болест на Хашимото и бременност

  • 334 627
  • 2 475
  •   1
Отговори
# 1 245
  • Мнения: 3 047
Ако никога не е пускала тат и мат да ги пусне и тях.

Щом има такива притеснения най-добре е лекар да назначи какво трябва да се изследва. Освен това може и да и препоръча ехографски преглед на жлезата. На мен ми изследваха и антитела... Резултатите излизат до 1 ден. Чакала е до сега, един ден няма да обърка нещата.

Благодаря Ви  bouquet

Проблема е че за доктора се чака много, а часове за този месец няма и ще трябва да чака два дни  Peace За това ми се искаше да отиде с готови неща, а вече ако той иска нещо чак тогава. Иначе той в кабинета си прави ехографии  Peace

И още веднъж благодаря  bouquet

# 1 246
  • Мнения: 2 532
Да се свърже по телефона и да пита лекаря какво да си подготви, според мен. Аз в 10г.с. звънях така по спешност заради ниско ТСХ и като споменах, че съм бременна, казаха, че не търпи отлагане и веднага ме сместиха в графика(макар да имаше часове чак за след месец).

# 1 247
  • Мнения: 3 047
Да се свърже по телефона и да пита лекаря какво да си подготви, според мен. Аз в 10г.с. звънях така по спешност заради ниско ТСХ и като споменах, че съм бременна, казаха, че не търпи отлагане и веднага ме сместиха в графика(макар да имаше часове чак за след месец).

 Hug Hug Hug И аз така и казах да направи. Райков не връща никой, особенно бременни  Heart Eyes

# 1 248
  • София
  • Мнения: 10 698
Ехография по време на бременност няма особен смисъл. Ако се налага да се оперира нещо например, така или иначе докато роди няма как това да се случи.
ТАТ и МАТ ще покажат има ли наличен в момента автоимунен процес.

# 1 249
  • Мнения: 154
Да, хубаво сте я посъветвали...
Да не говорим, че мен от Майчин дом ме накараха да си пусна изследванията специално там...на Бодимед, др. лаборатории не вярвали...

# 1 250
  • Мнения: 3 047
Още веднъж Ви благодаря за изчерпателната информация  Hug

# 1 251
  • Sofia
  • Мнения: 526
Здравейте, аз искам да попитам следното. Нямам проблеми с щитовидната жлеза и преди да забремения и сега - гледаха ме на УЗВ, хормоните и антителата са в норма - това във втория триместър. Сега в третия пак ми пуснаха TSH и той е 2,75, което ми казаха, че отива вече гранично и са ми изписали да пия по 0,25 микро грама л-тироксин за 30 дни. Бях при д-р Начев в Майчин дом. Въпроса ми е трябваше ли да повторя след няколко дни изследването на хормона преди да започна да пия таблетките? Не ми е ясно TSH влияе ли се от нещо, как се променя и да не би да съм започнала да ги пия без да има нужда? Като ми взимаха кръв миналата седмица не съм била стресирана, но все пак да попитам, защото вие имате повече инфо.
Благодаря предварително.

# 1 252
  • Мнения: X
Здравейте, аз искам да попитам следното. Нямам проблеми с щитовидната жлеза и преди да забремения и сега - гледаха ме на УЗВ, хормоните и антителата са в норма - това във втория триместър. Сега в третия пак ми пуснаха TSH и той е 2,75, което ми казаха, че отива вече гранично и са ми изписали да пия по 0,25 микро грама л-тироксин за 30 дни. Бях при д-р Начев в Майчин дом. Въпроса ми е трябваше ли да повторя след няколко дни изследването на хормона преди да започна да пия таблетките? Не ми е ясно TSH влияе ли се от нещо, как се променя и да не би да съм започнала да ги пия без да има нужда? Като ми взимаха кръв миналата седмица не съм била стресирана, но все пак да попитам, защото вие имате повече инфо.
Благодаря предварително.

Аз бих те посъветвала задължително да отидеш при друг лекар.
С това TSH и то в третия триместър не мисля, че изобщо имаш нужда от л-тироксин.

# 1 253
  • Sofia
  • Мнения: 526
Аз бих те посъветвала задължително да отидеш при друг лекар.
С това TSH и то в третия триместър не мисля, че изобщо имаш нужда от л-тироксин.
Аз само да уточня, че д-р Начев преглежда в ендокринологията до Майчин дом, аз така съм го написала в поста, че все едно не е ендокринолог...При него ме изпрати АГ-то за консултация. Д-р Начев каза, че това било малка доза, но трябвало да се взима, за да не би бебето да има някакви интелектуални изоставания след това... И аз от днес започнах да го пия, то като ти кажат така и човек малко или много се притеснява..
Незнам дали да повторя изследването нищо, че съм взела вече първите 0,25 микро грама. Аз не пия други лекарства, които да повлияят на стойността, само витамините, които са ми изписани, не съм пила кафе и т.н. и не мога да кажа, че съм била под някакъв кой знае какъв стрес (с изключение на нещата, които ми сервира по-голямата дъщеря пубертетка Joy)

# 1 254
  • София
  • Мнения: 10 698
Здравейте, аз искам да попитам следното. Нямам проблеми с щитовидната жлеза и преди да забремения и сега - гледаха ме на УЗВ, хормоните и антителата са в норма - това във втория триместър. Сега в третия пак ми пуснаха TSH и той е 2,75, което ми казаха, че отива вече гранично и са ми изписали да пия по 0,25 микро грама л-тироксин за 30 дни. Бях при д-р Начев в Майчин дом. Въпроса ми е трябваше ли да повторя след няколко дни изследването на хормона преди да започна да пия таблетките? Не ми е ясно TSH влияе ли се от нещо, как се променя и да не би да съм започнала да ги пия без да има нужда? Като ми взимаха кръв миналата седмица не съм била стресирана, но все пак да попитам, защото вие имате повече инфо.
Благодаря предварително.

Аз бих те посъветвала задължително да отидеш при друг лекар.
С това TSH и то в третия триместър не мисля, че изобщо имаш нужда от л-тироксин.

Аз пък мисля,че има нужда,височко е.

Слушай доктора, Тедито. bouquet
А за какво да повтаряш изследването?

# 1 255
  • Мнения: X
Знам кой е доктор Начев и затова те съветвам да отидеш при друг.
Аз мисля, че нямаш нужда от л-тироксин защото:
1. Смята се, че TSH трябва да е под 2,5 в първия триместър, след това границата е под 3, т.е. ти си в норма;
2. Стойността на TSH в третия триместър няма почти никакво значение, тъй като бебето отдавна само си произвежда тиреоидни хормони;
3. Веднъж като започнеш да приемаш хормони не е много добре, защото жлезата става ленива и после най - вероятно трудно ще ги спреш;
Имам чувството, че за този Начев всяка жена има проблем с ЩЗ и трябва да приема хормони едва ли не превантивно  ooooh!
Все пак не съм лекар, затова на твое място бих потърсила поне още едно мнение преди да започна да приемам хормони.

# 1 256
  • София
  • Мнения: 10 698

Аз мисля, че нямаш нужда от л-тироксин защото:
1. Смята се, че TSH трябва да е под 2,5 в първия триместър, след това границата е под 3, т.е. ти си в норма;
2. Стойността на TSH в третия триместър няма почти никакво значение, тъй като бебето отдавна само си произвежда тиреоидни хормони;
3. Веднъж като започнеш да приемаш хормони не е много добре, защото жлезата става ленива и после най - вероятно трудно ще ги спреш;


и това според кого?

бррр втриса ме мисълта да имам ТСХ над 1 в първи триместър.

# 1 257
  • Мнения: X

Аз мисля, че нямаш нужда от л-тироксин защото:
1. Смята се, че TSH трябва да е под 2,5 в първия триместър, след това границата е под 3, т.е. ти си в норма;
2. Стойността на TSH в третия триместър няма почти никакво значение, тъй като бебето отдавна само си произвежда тиреоидни хормони;
3. Веднъж като започнеш да приемаш хормони не е много добре, защото жлезата става ленива и после най - вероятно трудно ще ги спреш;


и това според кого?

бррр втриса ме мисълта да имам ТСХ над 1 в първи триместър.

Според доволно количество информация по въпроса, прочетена в множество медицински източници и потвърдено от ендокринолога ми  Peace

Мен пък ме втриса от мисълта да започна да пия хормони без нужда, които има риск да пия после цял живот!

# 1 258
  • София
  • Мнения: 10 698
Глупости.

Момиче слушай си лекаря,  не се подвеждай от форумни изказвания.

# 1 259
  • Мнения: 154
След като е решила да пита във форума явно иска да чуе мнениието на хората тук.
Относно ТСХ съм склонна да се съглася напълно с Kalina и не само за конкретно изказаното мнение, а за почти всичко което е написала в темата. Говорила съм и с моя лекар по много от въпросите и мненията съвпадат.

ТСХ са влияе и от времето, и от студа. Tedito27, потърси мнението и на друг лекар.

Общи условия

Активация на акаунт