болест на Хашимото и бременност

  • 332 567
  • 2 471
  •   1
Отговори
# 900
  • София
  • Мнения: 10 692
Никога не съм имала проблеми с цикъла, винаги ТСХ ми е било в норма. За бебе се наложи да го смъквам с хормона.

При ТСХ 3.63 ВЕДНАГА ми назначиха лечение.Това,че докторите ги разглеждали, както пишеш при стойности 10 -20 не е вярно Naughty За жалост наистина добрите и разбиращите ендокринолози са рядкост.

Това за орехите е добре да се отбележи,че се хапват при ХИПО функция, при ХИПЕР са противопоказни-пиша това, да не вземе някой да реши,че йод е ок за проблеми с щитовидната.

Ако ТСХ е в норма-визирам горна граница и ако не се цели бебе,може и да не се прилага лечение...
За стреса,ежедневието и от сорта локуми са митове.

# 901
  • Мнения: 105
 Да има разлика от хипо и хипер функция на щитовидната жлеза.
Аз също не съм имала проблеми с цикъла, но никога не знаеш какво може да те сполети.
Светли празници  Peace   bouquet

# 902
  • Мнения: 367
Момичета,понеже съм в болница и трябва да ми дават по 4 пъти на ден магнезии,не знам как да го съчетая с л-тироксина.В 12 последно ще ми дадат.После в 7 сутринта пак

# 903
  • София
  • Мнения: 10 692
Единствения ти начин е да пиеш хормона в 4 сутринта/ да са минали 4 часа от магнезия в 00 и  да има поне 3 часа до следващия магнезии.../ не може ли в 8 сутринта да е магнезия Thinking
а след 7 сутринта кога ще ти дават

# 904
  • Мнения: 367
Ами освен в осем да ги пия.Дали са достатъчни 4 часа.Някъде бях чела,че тряба от приема на магнезии до приема на тироксин да има 10 часа.Просто сега няма как

# 905
  • София
  • Мнения: 10 692
Магнезий се пие най-рано 4 часа след прием на Л-Тироксин и най-късно 10 часа преди.

..в болница си,консултирай се с лекар....

# 906
  • Мнения: 367
Благодаря.Те изобщо не ме отразиха.Два часа стигали.Утре пак ще питам

# 907
  • Мнения: 92
Здравейте,

Преди няколко месеца загубихме бебето в 5 седмица. Изследван ми беше само ТСХ 1.080. В момента изследвах и другите хормони които са в норма, но антителата са високи. Моля някой да ме ориентира anti TG какво е ( ТАТ или МАТ). Две момичета по-нагоре коментираха, обаче отговорите им си противоречат. Също някой каза че МАТ е по опасно да е завишен, може ли да обясните защо.

# 908
  • Мнения: 821
Anti Tg е TAT  Naughty Какво означава високи? Моите стойности на ТАТ са 1028 а МАТ е в норма
Имам назначена 1-месечна терапия и след това ще ходя в Плевен за консултация с ендокринолог, добре е и ти да направиш незабавно такава, а не да слушаш противоречиви мнения Simple Smile

# 909
  • Мнения: 92
Ето резултатите ми,

Thyroid Peroxidase (TPO) Ab 40 High             0 − 34

 Thyroglobulin, Antibody 563.8 High               0.0 − 0.9

Разбира се че се консултирах с ендокринолог, но някой неща се опитвам тепърва да си доизясня.

Последна редакция: сб, 26 апр 2014, 06:14 от mlubena

# 910
  • Мнения: 821
Ето резултатите ми,

Thyroid Peroxidase (TPO) Ab 40 High             0 − 34

 Thyroglobulin, Antibody 563.8 High               0.0 − 0.9

Разбира се че се консултирах с ендокринолог, но някой неща се опитвам тепърва да си доизясня.

и какво те посъветва ендокринологът? изписа ли ти нещо?

# 911
  • Мнения: 92
AMARIA, мерси за вниманието.

# 912
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Привет на всички,

Имам следното питане - следите ли си кръвната захар по време на бременноста. newsm78
Ендокриноложката ме посъветва ако КР.З. е по- голяма от 5,1 да си направя спец. изследване с глюкоза. В момента кр. захар ми е 5,3 чувствам се добре - немога да ям нищо сладко.... TSH ми е 1,03.
Все още не съм си направила изследването.... newsm78 newsm78 newsm78

# 913
  • Мнения: 2 090
didi_bili следя , да. Коментираме непрекъснато  в тази и в още няколко теми  Wink

# 914
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
didi_bili следя , да. Коментираме непрекъснато  в тази и в още няколко теми  Wink

Извинявай а колко трябва да ти е оптималната  ст-ст на кр. захар по време на бременността newsm78

Общи условия

Активация на акаунт