болест на Хашимото и бременност

  • 332 548
  • 2 471
  •   1
Отговори
# 525
  • Варна
  • Мнения: 249
Да споделя, че след 2 седмици на увеличената доза еутирокс ТСХто днес бе 2.15.
Още само малко да го смъкнем и ще съм вече по-спокойна.

Каза ми да пусна и фТ3 - 4.49 pmol/l реф. ст 2.8 - 7.1 
Мисля, че също е добре Simple Smile

# 526
  • Мнения: 105
Аз 37 дена на еутирокс 75 ТСХ при допустими стойности 0,490-4,670 резултат 0,452 и сега започвам да пия един ден 50 а на следващия 75 и ще видим след 1 месец

# 527
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
ВаняА , не знам какви са тези референтни стойности, но по принцип долната граница е 0,27. А бременна ли си? Според мен ти е добре ТСХ и рискуваш с намалената доза пред вид настъпващият зимен сезон да ти скочи над 2.

# 528
  • Мнения: 1 493
Начина на раждане от значение ли е при тази диагноза да попитам аз понеже до сега какво ли не съм чувала като причина , но Хашимото не. Аз нямам Хашимото де , само хипофункция , но се чудя дали влиза в графата за секцио?

# 529
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Начина на раждане от значение ли е при тази диагноза да попитам аз понеже до сега какво ли не съм чувала като причина , но Хашимото не. Аз нямам Хашимото де , само хипофункция , но се чудя дали влиза в графата за секцио?

Хашимото не е показание за секцио.

# 530
  • София
  • Мнения: 10 692
Начина на раждане от значение ли е при тази диагноза да попитам аз понеже до сега какво ли не съм чувала като причина , но Хашимото не. Аз нямам Хашимото де , само хипофункция , но се чудя дали влиза в графата за секцио?

Хашимото не е показание за секцио.
Само хипо или хипер функция също не е показание за секцио.

# 531
  • Мнения: 1 842
Да споделя, че след 2 седмици на увеличената доза еутирокс ТСХто днес бе 2.15.
Още само малко да го смъкнем и ще съм вече по-спокойна.

Каза ми да пусна и фТ3 - 4.49 pmol/l реф. ст 2.8 - 7.1 
Мисля, че също е добре Simple Smile
От колко, на колко е увеличена дозата на Еутирокса?

# 532
  • Мнения: 105
не не съм бремена,правим опити вече една година но уви

# 533
  • Мнения: 105
Референтните стойности се определят от лабораторията допустима горна и горна граница и за всяка лаборатория те са различни

# 534
  • Варна
  • Мнения: 249
Да споделя, че след 2 седмици на увеличената доза еутирокс ТСХто днес бе 2.15.
Още само малко да го смъкнем и ще съм вече по-спокойна.

Каза ми да пусна и фТ3 - 4.49 pmol/l реф. ст 2.8 - 7.1 
Мисля, че също е добре Simple Smile
От колко, на колко е увеличена дозата на Еутирокса?

От 3 дни редуване на 25мг/25мг/50мг, на 25мг- 50мг на следващия ден.

# 535
  • София
  • Мнения: 10 692
yara Ама що ФТ3 са те карали да пускаш...при бременност се гледа ТСХ и ФТ4 Naughty

# 536
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
ВаняА, не знам коя е лабораторията и защо е решила да си поставя нейни си различни реф.с стойности, но принципно ТСХ ти е добре според мен. Дори да не пипаш дозата, то леко ще скочи есента. Кой ендокринолог посещаваш и той ли те посъветва да вдигаш дозата?

# 537
  • Мнения: 1 842
Да споделя, че след 2 седмици на увеличената доза еутирокс ТСХто днес бе 2.15.
Още само малко да го смъкнем и ще съм вече по-спокойна.

Каза ми да пусна и фТ3 - 4.49 pmol/l реф. ст 2.8 - 7.1 
Мисля, че също е добре Simple Smile
От колко, на колко е увеличена дозата на Еутирокса?

От 3 дни редуване на 25мг/25мг/50мг, на 25мг- 50мг на следващия ден.
Разбирам, значи по схема? Peace

# 538
  • Варна
  • Мнения: 249

Аз ходя при Сарджева във Варна, в други теми четох, че по-принцип пуска ФТ3, защото ФТ4 не се гледало през бременността играел ролята на свързващ белтък и нивата му не били показателни.

Намерих и един цитат от статия на Катя Тодорова:

Изследванията върху абортивни  ембриони на 5-6 седмична възраст установяват наличието на рецептори за Т3 в мозъчните структури на ембриона. Известно е, че до 12 гестационна седмица ембриона  не е в състояние сам да синтезира тиреоидни хормони и за да обезпечи своите нужди, той използва изцяло тиреоидните хормони на майката. Ако нивото на тиреоидните хормони на майката е по-ниско от нормалното, притокът на хормони към плода е намален и той се развива в условията на хормонален дефицит. И двата хормона – Т3 иТ4 са еднакво важни за плода, но Т3, който се образува чрез периферна конверсия от Т4, има по-голяма биологична активност в организма на плода. "

# 539
  • София
  • Мнения: 10 692

Аз ходя при Сарджева във Варна, в други теми четох, че по-принцип пуска ФТ3, защото ФТ4 не се гледало през бременността играел ролята на свързващ белтък и нивата му не били показателни.



Хахахахах " Добреееееееееее", значи най-видните ни ендокринолози могат да си запокитят дипломите някъде Laughing През бременността освен това не се гледат нивата на хормони на щитовидната на плода,а на бременната Peace- предвид цитираното на Тодорова-"....но Т3, който се образува чрез периферна конверсия от Т4, има по-голяма биологична активност в организма на плода. "
Не че нещо,но извън София ендокринолозите са....за огромно съжаление разбира се..не би трябвало да е така. Нищо де,ти си пускай ФТ3 Grinning

Общи условия

Активация на акаунт