, 23 фев 2012, 18:27 от AnMary

# 337
  • Мнения: 54
Здрасти Герри   , аз бях писала в друга тема за Лимфомиозот. Мен Катя Тодорова изрично ми каза, да не се притеснявам, от това което пише на листовката. А иначе ми каза, че се изписва във връзка с намаляването на антителата, помага да се намалят съществуващите и образуването на нови. Освен това по листовка трябва да се приемат по 20 капки, 3 пъти дневно, а на мен ми каза по 5 капки 2 пъти дневно. Тъй като не съм го пила досега, ще споделя след време дали има ефект Simple Smile
Поздрави!

# 338
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Герри, аз не бих могла да коментирам защо Тодорова изписва това лекарствво, защото не съм лекар, не съм и неин пациент, но тя по принцип на мен лично ми прави впечатление, че изписва всякакви странни неща. Смята, че може да повлияе на антителата. Поради тази причина, аз лично не я хресвам и й нямам доверие. Писала съм си и друг път мнението за нея във форума. За едно си права обаче - няма добри ендокринолози, разбиращи от проблеми на ЩЖ, особено при бременност. Позволи ми да ти препоръчам обаче един лекар, който също е доста популярен сред бременните и по мои наблюдения ще ти пасне. Става дума за д-р Начев от ендокринологията. От него няма да получиш рецепта за друго, освен за Л-тироксин. Двамата с Тодорова са на доста различни начини на работа. Иначе Начев не работи с касата. Първоначалния преглед при него струва 40 лв, ако отидеш с поставена диагноза, какъвто е твоя случай. След това прегледите, които са за корекция на дозата са по 10 лв. Заслужава си според мен... Може би имаш усет за това как да променяш дозата, възможно е, аз самата имам такъв за себе, за тази почти една година, от както съм с диагнозата. Прави ми впечатление, че като си взема резултатите и ги погледна, обикновено правилно предвиждам на къде ще ми мръдне дозата Начев. Просто му наичих начинът на работа. И все пак не е за препдпочитане, защото не сме лекари. Хубаво е да те следи такъв. Ако се интересуваш - ще ти дам телефон.

# 339
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Момичета, някой знае ли дали д-р Начев вече се върнал в България и дали другата седмица ще преглежда?

# 340
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
ами каза февруари уж, че се връща... Защо не му звъннеш? Ако не е тук - ще му е изключен телефонът.

# 341
  • Мнения: 14 478
Благодаря ви за отговорите Starlet и Smiley. За доктор Начев съм чувала от много места само добри отзиви. Знам че работи в Панацея, но не знаех ,че за една корекция след първоначален преглед взима 10лв-това е много коректно от негова страна.  Мен това ме отказа от ходенето   при моя доктор, защото всеки път си кихах по 30лв. и реших, че за едно нагаждане на доза чрез опит и грешка просто не ми трябва доктор, освен това и за изследването  на един хормон давах 20лв., кво остава да пускам всичките и то често, както когато бях бременна. Но сега ще отида при Начев, защото наистина ми трябва добър ендокринолог. Не се знае какво е останало от ЩЗ след бременност, а при мен  МАТ беше  над 600 , ТАТ също беше в пъти над нормата. Изследвах ги скоро и не бяха мръднали. Чела съм за тези антитела и знам, че не е открито още лекарство, за което докторите могат да бъдат сигурни че им влияе. Всичко, което се използва за намаляване на тези антитела е по-скоро експериментално-така поне знам аз. А и ако има възли в ЩЗ нещата стават вече сложни и там вече наистина си трябва добър доктор. Пожелавам успех на всички вас момичета и Hug

# 342
  • София
  • Мнения: 10 698
Герри само че в Панацея цената му за промяна на дозата не е 10лв Wink толкова би ти взел ако отидеш в майчин дом Wink

# 343
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Герри само че в Панацея цената му за промяна на дозата не е 10лв Wink толкова би ти взел ако отидеш в майчин дом Wink
Peace
Aз избягвам да ходя в Панацея, освен, ако няма друг начин. Най добре всеки работен ден до 14 часа в МД.

# 344
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
ами каза февруари уж, че се връща... Защо не му звъннеш? Ако не е тук - ще му е изключен телефонът.


Благодаря, *starlet*! Сега се сетих, че във вторник ще ходя в МД на ден на отворените врати и ще проверя на място. Ако го няма, тогава ще звъня.

Общи условия

Активация на акаунт