болест на Хашимото и бременност

  • 334 727
  • 2 475
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 10 698
ElenaHristova ТСХ 0.80 е чудесен резултат и няма от какво да се притесняваш дори да не е оказала влияние храната.

# 586
  • Мнения: 106
Да ,но много рязко спадна - за месец с 2 единици ,след като 2 месеца се движеше в рамките на 2,80-81.Не знам дали да не намаля дозата на Еутирокса,ами ако спадне още ?След седмица съм на преглед ,може би дотогава ще я пия както досега...

# 587
  • Мнения: 101
Не си сменяй дозата сама. Хормоните могат рязко да се покачват и да падат. Когато ми откриха проблема с Щ Жл, TSH от 14,8 ми падна на 2,1 само за един месец. Изчакай си прегледа или ако се притесняваш - иди по-рано на ендокринолог.

# 588
  • Мнения: 106
Не ,няма смисъл ,след 5 дни имам час и без друго.Благодаря за отговора !  Flutter  bouquet

# 589
  • Мнения: 1 842
Момичета ,миналият месец резултатът ми беше 2,81 за ТСХ ,този месец е 0,80.Това възможно ли е?Взеха ми кръв в 08:30 часа ,а в 07:15 изпих половин чаша прясно мляко.Отделно имах киселини вечерта и в 01:30 хапнах черен хляб с колбас и сирене ,а в 04:15 2 мандарини и чаша прясно мляко.Казвам го ,защото изследванията не бяха съвсем на гладно и не знам дали резултатът не се е повлиял от това...Много съм притеснена...
На каква доза си била при 2.81 и след това като е станало 0.80?
Ако можеш се консултирай с лекаря, четох че ще ходиш при него на все пак може да се обадиш да питаш. Като гледам си бременна. Peace

# 590
  • Мнения: 100
Здравейте, момичета:)

Бременна съм в 30г.с. с близнаци след ин витро+ Хашимото. Всеки месец посещавах д-р Начев за следене на ТСХ и дозата на хапчетата. От 3 месеца съм  все на 100микрогр. Еутирокс и си го пия всеки ден.
За съжаление от 13.11. докато родя се налага да не ставам от леглото.
Има ли такива от вас и как процедирате в този случай с пускането на кръв за ТСХ?
Мислите ли, че в моя случай бих поела голям риск ако не ги пусна. Колкото и тъпо да ми е питането, в момента приоритет ми е да задържа раждането колкото се може повече.

Благодаря ви предварително и успех на всички бъдещи и настоящи мамчета:)

Последна редакция: пн, 03 дек 2012, 14:46 от MUK

# 591
  • София
  • Мнения: 10 698
MUK мисля,че можеш да си извикаш лабораторията да дойдат у вас да ти вземат кръв,питай в Кандиларов,Бодимед.

# 592
  • Мнения: 100
magnet_for_happiness, благодаря ти за отговора! Преди час разбрах за този вариант и говорих с Цибалаб(20лв, за следващ или последващ ден). Сега ще звънна и на Кандиларов, за да видя и техните условия:)

Благодаря ти още веднъж!  bouquet

# 593
  • Мнения: 1 842
Здравейте, момичета:)

Бременна съм в 30г.с. с близнаци след ин витро+ Хашимото. Всеки месец посещавах д-р Начев за следене на ТСХ и дозата на хапчетата. От 3 месеца съм  все на 100микрогр. Еутирокс и си го пия всеки ден.
За съжаление от 13.11. докато родя се налага да не ставам от леглото.
Има ли такива от вас и как процедирате в този случай с пускането на кръв за ТСХ?
Мислите ли, че в моя случай бих поела голям риск ако не ги пусна. Колкото и тъпо да ми е питането, в момента приоритет ми е да задържа раждането колкото се може повече.

Благодаря ви предварително и успех на всички бъдещи и настоящи мамчета:)
Добре е, да си следиш все пак тсх според мен. Peace
Наистина надали ще откажат да ти вземат кръв у вас.
Най-много ако не се съгласят да намерите мед.лице което може да ти вземе кръв и после някой твой роднина или познат да занесе веднага кръвта. Не вярвам да е проблем.
Успех ти желая.  bouquet

# 594
  • София
  • Мнения: 10 698
Съншайн няма никакъв проблем от лаборатория да я посетят в дома й...коментирахме....,тя даже вече беше проверила в Цибалаб и е написала таксата 20лв Peace

# 595
  • Мнения: 100
Да, така е, Съншайн, оказа се, че ходили на домашни посещения срещу 20лв:)

Това е най-неприятното на лежането-не че ти е скучно, ами, че си с вързани ръце, а има толкова неща за правене, някои от огромно значение:) Ама....намира се начин за всичко:)
Дано да не съм изпуснала нишката и всичко да е ОК:)

Успешен ден!

# 596
  • Мнения: 1 842
Да, така е, Съншайн, оказа се, че ходили на домашни посещения срещу 20лв:)

Това е най-неприятното на лежането-не че ти е скучно, ами, че си с вързани ръце, а има толкова неща за правене, някои от огромно значение:) Ама....намира се начин за всичко:)
Дано да не съм изпуснала нишката и всичко да е ОК:)

Успешен ден!
Peace  Всичко най-добро ти желая. Радвам се, че си решила проблема.  bouquet

# 597
  • Мнения: 4
ElenaHristova ТСХ 0.80 е чудесен резултат и няма от какво да се притесняваш дори да не е оказала влияние храната.
здравейте,днес си иследвахТСХ,2.73,това означава ли ,че и аз имам Хашимото?Правим опити за втора бременност!

# 598
  • София
  • Мнения: 10 698
ElenaHristova ТСХ 0.80 е чудесен резултат и няма от какво да се притесняваш дори да не е оказала влияние храната.
здравейте,днес си иследвахТСХ,2.73,това означава ли ,че и аз имам Хашимото?Правим опити за втора бременност!

Не, не значи това, за да се види дали има Хашимото трябва да се изследват ТАТ и МАТ,добре е и ехография на жлезата. За забременяване е добре ТСХ да е под 2,5 , под 2.

# 599
  • Мнения: 105
Здравейте вече съм бремена първи месец изследвах ТСХ 3,4 пиех еутирокс 75 сега го увеличихме на 100 но заедно с това имам и диабет тип1 и умирам от страх да не би нещо да се случи с мен или с бебето.При кой гинеколок  бихте ме посъветвали да ходя за за проследяване на бременността.

Общи условия

Активация на акаунт