болест на Хашимото и бременност

  • 332 536
  • 2 471
  •   1
Отговори
# 1 230
  • Мнения: X
Привет момичета,
днес ходих да си взема резултатите и ето ги:
В края на месец Септември- TSH 0.75, FT4 - 13.6 
A сега положението е следното TSH 2.7, FT4-10.8

Oтново не успях да се видя с лекарката, надявам се да се случи това до края на седмицата....но според вас притеснителни ли са тези резултати? Пия еутирокс 25, навярно ще ми вдигне дозата??! Sad
В момента съм 18 гестационна седмица:)


Какви са рефернтните стойности на ФТ4 на лабораторията? Иначе не е  притеснително ТСХ, но да, може би има нужда малко да се вдигне дозата.

# 1 231
  • София
  • Мнения: 10 692
Не е особено добре тсх, като увеличи дозата ще го смъкнеш, споко.

# 1 232
  • Мнения: 154
Привет момичета,
днес ходих да си взема резултатите и ето ги:
В края на месец Септември- TSH 0.75, FT4 - 13.6  
A сега положението е следното TSH 2.7, FT4-10.8

Oтново не успях да се видя с лекарката, надявам се да се случи това до края на седмицата....но според вас притеснителни ли са тези резултати? Пия еутирокс 25, навярно ще ми вдигне дозата??! Sad
В момента съм 18 гестационна седмица:)


Какви са рефернтните стойности на ФТ4 на лабораторията? Иначе не е  притеснително ТСХ, но да, може би има нужда малко да се вдигне дозата.

рефернтните стойности на ФТ4 - 9-24



Табл. 1. 
Препоръчителна горна референтна граница на ТСХ* и прицелни стойности по време на лечение през бременността
 

I триместър
 
<2.5 mIU/L
 

II и III триместър
 
Heart.0 mIU/L

Moже ли да се вярва на това?
 

# 1 233
  • Мнения: X
Привет момичета,
днес ходих да си взема резултатите и ето ги:
В края на месец Септември- TSH 0.75, FT4 - 13.6  
A сега положението е следното TSH 2.7, FT4-10.8

Oтново не успях да се видя с лекарката, надявам се да се случи това до края на седмицата....но според вас притеснителни ли са тези резултати? Пия еутирокс 25, навярно ще ми вдигне дозата??! Sad
В момента съм 18 гестационна седмица:)


Какви са рефернтните стойности на ФТ4 на лабораторията? Иначе не е  притеснително ТСХ, но да, може би има нужда малко да се вдигне дозата.

рефернтните стойности на ФТ4 - 9-24



Табл. 1.  
Препоръчителна горна референтна граница на ТСХ* и прицелни стойности по време на лечение през бременността
 

I триместър
 
<2.5 mIU/L
 

II и III триместър
 
Heart.0 mIU/L

Moже ли да се вярва на това?
 


Според ендокринолозите, които съм посещавала - можа да се вярва, да.
Не мога да разбера защо някои лекари ненужно плашат бременните жени, сякаш им трябва излишен стрес, който със сигурност е по - вреден за бебето от стойността на ТСХ (стига то да не е в небесата, разбира се)?!

magnet_for_happiness, доста лекари съм посетила и смея да твърдя, че доста съм прочела за Хипотиреоидизъм и Хашимото и ТСХ 2,2 за втори триместър ти е било съвсем добре, но както казах някои лекари ненужно шашкат  ooooh!

Аз заради такива също доста се бях притеснила с моето ТСХ в началото на бременността - почти 4, но после прочетох това - онова и се успокоих. Слава Богу нямаше негативни последици върху бременността, за сега (Да чукна на дърво) няма и върху детето и вярвам, че няма да има и за напред  Praynig

# 1 234
  • София
  • Мнения: 10 692
И аз съм изчела доста.
Няма никакъв смисъл да се надцакваме. Ние сме просто лаици.
Ако за вас тсх 3 е ок по време на бременност чудесно, нека е ок щом сте спокойни.  Аз пък не бих рискувала и няма да го направя.
И моето хашимото не е от вчера и две деца съм износила и родила с него. Та нека не се правим на такива каквито не сме.
Ако си забелязала аз не опровергавам вашите мнения, просто пиша каквото аз зная плюс опита ми с 2 износени и родени деца.
В тоя живот няма нищо сигурно.
И с неоткрит дори проблем може да се роди здраво дете. Както и обратното.

Последна редакция: пн, 23 ное 2015, 16:49 от magnet_for_happiness

# 1 235
  • Мнения: X
О, в никакъв случай не се надцакваме. Нямам такова желание  Simple Smile
И аз не опровергавам твоето или което и да било мнение, просто ме провокира това, че докторът те бил овикал при ТСХ 2,2, което според мен е било без основание...факт е, че спокойствието е особено важно през бременността, а някои лекари могат да ти докарат по - голям проблем от шашкане. Това исках да кажа. Разбира се, че ние сме просто лаици, а никой не казва да се рискува и състоянието да се остави без лечение по време на бременност, просто казвам, че нищо фатално не е станало ако ТСХ е около 3 по някое време през бременността и няма нужда от излишна паника  Peace

# 1 236
  • Мнения: 1 205
О, в никакъв случай не се надцакваме. Нямам такова желание  Simple Smile
И аз не опровергавам твоето или което и да било мнение, просто ме провокира това, че докторът те бил овикал при ТСХ 2,2, което според мен е било без основание...факт е, че спокойствието е особено важно през бременността, а някои лекари могат да ти докарат по - голям проблем от шашкане. Това исках да кажа. Разбира се, че ние сме просто лаици, а никой не казва да се рискува и състоянието да се остави без лечение по време на бременност, просто казвам, че нищо фатално не е станало ако ТСХ е около 3 по някое време през бременността и няма нужда от излишна паника  Peace


Абсолютно същото имах предвид и аз, Калина много добре си го написала Peace

# 1 237
  • Мнения: 120
Здравейте, момичета, понеже не намерих такава тема, а ако има извинявайте. Имам Хашимото и още не съм бременна, показателите са ми в норма. Въпросът ми е следният. Ходя при д-р Андреева от Щерев и тя ми изписа Аспирин протект и Неофолик мета. Неофолика ще го пия, но за Аспирин протекта не съм сигурна. А аз доста бързах на последния преглед и съвсем изключих да я питам защо ми го изписва. После прочетох, че е хубаво за антителата на Хашимото, но не е ли вредно за забременяването? Някоя от вас пила ли го е преди бременността да настъпи? Мерси Simple Smile Simple Smile

# 1 238
  • София
  • Мнения: 10 692
Аз пиех след овулация.

# 1 239
  • Мнения: 120
Мерси, и аз доста прочетох и май така ще направя Simple Smile

# 1 240
  • Мнения: 370
И аз пия, д-р знае защо ти го изписва, довери й се и Успех!!!

# 1 241
  • Мнения: X
Ако някой има нужда от свестен ендокринолог да ми пише налични да му дам координатите на моя.
Изключителен е. Преподава на студенти, но се намира в Пловдив и ако се налага да консултира спешно, а е в чужбина веднага отговаря на вайбър. Изключително скромен, човечен и отличен ехографист.

# 1 242
  • Мнения: 3 047
Момичета, имам нужда от помощ  bouquet

Една приятелка е бременна в 11 седмица и се притеснява, че майка и е с Хашимото, а сестра и като е забременяла са се отключили  и при нея проблеми с ЩЖ  Tired

Казах и да си запише час за ендо, но и да пусне хормони и направо да ходи с готовите резултати, впредвид че идват празници  Whistling  ТСХ и ФТ4 ли само да пусне или ТАТ и МАТ също  newsm78

# 1 243
  • София
  • Мнения: 10 692
Ако никога не е пускала тат и мат да ги пусне и тях.

# 1 244
  • Мнения: 154
Щом има такива притеснения най-добре е лекар да назначи какво трябва да се изследва. Освен това може и да и препоръча ехографски преглед на жлезата. На мен ми изследваха и антитела... Резултатите излизат до 1 ден. Чакала е до сега, един ден няма да обърка нещата.

Общи условия

Активация на акаунт