болест на Хашимото и бременност

  • 334 424
  • 2 475
  •   1
Отговори
# 1 185
  • Мнения: X
Референтните на ФТ4 са 9-24 mIU/ml. Определих го като странно, защото доста изчетох по темата и доколкото разбрах Еутирокса действа с натрупване. Надявам се до другата седмица да не падна под 0,4, ако на мен ми действа толкова бързо... Simple Smile

В началото като започнеш приема на Еутирокс хормона наистина пада рязко, а и твоя не е бил толкова висок. Отделно през бременността хормоните може много да варират нагоре - надолу. Аз и по -големи разлики съм имала за месец и то без да променям дозата. Не е странно, нормално е  Simple Smile

# 1 186
  • Мнения: 154
хм, добрее. явно важното е, че се повлиява и то в насоката, която се желае Simple Smile
мерси, приемам го за нормално и чакам да видя какво ще ми каже ендокринолога ..  Simple Smile

# 1 187
  • Мнения: 11
Здравейте,бедещи мами, вчера леко прокарвих ходих на двама гинеколозо и ми казаха отлепване малко на плоден сак, веднага звъннах на ендокринолога доц.Тодорова увршичими дуфастона и ми даде прегнил мусколно зардно с др.лекарства за тсх и пролактин това което ме притеснява е че не спирам да повръщам и температура имам 37 не е много но като се събере всичко на куп и направо се плаша за бебо отделно единия гинеколог каза че всичко е наред а другия че не е сигурен  нямам един гинеколог който да ме следи с платен приемам съм,личния го няма а замедтника не ми дава направление.доц.Тодорова се ми каза какви изследвания да направя и във вторник съм при нея,но просто много съм притеснена и имах нужда да споделя.На всички Ви пожелавам леко бременеене

Последна редакция: пт, 02 окт 2015, 10:49 от kamelija_romanova

# 1 188
  • Мнения: 54
Зравейте и от мен
kamelija_romanova стискам палци всичко да се нареди, както трябва с теб. Не знам дали това ще те успокои, но да знаеш все пак че имаш съпричастни. Praynig

Аз искам да ви кажа, че днес след 7 дневно закъснение бях при ендото и гинеколог. На гинеколога се видя съвсем малка точица (то се знаеше, че е още рано де, но понеже вече имам един спонтанен аборт и реших да отида от рано). Предписаха ми дуфастон 3 х1 през 8 часа. Ендото ми качи дозата на еутирокса на 150 мг!!!! Направо се стреснах ...... има ли някой с толкова висока доза като мен?  Как съчетавате приема на еутирокса и дуфастона (ако има такива пиещи и двете)? Ендото каза да пия дуфастон 2 часа след еутирокса. Та аз взех да изчислявам като трябва дуфастона да е 3х1 през 8 часа .... и излиза че в 6ч сутринта трябва да се будя за еуритокс, а в 12 през нощта за дуфастон(уточнение: аз си лягам в 22ч. хих) ..... но ако се налага ще е така. Искам да питам ако има такива, които пият и двете можете ли да кажете вие как го съчетавате?

# 1 189
  • Мнения: X
pkoshuta, има има и на по - висока доза - аз съм на 162,5 почти от началото на бременността до сега (вече съм в края).
За Дуфастона - не знам, аз го пих само два дни и то два пъти на ден, но еутирокса така или иначе го пия през нощта, така че не съм съобразявала приема му с други лекарства. Щом лекаря ти е казал да е след 2 часа пий го така  Peace

# 1 190
  • Мнения: X
Хашимотото противопоказно ли е за трансфер на две ембриончета при инвитро?

# 1 191
  • София
  • Мнения: 10 694
Хашимотото противопоказно ли е за трансфер на две ембриончета при инвитро?
Не разбира се. Стига да е овладяно и ТСХ да е под 2.

# 1 192
  • Мнения: 1
В никакъв случаи не спирай да пиеш лекарството... при бременност резултата на TSH-то не трябва да е по-високо от 2.50. Аз го спрях и направих спонтанен аборт. Тогава генеколога ми каза нищо да не пия а ендокринолога до го пия и низнаех кои да слушам.

# 1 193
  • Мнения: 11
Зравейте и от мен
kamelija_romanova стискам палци всичко да се нареди, както трябва с теб. Не знам дали това ще те успокои, но да знаеш все пак че имаш съпричастни. Praynig

Аз искам да ви кажа, че днес след 7 дневно закъснение бях при ендото и гинеколог. На гинеколога се видя съвсем малка точица (то се знаеше, че е още рано де, но понеже вече имам един спонтанен аборт и реших да отида от рано). Предписаха ми дуфастон 3 х1 през 8 часа. Ендото ми качи дозата на еутирокса на 150 мг!!!! Направо се стреснах ...... има ли някой с толкова висока доза като мен?  Как съчетавате приема на еутирокса и дуфастона (ако има такива пиещи и двете)? Ендото каза да пия дуфастон 2 часа след еутирокса. Та аз взех да изчислявам като трябва дуфастона да е 3х1 през 8 часа .... и излиза че в 6ч сутринта трябва да се будя за еуритокс, а в 12 през нощта за дуфастон(уточнение: аз си лягам в 22ч. хих) ..... но ако се налага ще е така. Искам да питам ако има такива, които пият и двете можете ли да кажете вие как го съчетавате?

много благодаря за съпричасността.Искрено се радвам за теб стискам палци всичко да е наред.Аз пия дуфастон 3х1 с лтироксин и ги пия заедно за еутирокса не съм запозната изобщо.Колйито и да ти се вижда дозата изпалнявай стрикрно и аз рака правя и сем се доверила на ендо на сто процента и аз съм имала случай в който ендо казва едно гинеко друго и като не слушам ендо бъркам за това сега съм решила сто проц.доверие.Успех и леко бременеене

# 1 194
  • Мнения: 2 092
kamelija_romanova приемай дуфастона поне 2ч. след л тироксина  Peace

# 1 195
  • Мнения: 11
kamelija_romanova приемай дуфастона поне 2ч. след л тироксина  Peace
благодаря не знаех и ендо не ми каза как да ги пия и дали има значение, но ще те послушам.Благодаря за съвета

# 1 196
  • Мнения: 120
Здравейте момичета,
Имам хипофункция и Хашимото от 2 години, стойностите ми са в норма. Даже сега ТСХ е 0,83, което според д-р Начев е чудесно. От май правим опити за бебе, само че нищо не се случва. Последните 2 месеца, предходния и този, цикълът ми закъснява и аз естествено се вълнувам, че нещо се е случило, но уви не е така. Предния месец отидох на гинеколог, заради закъснението и според нея всичко е наред, нямало за какво да се притеснявам. Само, че аз се притеснявам и то най-вече, защото започна да ми закъснява, а няма бременност. Също знам, че 5-6 месеца са малко време и нямам място за паника, просто винаги съм си мислела, че ще забременея от раз, плюс това с това Хашимото малко съм се напрегнала. И така, имах нужда да споделя Simple Smile

# 1 197
  • Мнения: 51
Здравейте момичета,
Имам хипофункция и Хашимото от 2 години, стойностите ми са в норма. Даже сега ТСХ е 0,83, което според д-р Начев е чудесно. От май правим опити за бебе, само че нищо не се случва. Последните 2 месеца, предходния и този, цикълът ми закъснява и аз естествено се вълнувам, че нещо се е случило, но уви не е така. Предния месец отидох на гинеколог, заради закъснението и според нея всичко е наред, нямало за какво да се притеснявам. Само, че аз се притеснявам и то най-вече, защото започна да ми закъснява, а няма бременност. Също знам, че 5-6 месеца са малко време и нямам място за паника, просто винаги съм си мислела, че ще забременея от раз, плюс това с това Хашимото малко съм се напрегнала. И така, имах нужда да споделя Simple Smile


Здравей,

не се притеснявай. Аз последните 3 години качих супер много килограми (към 30) и не всички хормони ми бяха в норма. Имаше и изказване от лекарка, че съм щяла трудно да забременея. Една гинеколжка пък ме лекуваше за поликистоза на яйчниците. И аз се бях стресирала Sad. С мъжа ми почнахме опити към декември миналата година, като не сме били супер постоянни и сега Юли забременях. Просто не си го поставяй като фикс идея, следи си овулацията с тест и като ти покаже правете опит. Всичко ще бъде наред Simple Smile Пожелавам ти скоро се похвалиш във форума с EFP

# 1 198
  • Мнения: 120
Здравейте момичета,
Имам хипофункция и Хашимото от 2 години, стойностите ми са в норма. Даже сега ТСХ е 0,83, което според д-р Начев е чудесно. От май правим опити за бебе, само че нищо не се случва. Последните 2 месеца, предходния и този, цикълът ми закъснява и аз естествено се вълнувам, че нещо се е случило, но уви не е така. Предния месец отидох на гинеколог, заради закъснението и според нея всичко е наред, нямало за какво да се притеснявам. Само, че аз се притеснявам и то най-вече, защото започна да ми закъснява, а няма бременност. Също знам, че 5-6 месеца са малко време и нямам място за паника, просто винаги съм си мислела, че ще забременея от раз, плюс това с това Хашимото малко съм се напрегнала. И така, имах нужда да споделя Simple Smile


Здравей,

не се притеснявай. Аз последните 3 години качих супер много килограми (към 30) и не всички хормони ми бяха в норма. Имаше и изказване от лекарка, че съм щяла трудно да забременея. Една гинеколжка пък ме лекуваше за поликистоза на яйчниците. И аз се бях стресирала Sad. С мъжа ми почнахме опити към декември миналата година, като не сме били супер постоянни и сега Юли забременях. Просто не си го поставяй като фикс идея, следи си овулацията с тест и като ти покаже правете опит. Всичко ще бъде наред Simple Smile Пожелавам ти скоро се похвалиш във форума с EFP



Мерси!! И аз се надявам всичко да е ок, ще опитам с тестовете за овулация, не се бях сетила за тях и дано наистина скоро да се похваля Simple Smile

# 1 199
  • Мнения: 11
Момичета днес правих пак изследване на тсх и резултата0.288 mIU\L a ft4 22.70 според Вас добрили са не е ли много нисък пък сега тсх,вече съм в 8 г.с и много искам всичко да е наред.Докато отида при ендо има още седмица и моля ви кажете какво мислите

Общи условия

Активация на акаунт