болест на Хашимото и бременност

  • 334 687
  • 2 475
  •   1
Отговори
# 1 275
  • Мнения: X
Съжалявам за това, което си преживяла. Но ето, че отново не може да се обобщава, защото много жени с доста по - високо ТСХ са износили и родили здрави деца. Та дали точно това е била причината...ТСХ над 1 не е много. Не подтиквам никой към експерименти, аз например в случая на Tedito27 не бих приемала хормони при условие, че досега съм нямала проблеми и съм в края на бременността, но както виждаш не си позволявам да давам подобни съвети, а само да се потърси второ ЛЕКАРСКО мнение. Това е.

# 1 276
  • София
  • Мнения: 10 698
Така. Върни се на предишната страница и прочети как съм написала,  че гаранция няма. Т.е не обобщавам.

Много жени на които се е наложило да пият хормона по време на бременност го спират след това. Много.  Особено в 3ти триместър да се разкарва една бременна по болници за мнения...колкото лекари толкова мнения. Ами ако каже нещо друго, трети ли лекар да търси..да се вре измежду болните по болниците... Тя все пак не идва от кварталния Ендокринолог...както и да е. Всеки си има глава на раменете. Лошо няма и второ и трето и пето мнение по принцип . Мен ме е страх и от вируси,  че с тая скапана имунна ... Чувала съм че Иванова в Майчин дом е също много добра за бременни. Дозата 25 е нищо наистина.

Последна редакция: ср, 16 дек 2015, 15:08 от magnet_for_happiness

# 1 277
  • Sofia
  • Мнения: 526
Момичета, благодарна съм на всички за инфото, не искам да си създавате отрицателни емоции заради постовете. Форума е за взаимопомощ, много хора са помогнали с инфо тук и затова се допитваме. За съжаление много от нас са се напатили с лекарски грешки, диагнози, неточна информация и затова търсим и друго мнение. В крайна сметка не може всичко да знаем и от всичко да се опазим, но поне се опитваме да направим най-доброто за децата...На мен д-р Начев ми изписа л-тироксина за 30 дни, после да ми види пак TSH и FT4. След това ми е написал контролно изследване на всеки 2 години. Наистина се надявам бебето да е ОК и да не ми стане ленива жлезата за 1 месец с тази доза.
И само още нещо да напиша - д-р Начев ми го препоръча д-р Сигридов, при който ходя на прегледи. А на Сигридов му имам доверие, защото само той според мен вижда цялата картинка, особено ако има някакви проблеми с бременността. Дано да съм била полезна и аз с инфото.

# 1 278
  • Мнения: X
Дали може да се забременява с отсранена щж?

# 1 279
  • София
  • Мнения: 10 698
Дали може да се забременява с отсранена щж?
може Simple Smile


Еее Теди ти при Сигридов ли си Simple Smile страхотни са и двамата. С тяхна помощ успяхме 2 пъти. Имах и късмета и Сигридов да ми прави секциото с беба Simple Smile

# 1 280
  • Sofia
  • Мнения: 526
Добре, че една приятелка ме светна и ми каза да отида при него, защото нещо се бях изпопритеснила. Той сега преглежда в МЦ Св. Петка, не се занимава с инвитро и мисля че и операции не прави. Наистина само на него вяра имам, ФМ бяха при него и си ходя отделно на контролни. Той ми пуска изследване за витамин В12, D, желязо и задължително TSH. Последния път каза - продължаваш с витамините и отиваш при Начев да те види и да ти изпише нещо да пиеш и не го отлагай, още в понеделник да си там... И после майка ми ме шашна и така се стигна до темата и форума отново за спасение:))
Надявам се с всички мами и бебета всичко да е наред Hug

Между другото аз нали се чудех дали да си повторя изследването. Вчера изпих първата доза л-тироскина. Днес сутринта на гладно TSH-то ми е 2,28...направо се хванах в приключение Simple Smile

Последна редакция: ср, 16 дек 2015, 16:38 от Tedito27

# 1 281
  • София
  • Мнения: 10 698
Знам знам  . познавам го от 2009г. А когато ми прави секциото беше още в Надежда.  Той дефакто не  прави инвитро,  но се занимава с бременни такива и не само,  разбира се. Основно рискови бременности. Октомври последно се видях с него да ме прегледа та побъбрихме . Извинете ни за лиричното отклонение.

А фт4 колко е?

# 1 282
  • Sofia
  • Мнения: 526
- Изобщо не са ми го изследвали. Имам инфо само за анти ТРО и ТАТ, там съм ОК. След като пия 30 дни л-тироксина тогава ще ми изследват TSH и FT4.
Между другото аз днес пак ходих при Начев и му показах изследването, че в рамките на 6 дни в Цибалаб хормона от 2,75 е станал на 2,28 като нищо в обстоятелствата, когато съм давала кръв не са се променили. Много е тъпо, че за едното ти изписват лечение, а в другия случай изобщо не трябва да се пие нищо. Човек наистина вече да се чуди на коя лаборатория да вярва. Начев не е очарован от Цибалаб като л-я по принцип, но каза че това е документ и в крайна сметка е длъжен да се съобразява. Казах му за моите притеснения и опасения и той ми каза, че в този случай приемаме, че резултата е "лошия", т. е. 2,75 и по-добре да пия, за да няма грижи бебето, отколкото да не пия нищо и да има евентуално проблем. Питах това ще навреди ли след това на мен и жлезата може ли да ми стане ленива и той каза, че няма никаква опасност, защото в нормално състояние жлезата произвежда 150 микро грама хормон, като се забременее ставало 225 микро грама (дано да съм запомнила точно цифрите) и дозата от 25 микро грама била много малко и просто, ако е в повече самата жлеза ще си произвежда по-малко, но пак щяло да си е в границите. Дано да съм обяснила правилно.

# 1 283
  • Мнения: 167
Здравейте момичета.Реших да се посъветвам с вас понеже днес ми излезнаха резултатите от ТСХ-3,58.Стори ме се доста високо,бременна съм в 5г.с и прочетох че влияело на бременността и доста се притесних.Преди това съм изследвала щитовидне хормони профилактично ТСХ беше 1.Възможно ли е да се е качило от бременността или са грешни.На някоя от вас случвало ли се е да има толкова високо ТСХ без да има поставена диагноза Хашимото.

# 1 284
  • Мнения: X
Здравейте момичета.Реших да се посъветвам с вас понеже днес ми излезнаха резултатите от ТСХ-3,58.Стори ме се доста високо,бременна съм в 5г.с и прочетох че влияело на бременността и доста се притесних.Преди това съм изследвала щитовидне хормони профилактично ТСХ беше 1.Възможно ли е да се е качило от бременността или са грешни.На някоя от вас случвало ли се е да има толкова високо ТСХ без да има поставена диагноза Хашимото.

Възможно е да се е покачило от бременността, но трябва да се коригира, върви на ендокринолог  Peace

# 1 285
  • Мнения: 1 205
И аз съм абсолютно съгласна с Калина и с това, че няма нужда да се прекалява с пустия л-тироксин и тсх да се поддържа под 1. Действително Начев е голям привърженик на много ниското ТСХ, но от друга страна и това не е много хубаво и жлезата действително става ленива. И аз се следя при д-р Сигридов, но не ходя при Начев, а при доц. Русев, който също ми е препоръчан от Сигридов и който е привърженик на балансираното ТСХ. След корекция на дозата от негова страна ТСХ вече трети месец ми е с една и съща стойност Mr. Green - 1.6.
За изследване на жлезата действително Бодимед са от най-добрите, тъй като реактивите са им най-добри, но и Цибалаб са си ок.
И още нещо няма смисъл когато сте на терапия с тироксин да правите контрола на по-малко от 30-45 дни.

# 1 286
  • Мнения: 20
Здравейте, аз съм с Хашимото и съм бременна в 24 г.седмица. Преди месец бях с ТСХ 6,4 и ендокриноложката ми вдигна дозата от 75 мг на 100 мг. След около месец т.е. сега е станало ТСХ 11,2  и ми вдигна дозата на 125 мг. Много се притесних, че не го свалям и попитах дали няма да се отрази на плода лошо докато го сваля- каза ми,че това е варианта и нямало да има проблем. Четох из форума, но не видях чак толкова високи стойности да е имал някой, което още повече ме притесни. В началото на бременността и до скоро си бяха в норма, не знам каква е максималната доза която може да си пие л-тироксин...Каза ми лекарката след месец пак да го изследвам, но през това време какво се случва с бебо не ми каза. #Crazy

# 1 287
  • Мнения: X
МАТ ми е 10 пъти над референтната област.
А ТАТ ми е малко над нормата.
Това дали е проблем за забременяване инвитро?

# 1 288
  • Sofia
  • Мнения: 526
МАТ ми е 10 пъти над референтната област.
А ТАТ ми е малко над нормата.
Това дали е проблем за забременяване инвитро?
gerda1, нямам представа, да кажат момичетата, които са наясно с това. Сигурно трябва да се видят и другите хормони как са, защото това е доста специфично. Магнитчето беше казала, че няма проблем да се забременява дори без щитовидна жлеза, но аз изобщо не разбирам нищо от тези хормони и затова писах в темата.
За изследване на жлезата действително Бодимед са от най-добрите, тъй като реактивите са им най-добри, но и Цибалаб са си ок.
И още нещо няма смисъл когато сте на терапия с тироксин да правите контрола на по-малко от 30-45 дни.
plqsmlqs, знаеш ли лабораторията в ендокринологията, т. е. както се води "Академик Иван Пенчев" Бодимед ли е или си е тяхна вътрешна л-я?

# 1 289
  • Мнения: X
sisonela, максималната доза л-тироксин си е доста голяма (250-300мг), приема се толкова колкото има нужда, лекарството не вреди на бебето. ФТ4 колко е?

Общи условия

Активация на акаунт