болест на Хашимото и бременност

  • 332 602
  • 2 471
  •   1
Отговори
# 435
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
И аз си го помислих, но едва ли... Кандиларов обикновено не правят такива безумни грешки. Ми, като му казах по телефона какво е положението и той не се учуди много, каза, че след раждането на около 3-ия месец се получавали такива аномалии.

# 436
  • Мнения: 11 786
Явно организма се пренастройва Thinking и хормоналните промени от раждането и кърменето. Ами желая ти бързо овладяване на хормона  и бебчо да е жив и здрав Peace

# 437
  • София
  • Мнения: 10 692
И аз си го помислих, но едва ли... Кандиларов обикновено не правят такива безумни грешки. Ми, като му казах по телефона какво е положението и той не се учуди много, каза, че след раждането на около 3-ия месец се получавали такива аномалии.
Мдаааааа,така е..и мойто беше скокнало,е не чак толкова но пак се беше повишило....това ме подсеща че пак се мотам да го изследвам...офффффффф ooooh!

# 438
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Магнитче, аз не разбрах само как така имаш кърма, пък не кърмиш? А колко ти беше скокнало ТСХ-то?

# 439
  • София
  • Мнения: 10 692
Те така,имам,неще да спира, лявата гърда още вади струи,дясната само капки вече,надявам се да спре скоро. А ТСХ ми беше 4.26 нищо работа Mr. Green

# 440
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
хм, демек имаш кърма без да кърмиш и без да се цедиш? Нещо не разбирам, ама както и да е...

# 441
  • София
  • Мнения: 10 692
хм, демек имаш кърма без да кърмиш и без да се цедиш? Нещо не разбирам, ама както и да е...
Да има я,просто трябва време да спре,не при всички спира внезапно или в миг 100% цялата кърма.

# 442
  • Мнения: 451
хм, демек имаш кърма без да кърмиш и без да се цедиш? Нещо не разбирам, ама както и да е...
Да има я,просто трябва време да спре,не при всички спира внезапно или в миг 100% цялата кърма.

Магнитче,що не пробваш с някакви медикаменти Thinking Аз навремето не пих нищо за спиране,след като спрях да кърмя и до ден днешен едната ми гърда е много по-напрегната от другата,боли ме,имам чувството,че видимо е двойно по-голяма от другата Shocked ,ама пусто все нямам време да отида на мамолог да ме види Whistling

аз преди време нали ви се похвалих,че ТСХ ми е в норма откакто родих,без да приемам нищо Simple Smile дано се запазят така нещата Praynig за по-сигурно сега почнах да пия ОмегаПрим,че нали е със селен Wink

# 443
  • Мнения: 822
Мацки, здравейте.
Бременна съм в почти 6 г.с. и съм изключително притеснена, тъй като съм на Еутирокс 25 мкг, който днес ендокриноложката, при която ходя на местна почва, отказа да вдигне при следните резултата - ТСХ - 2,68 ; ФТ4 - 15,97. Тези резултати са отпреди 4 дни. Аз изчаквах, като се надявах, че ще ми вдигне дозата на 50 мкг, понеже на своя глава не смея, естествено, но не би! Добре било, в нормата  Tired  Само да уточня, че съм с хипофункция след операция, антителата са в норма.
Сега, много съм притеснена, тъй като не съм от София и мога да се добера до Начев най-рано в понеделник (25.06). Имате ли представа дали ще е в Ендокринологията на 25.06. Утре ще звънна и по телефона, но да попитам и тук.
Мисля да си вдигна дозата на 50 мкг докато стигна до София... Дано не греша, ужасно се притеснявам!

# 444
  • София
  • Мнения: 2 090
моарейн, Начев със сигурност ще ти вдигне дозата. Ако прочетеш по-назад, ще видиш, че аз бях като твоя случай. Отидох в 7-8 г.с със същия като твоя резултат и взимах дотогава по 25 мкг Л-Тироксин. Начев ми се скара много, че съм отишла късно (а аз чаках да чуем сърчице на бебо) и ме наплаши. Веднага ми вдигна дозата на 50, после на 75 и искаше и на 100, но аз не го послушах за последното и резултатът ми беше към 0.80 ТСХ. Той иска да е около и под 1 при бременност, особено първите месеци. Аз на твое място бих си вдигнала дозата.

# 445
  • София
  • Мнения: 283
Моарейн, принципно ТСХ трябва да е около 1 през първи триместър, но това, че на този етап при теб стойността е по-висока не означава да си самоназначаваш доза без консултация(все пак хормонът е в норма), още повече, след като вече имаш едно мнение на ендокринолог(макар и не така компетентен).До понеделник има 5 дни(не са много).Моят съвет е да се свържеш по телефона с Начев още утре и да му обясниш ситуацията, за да си спокойна, пък в понеделник ще отидеш.Ако не можеш да се свържеш с Начев ми пиши, ще ти дам телефон на доцент Катя Тодорова(аз лично бих ти препоръчала нея).Имам опит и с двамата и нейният опит относно репродуктивната ендокринология и следенето по време на бременност е по-голям, а тя работи съвместно и с доцент Конова(имунолог) в случай че ти потрябва.(дано не).Иначе и аз съм на мнение, че най-вероятно ще ти завишат дозата на 50мкг, но не прави нищо на своя глава, за6тото носи6 дете, отговорността е твоя и няма място за гре6ки.Хубава вечер от мен!

Последна редакция: вт, 19 юни 2012, 22:09 от marushkag

# 446
  • Мнения: 822
Благодаря ви за мненията, Монако и marushkag!
Специално за доц. Тодорова разбрах, че от август ще преглежда в Плевен (по-близо ми е), но дотогава има много време, така че си избрах д-р Начев. Аз преди 2 години съм ходила при него, преди да ме оперират, харесвам го.
Тази сутрин изпих 50 мкг и като стана по-човешко време, му се обадих. Обясних му всичко, той ме консултира по телефона и даже искаше да ходя чак след месец при него, но аз така и така си организирах пътуването до София в понеделник, та се разбрахме да се видим все пак. Каза, че съм направила добре, че съм вдигнала дозата. Та така, сега ще карам на 50 мкг, засега. Малко се поуспокоих.  Simple Smile

# 447
  • София
  • Мнения: 2 090
моарейн, значи всичко е наред. Лека бременност! Не се притеснявай, някои бременни дори не знаят, че имат високо ТСХ. Аз много се бях притеснила в началото и то с резултат 2 и нещо. Начев ме наплаши, но не му се връзвай, ако каже нещо от сорта "Госпожо, не се знае как се развива бебето, дали няма да изостане. Трябва да е под 1 ТСХ." Предполагам, че след месец (според резултатите) ще ти вдигне още на 75 мкг. Лошото е, че трябва всеки месец да се изследваш и да ходиш при ендокринолог, но няма как - бременността много променя резултатите. Успех!

# 448
  • София
  • Мнения: 1 244
Момичета, здравейте пак! Скоро не съм писала, понеже при мен няма нищо ново, но сестра ми е ходила на изследвания, тъй като мисли да забременява близката година-две. ТАТ й е 5 пъти над нормата, ТСХ в граници, но за забременяване нали трябва да е до 2,5, а нейното е 3,2. Чета тука, че пак на терапия трябва да е, лошо ми става като си помисля през какво трябва да мине, в шок съм още... При мен ТАТ и МАТ бяха в норма и не съм запозната с ТАТ специално. Чета тука, че е проблем дори за забременяване...толкова ли е зле положението?!?
На прегледа са й казали, че й е увеличена ЩЖ, ходила е при обикновен ендокринолог.

Последна редакция: ср, 20 юни 2012, 17:03 от nimfi4ka

# 449
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
nimfi4ka , нека не се шашка сестра ти. Касае се явно за автоимунно заболяване на ЩЖ, демек Хашимото(трябва да се направи и ехография). Задължително ще трябва да почне приема на тироксин наистина, но не мисля, че е толкова страшно положението. Миналата година февруари-март, когато аз планувах втора бременност, ми поставиха диагноза въз основа на завишени МАТ - 20 пъти над нормата и ТСХ -12,76 - 6 пъти над нормата... За 2 месеца с хормонална терапия - Л-тироксин свалихме ТСХ, съответно забременях и износих нормално. По време на бременността Начев ми вдигна неколкократно дозата, според резултатите на изследваните хормони - ФТ4 и ТСХ. Така при забременяването бях с доза 50/75, а родих на доза 150. Просто да се взема в ръце сестра ти и да действа, това е... И успех!

Общи условия

Активация на акаунт