болест на Хашимото и бременност

  • 334 451
  • 2 475
  •   1
Отговори
# 1 170
  • Мнения: X
naskomimi, видя ли, че няма нищо страшно  Simple Smile
Това за долната граница за първото тримесечие и аз не го знаех, тъй като все съм в другата крайност т.е. моето все е високо.

За болките ниско долу - нормални са. Аз ( а и много други) бях с такива до края на третия - началото на четвъртия месец. Желая ти успех  Hug

# 1 171
  • Мнения: 51
Здравейте,

на мен днес ми изписаха еутирокс 25, защото ТСХ-то ми е 4.877, а според ендокринолжката ми трябвало да е под 2,5.
Бременна съм в 7 г.с., знаете ли дали е безопасно за бебето приема на това лекарство.

Благодаря Ви.

# 1 172
  • Мнения: X
Здравейте,

на мен днес ми изписаха еутирокс 25, защото ТСХ-то ми е 4.877, а според ендокринолжката ми трябвало да е под 2,5.
Бременна съм в 7 г.с., знаете ли дали е безопасно за бебето приема на това лекарство.

Благодаря Ви.

Безопасно е. Опасно е ако не го приемаш  Peace

# 1 173
  • Мнения: 6
Здравейте аз съм от Габрово също с хашимото.Искам да попитам дали има някой от Габрово с това заболяване и по време на брененност при кой ендокринолог ходи

Последна редакция: пн, 07 сеп 2015, 15:20 от Tereza Penkova

# 1 174
  • Мнения: 11
Здравейте,мами! Нова съм тук и исках да поговоря с някой,който може да ме резбере и да ми даде кураж.Радвам се,че ви има! Simple Smile От една година с моя съпрут се опитваме да имаме дете и не се получава имам и един спонтанен аборт, след един куп изследвания и диагнози,съмениня за изчерпан яйчиков резерв и смяна на много лекари стигнах ме до диагноза начален стадии на Хашимото и хормонален дисбаланс при доц.Катя Тодорова в Плевен, жената ми даде надежда голяма,за което много и благодаря.Изписа ми лекарства по програма за 4 месеца и според нея с тях след като се нормализират хормоните ще имаме успех с бебеправенето. Купих лекарствата но преди да почна да ги пия нещо ме накара да си направя тест за бременност и за огромна изненеда той беше положителен. Следващите 4 дни се тествах още по 2 пъти и  резултата е все 2 чертички оказа се че съм в 5 гас.седмица. Господ беше направил чудото за нас! Силно съм вярваща и ваярвам че това бебе е чудото за мен и съпруга ми за което сме се молили.След като се свързах с доц.Тодорова сега съм на Л-тироксин, дуфастон,преднизолон,бромокриптин,инофолик омега 3 и селен Знам,че тя е специалист и си разбира от работата но се притеснявам че пия толкова много лекарства.Има ли някой който вече е минал през това и ако може да сподели опита си с  мен.

# 1 175
  • София
  • Мнения: 283
Здравей, моята бременност я следяха доцент Тодорова и доцент Конова и бях на терапия с 13 вида лекарства и въпреки това отново имах проблем и тежка бременност.Та това, което искам да кажа е, че без лечението, изписано ми от Конова и Тодорова щях да имам второ мъртво бебе, но благодарение на тях този път малката все пак оживя.Просто в някои ситуации като моята например вредата от лекарствата е нищожна на фона на ползата от тях.Не съм фен на това да се тъпча с какви ли не химии, но без тях детето ми и този път нямаше да оцелее.
Стискам палци да се развият добре нещата и при теб!
Упех!

# 1 176
  • Мнения: 29
Здравейте,

TSH ми е 0,98. Бременна съм в 11 г.с. Не е ли малко ниско?

Все си мисля, че трябва да е между 1 и 2. Вчера бях на преглед, но не ми промениха дозата.

Доста повръщам, ако има значение.

Допълвам само, че съм с Хашимото.

# 1 177
  • Мнения: X
Здравейте,

TSH ми е 0,98. Бременна съм в 11 г.с. Не е ли малко ниско?

Все си мисля, че трябва да е между 1 и 2. Вчера бях на преглед, но не ми промениха дозата.

Доста повръщам, ако има значение.

Допълвам само, че съм с Хашимото.

Не е ниско - от 0,4 е ок, а по - напред в темата се коментираше, че по време на бременност долната граница е дори по - ниска. Идеално ти е  Peace

# 1 178
  • Мнения: 154
Здравейте,

на мен днес ми изписаха еутирокс 25, защото ТСХ-то ми е 4.877, а според ендокринолжката ми трябвало да е под 2,5.
Бременна съм в 7 г.с., знаете ли дали е безопасно за бебето приема на това лекарство.

Благодаря Ви.

Безопасно е. Опасно е ако не го приемаш  Peace


мда. Първото нещо, което направих когато разбрах, че съм бременна бе да отида на ендокринолог...дори преди гинеколога. Март месец ми бяха пуснали ТСХ - 3,58; а сега беше е 3,6.
Веднага ми изписаха Еутирокс 25 и го пия от месец. Надявам се да има ефект, но в края на септември ще разбера със сигурност. Явно всички започват с 25 мг.

# 1 179
  • Мнения: 54
Здравейте
С понижена функция на Хашимото съм от 2011 година. За жалост непрекъснато ми увеличават дозата на еутирокса. В момента съм на 100 мг. Имам съмнения, че съм бременна. Закъснява ми с 3 дни, правих тест SureCheck и имаше бледа втора, но реших, че може и да си въобразявам. Искам да ви питам да изчакам ли 1 седмица закъснение и да правя тест или да го направя по-скоро за да тичам при ендокринолога?

# 1 180
  • Мнения: 1 205
Референтните стойности по време на бременност са малко по-различни. При всички положения е задължителна консултацията с ендокринолог.

# 1 181
  • София
  • Мнения: 10 695
Здравейте
С понижена функция на Хашимото съм от 2011 година. За жалост непрекъснато ми увеличават дозата на еутирокса. В момента съм на 100 мг. Имам съмнения, че съм бременна. Закъснява ми с 3 дни, правих тест SureCheck и имаше бледа втора, но реших, че може и да си въобразявам. Искам да ви питам да изчакам ли 1 седмица закъснение и да правя тест или да го направя по-скоро за да тичам при ендокринолога?

Направо пускай тсх и бета чхг и ако за бременност е + беж към едното.

# 1 182
  • Мнения: 154
Момичета, случи се нещо много странно, според мен.
Горе бях писала, че веднага след като видях двете чертички отидох на ендокринолог, защото знаех за повишеното ми ТСХ 3,57 от март тази година. В края на август и вече бременна ми потвърдиха ТСХ 3,6. Изписаха ми Еутирокс 25 за месец и след това контрола. Днес си вземам резултатите и какво да видя ТСХ 0,75 Rolling Eyes; FT4- 13.2  и това е само след месец прием...
Лекарката е в отпуск, а аз не знам да продължавам ли същата доза докато се видим...

как ви се струва това?

# 1 183
  • Мнения: X
Не е странно, добри са ти резултатите, въпреки че не си спомням референтните стойности за ФТ4, но ТСХ е супер. А относно дозата - продължи си на същата докато не се видиш или чуеш с лекаря, не е добре идея сама да си променяш дозата.

# 1 184
  • Мнения: 154
Референтните на ФТ4 са 9-24 mIU/ml. Определих го като странно, защото доста изчетох по темата и доколкото разбрах Еутирокса действа с натрупване. Надявам се до другата седмица да не падна под 0,4, ако на мен ми действа толкова бързо... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт