болест на Хашимото и бременност

  • 334 750
  • 2 475
  •   1
Отговори
# 1 305
  • Мнения: 9 276
В Майчин Дом няма предварително записани часове, отиваш направо там и чакаш ред пред кабинета. Ендокринологията е в малката сграда в мазето, като отидеш и попиташ те ще те насочат. Той по принцип доста бързо преглежда и дори да има хора всички минават много бързо, но те уверявам, че не претупва, просто много бързо мисли  и говори и кара по същество без да губи време.
Мисля че е всеки ден там до обяд като в понеделник май има някакви лекции, но тъй като не съм сигурна най-добре се свържи със самия него и той ще ти каже кога е там.

Успех

# 1 306
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Благодаря! Но в Майчин дом преглежда ли и събота? Доколкото знам май само през седмицата. Аз искам тази събота, защото ще пътувам до София. Иначе знам, че в съботите преглежда в Надежда - сега е др. събота там, но в други клиники не преглежда ли съботите?

# 1 307
  • София
  • Мнения: 10 698
За да си е изключил телефона,най-вероятно не е в страната.

# 1 308
  • Мнения: 370
Наскомими, в Панацея преглежда само понеделник и сряда следобед. За другите клиники не знам.

# 1 309
  • Мнения: 10
Здравейте, момичета. Бременна съм в 19 г.с. и съм с Хашимото. Доктора ми изписа витамини за бременни, но във всички витамини има йод и се чудя какво да правя. Естествено, най добре е да се посъветвам с ендокринолог, но до тогава ми се иска да разбера някоя от вас дали е имала тази чуденка и какво е предприела. ☺

# 1 310
  • Мнения: X
Здравейте, момичета. Бременна съм в 19 г.с. и съм с Хашимото. Доктора ми изписа витамини за бременни, но във всички витамини има йод и се чудя какво да правя. Естествено, най добре е да се посъветвам с ендокринолог, но до тогава ми се иска да разбера някоя от вас дали е имала тази чуденка и какво е предприела. ☺

Аз не съм фен на витамините за бременни и не пих, но бях намерила едни, в които няма йод - Сюпле маман. Сигурно има и други. На мен ендокринолога ми каза в никакъв случай да не приемам йод под никаква форма  Naughty

# 1 311
  • Мнения: 2 092
С АГ то решихме да пия неофолик мета до края на брем.,за да не взимам вит.за брем.

# 1 312
  • Мнения: 10
Благодаря ви за предложенията. Днес съм на лекар и ще попитам какво е най-удачно са приемам. Междувременно си пуснах ТСХ и стойностите много ме притесниха - 3.33. Покачили са се много през последния месец, дано не се отрази на бебо 😐

# 1 313
  • Мнения: 18
Добре де,
аз до този момент разбрах, че за забременяване ТСХ трябва да е под 2. А по време на самата бременност в какви граници трябва да го държим? Защото аз до сега (26 г.с.) го държах около 1,5, но днес последните ми изследвания са 2,60. В понеделник съм на лекар и вероятно ще коригираме дозата, но все пак доколко е притеснително това, че имаме нива над 2.

# 1 314
  • Мнения: 607
Здравейте, може ли да попитам, ако жена с болест на Хашимото роди дете без да е знаела за това си заболяване какво следва?
- Детето може да е с сериозни проблеми, защото ще има евентуално същото заболяване. 
- Детето е здраво без  Хашимото,  очакват ли се други проблеми с развитието му.
За първото е ясно , но във втория случай какво става.
Благодаря.

# 1 315
  • Мнения: X
Добре де,
аз до този момент разбрах, че за забременяване ТСХ трябва да е под 2. А по време на самата бременност в какви граници трябва да го държим? Защото аз до сега (26 г.с.) го държах около 1,5, но днес последните ми изследвания са 2,60. В понеделник съм на лекар и вероятно ще коригираме дозата, но все пак доколко е притеснително това, че имаме нива над 2.

1 - ви триместър - 0.1-2.5 mIU/l
2 - ри триместър - 0.2-3.0 mIU/l
3 - ти триместър - 0.3-3.0 mIU/l

Това по официални данни, но има и лекари на различно мнение. Не е притеснителна твоята стойност, но най - вероятно ще ти коригират дозата, за да спадне малко, тъй като отива към горната граница.

# 1 316
  • София
  • Мнения: 3 709
-Детето е здраво без  Хашимото,  очакват ли се други проблеми с развитието му.
За първото е ясно , но във втория случай какво става.
Благодаря.

Това дете както сега е здраво, след 8 години, например, може вече да не е. Това важи и за хора, родени от майки без заболяването. "Нямам Хашимото" не е константа за съжаление...

# 1 317
  • Мнения: X
Хашимото е наследствено заболяване, но по време на бременността майката не заразява детето с Хашимото, а то само е предразположено да го развие при определено обстоятелства. т.е. е с малко по - повишен риск. Дали конкретното дете ще е болно едва ли някой може да каже, а и има значение какви са били стойностите на хормоните  на ЩЗ през бременността, не толкова наличието на Хашимото.

# 1 318
  • София
  • Мнения: 10 698
А по други  данни ТСХ трябва да е:
Преди забременяване <2.5
Първи триместър <1
Втори и трети <2.5

# 1 319
  • Мнения: 2 532
Добре де,
аз до този момент разбрах, че за забременяване ТСХ трябва да е под 2. А по време на самата бременност в какви граници трябва да го държим? Защото аз до сега (26 г.с.) го държах около 1,5, но днес последните ми изследвания са 2,60. В понеделник съм на лекар и вероятно ще коригираме дозата, но все пак доколко е притеснително това, че имаме нива над 2.

1 - ви триместър - 0.1-2.5 mIU/l
2 - ри триместър - 0.2-3.0 mIU/l
3 - ти триместър - 0.3-3.0 mIU/l

Това по официални данни, но има и лекари на различно мнение. Не е притеснителна твоята стойност, но най - вероятно ще ти коригират дозата, за да спадне малко, тъй като отива към горната граница.

А какво става, ако си под долна граница newsm78

Общи условия

Активация на акаунт