болест на Хашимото и бременност

  • 334 621
  • 2 475
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 283
пожелавам ти го от сърце всичко да е наред Hug

# 571
  • Мнения: 1 842
пожелавам ти го от сърце всичко да е наред Hug
Благодаря ти. Дано всичко се оправи и при теб. Hug

# 572
  • Мнения: 1 495
Имам 1 въпрос - в края на 8мия месец съм , цяла бременност пия л тироксин. В началото дозата беше 50мг и бях ок , но после доки я вдигна на 75мг понеже ТСХ трябваше още да падне.Последния път беше 2 и нещо , доки каза , че е приемливо , но с тази доза ще си откарам до края. Обаче от , както съм на тази доза имам ужасно сърцебиене , а всъщност ТСХ-то не е нито ниско , нито високо. Някой с подобен проблем , от дозата ли идва проблема ? Казах на доки , тя даже ми каза , че иска да ми увеличи на 100мг , но щом сега се чувствам зле няма да ме товари . Другата седмица ще пускам изследвания и ще пусна едно ТСХ , знам ли , може пък сега да е паднало много , последния ми резултат е от преди месец.

# 573
  • Мнения: 105
мила нямам идея на мен ми предстои това направих си тест за бременност и се оказа положителен сега започвам пак с изследванията и ходения по мъките.Най добре си направи още едни ТСХ и после коригирай.Пожелавам ти успешно доизносване на бебето и безпроблемно раждане.

# 574
  • София
  • Мнения: 10 698
Elizabett  дозата не ти е висока.
Под сърцебиене се приема- В ПОКОЙ пулса да ти е над 120 удара в минута.

# 575
  • Мнения: 1 495
Elizabett  дозата не ти е висока.
Под сърцебиене се приема- В ПОКОЙ пулса да ти е над 120 удара в минута.
Не е ли много висок този пулс? Ами при мен стига до 100 след нахранване , но аз си го обяснявам и с това , че матката опира диафрагмата и за това. Предполагам след раждането ще се нормализира. Баща ми е с голям бирен корем , много по-голям от моя Laughing. Та има сърцебиене именно заради това.

# 576
  • София
  • Мнения: 10 698
Elizabett  дозата не ти е висока.
Под сърцебиене се приема- В ПОКОЙ пулса да ти е над 120 удара в минута.
Не е ли много висок този пулс? Ами при мен стига до 100 след нахранване , но аз си го обяснявам и с това , че матката опира диафрагмата и за това. Предполагам след раждането ще се нормализира. Баща ми е с голям бирен корем , много по-голям от моя Laughing. Та има сърцебиене именно заради това.
Tака ми е казано от ендокринолог-Начев.

# 577
  • Мнения: 1 495
Tака ми е казано от ендокринолог-Начев.
Мерси   bouquet .

# 578
  • Мнения: 1 842
Имам 1 въпрос - в края на 8мия месец съм , цяла бременност пия л тироксин. В началото дозата беше 50мг и бях ок , но после доки я вдигна на 75мг понеже ТСХ трябваше още да падне.Последния път беше 2 и нещо , доки каза , че е приемливо , но с тази доза ще си откарам до края. Обаче от , както съм на тази доза имам ужасно сърцебиене , а всъщност ТСХ-то не е нито ниско , нито високо. Някой с подобен проблем , от дозата ли идва проблема ? Казах на доки , тя даже ми каза , че иска да ми увеличи на 100мг , но щом сега се чувствам зле няма да ме товари . Другата седмица ще пускам изследвания и ще пусна едно ТСХ , знам ли , може пък сега да е паднало много , последния ми резултат е от преди месец.
Въпроса е, как се чувстваш сега при прием от 75? Peace

# 579
  • София
  • Мнения: 10 698
Имам 1 въпрос - в края на 8мия месец съм , цяла бременност пия л тироксин. В началото дозата беше 50мг и бях ок , но после доки я вдигна на 75мг понеже ТСХ трябваше още да падне.Последния път беше 2 и нещо , доки каза , че е приемливо , но с тази доза ще си откарам до края. Обаче от , както съм на тази доза имам ужасно сърцебиене , а всъщност ТСХ-то не е нито ниско , нито високо. Някой с подобен проблем , от дозата ли идва проблема ? Казах на доки , тя даже ми каза , че иска да ми увеличи на 100мг , но щом сега се чувствам зле няма да ме товари . Другата седмица ще пускам изследвания и ще пусна едно ТСХ , знам ли , може пък сега да е паднало много , последния ми резултат е от преди месец.
Въпроса е, как се чувстваш сега при прием от 75? Peace
Тя няма учестен пулс, не е надвишил 120 удара в покой, неразположение ако има, не  е от дозата на лтироксина, самата напреднала бременност си е повод да се чувстваш не особено ок Simple Smile Помня в края на 8-мия,леле...не можех дори да спя Crazy то ти е тежко,лошо, чувстваш се пред пръсване Party

# 580
  • Мнения: 1 495
Ами да , вечер не спя , неспокойно ми е , имам сърцебиене ако съм яла късно вечер , както снощи. Не заспивам до сутринта , имам чувството , че ще експлоадирам , всичко това може би и от мисли за раждането. Дозата сякаш ми идва височка , от както я сменихме , но такава трябва да бъде за сега и няма как.Иначе на 50мг бях добре.

# 581
  • Мнения: 1 842
Ами да , вечер не спя , неспокойно ми е , имам сърцебиене ако съм яла късно вечер , както снощи. Не заспивам до сутринта , имам чувството , че ще експлоадирам , всичко това може би и от мисли за раждането. Дозата сякаш ми идва височка , от както я сменихме , но такава трябва да бъде за сега и няма как.Иначе на 50мг бях добре.
И аз на 50 се чувствам най-добре. Но за сега се налага да редувам... Peace

magnet_for_happiness разбирам до  някъде. Дано скоро и напълно. Peace

# 582
  • София
  • Мнения: 10 698
magnet_for_happiness разбирам до  някъде. Дано скоро и напълно. Peace
Няма такъв човек,дори и лекар Simple Smile))
А за това кой на каква доза се чувства добре...и аз на 50, на 75 си се чувствах добре,но ТСХ не мисли така Mr. Green

# 583
  • Мнения: 1 842
magnet_for_happiness разбирам до  някъде. Дано скоро и напълно. Peace
Няма такъв човек,дори и лекар Simple Smile))
А за това кой на каква доза се чувства добре...и аз на 50, на 75 си се чувствах добре,но ТСХ не мисли така Mr. Green
Имах предвид за бремеността, но както и да е. Laughing Кой за каквото си мисли. Wink
На 75 сякаш ми е пренапрегнато вътрешно....но аз ги редувам за момента и изчаквам да мине времето и да е вече надявам се в нормални граници. Макар, че не ми е ясно какво да нормални граници мисля, че е по-важно как се чувства човек но...не съм лекар да давам мнения. Grinning
То тсх не ми е ясно какво мисли вече.  Peace

# 584
  • Мнения: 106
Момичета ,миналият месец резултатът ми беше 2,81 за ТСХ ,този месец е 0,80.Това възможно ли е?Взеха ми кръв в 08:30 часа ,а в 07:15 изпих половин чаша прясно мляко.Отделно имах киселини вечерта и в 01:30 хапнах черен хляб с колбас и сирене ,а в 04:15 2 мандарини и чаша прясно мляко.Казвам го ,защото изследванията не бяха съвсем на гладно и не знам дали резултатът не се е повлиял от това...Много съм притеснена...

Общи условия

Активация на акаунт