Иска да го гримирам

  • 5 580
  • 87
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 326
 simplyaven,мисля,че всеки родител мисли за бъдещето на детето си, и има някакви виждания и мечти за него. съмнявам се,че някой родител си мечтае синът му да е гримиран гей, или гримиран тийн,обсебен от някоя банда и течение. Нормално е майките да се притесняват. Наречи ме некосмополитна,но аз искам синът ми да се интересува от съвсем други неща,а не от грим и гей двойки,от които единият е гримиран,в което по твоите думи нямало нищо ненормално.Не поощрявам игрите с кукли и гримове при момчетата,момчетата би трябвало да се възпитават в мъжки модел на поведение. 

# 76
  • Мнения: 7 821
Така ли? Какъв точно съвет искаш да дам, освен тези, които вече съм дала? И не ти отива на титлата да ми слагаш в устата думи, които не съм казала, само защото не ти харесва как аз гледам моето дете. За да ти стане още по-ясно, за мен в отглеждането на детето ми имат стойност само три мнения: на педиатър, психолог и педагог. През ум не би ми минало да го гледам по интернет форуми. Но ако авторката е искала мнения, то аз моето съм си го дала. Дали на теб или някой друг му харесва или не ме интересува изключително слабо.

Умението да се води спор не се заключава в тръшкането. Аз и преди написах, че не видях нито един смислен довод ЗАЩО да не се гримира. Нищо де, нали се изказа. Тук няколко милиона майки сме все такива - космополитни. Ама и в Европата все такива познавам. Нарастваме застрашително като бройка.
Изобщо не разбрах смисъла на горното ... освен, че не обичаш да те засягат и си "склонна да се тръшкаш" когато някой те иронизира. Широко си скроена и нямаш предразсъдъци, бягаш от стереотипите и приемаш различните, но не се притесняваш да наричаш българите "мачовци", "тамошен екземпляр", хората с акне "крастава жаба",  Бояна те "отблъсква", а моите доводи ти се виждат "евтини".

Нищо смислено не каза по въпросите които зададох, освен, че ме определи като "пълна с предразсъдъци", защото смятам че децата не трябва да се гримират. Ааа и защото не общувам с метали и вампири  Rolling Eyes ... сори, възрастта и положението ми не предполагат да се сблъсквам с тези обществени прослойки, те най-вероятно и тук, като при теб, се гримират и какво от това?

А намека, че като съм модератор трябва да търпя всичко и да не споделям мнение ще отмина със снизходителна усмивка.

# 77
  • Мнения: 3 034
И аз със снизходителна усмивка ще подмина очевидното ти неумение да четеш.  Grinning

Който се чувства засегнат и има комплекси за избиване, стил "ето, аз съм значи некосмополитна" - нещо, което вие сами си кичите, както и други етикети, моля да не очаква отговори. А който иска да прочете - аз съм обяснила защо за моето дете гримовете са напълно достъпни.  bowuu

# 78
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 925
Абе аз добре видях годините на детето. За това и не мога да се съглася, че

"Гримовете са за възрастни. Това е моят грим, но понеже много настояваш, ще ти дам да пробваш по изключение" може да бъде разбрано от едно 3, но не и от едно 7 годишно.  

# 79
  • София
  • Мнения: 12 095
ЧеКа А защо да приемаме, че едно 3 годишно по- спокойно приема "Не става, това е мое и не е за деца"?
Разбирам аргумента с опитването, но има неща, за които не върви, поне за мен. Не смятам, че гримовете са за малки деца, както и цигарите, алкохола, определени филми и тн. А и нямам никакво желание да създавам матрица, че всичко може да се опита, защото и като възрастни ни остават неща, които е по- добре да познаваме само на теория.

И мнението ми няма общо с опасения за сексуалната ориентация на момчето.

ПП Да не говорим, че наистина няма никаква логика нещо да бъде разрешено само веднъж. Може на детето да му мине меракът, но ако не му мине? Какво следва да се обясни на въпроса защо един път може, а след това, веднъж става и за деца, а след това остава само за възрастни?

# 80
  • Мнения: 3 804

. Може на детето да му мине меракът, но ако не му мине?
Да разбирам ли,че според теб щом мама е казала че нещо е забранено  детето веднага забравя желанието си? Thinking И каква е гаранцията ,че утре няма да го направи зад гърба на мама  Thinking Thinking Thinking
Извинявай Бояна,но бих да те видя как разсъждаваш ,след 5-6 години,когато детето ти вече е пораснало. Peace

# 81
  • Мнения: 655
О, не се притеснявай, моите непрекъснато мърлят малкия и те самите се мърлят и мацат с какво ли не! Веднъж го бяха облекли като момиче с рокличка и хайде на двора! На мъж ми лошо му стана, но не им казахме нищо. И аз мисля, че забраната само усилва желанието към нещото, за това не забарняваме нищо, а само обясняваме за някои неща, че са опасни дори за възрастни и те не ги пипат. Peace

# 82
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 925
А защо да приемаме, че едно 3 годишно по- спокойно приема "Не става, това е мое и не е за деца"?

Това не го разбрах.

Иначе съм съгласна, че не за всички неща опитването върви. Всеки си има някакъв праг на допустимост. За теб гримът може да е в групата на алкохола и цигарите, с които ти не би правила никакъв компромис. За други може да е в групата на онези обувки на мама, примерно, които да се пробват не е проблем.  Но не мога да се съглася, че понеже някой има по-различен кръг на допустимост от твоя, то той създава матрица, че всичко може да се опита. Абе въобще идеята, че понеже си му дал на 3 години да се покачи на обувките ти с токчета (а обувките на мама са за възрастни, а не за деца, нали така?   Grinning ) или да се намацоти с гримовете ти на 7, създава матрицата, която ще бъде причина на 17 да се пробва с хероин, ми е плитка. Ако това е била идеята ти, де.  

И какво пък и е толкова на логиката: Деца могат да пробват, но не да го правят постоянно като възрастните. Почти толкова объркваща колкото - възрастните могат, а децата - не.  Е, как я мразех едно време. Grinning  Предимството на първата е, че поне дава възможност на децата да им мине меракът.

# 83
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А как реши, че е инцидентен случай, след като момчето е поискало за първи път? Може след първото гримиране да поиска още.

А как реши,че то всеки ден ще се гримира и така ще излиза по улиците  Thinking Thinking Thinking

Не съм решила, само предполагам, затова казвам "може".
Има два варианта - да поиска пак и да не поиска. Аз предпочитам да действам според първия, защото бих предотвратила последствията от него. Според втория, ако забраня още при първо искане, няма да загубим много.
Аз казах вече, че не забранявам заради предразсъдъци, а защото е вредно за детската кожа. Децата ми знаят, че някои неща, които употребяват възрастните, не са подходящи към момента за тяхната възраст и с поредния отказ "защото не е за деца" се примиряват просто. Но ако дам да опитат рискувам да загубя категоричността си и следващия път за нещо друго да са по-настоятелни.
Не твърдя, че е правилен подходът ми, но го предпочитам, пред - "нека опита, нищо няма да му стане от един път".

# 84
  • София
  • Мнения: 12 095

. Може на детето да му мине меракът, но ако не му мине?
Да разбирам ли,че според теб щом мама е казала че нещо е забранено  детето веднага забравя желанието си? Thinking И каква е гаранцията ,че утре няма да го направи зад гърба на мама  Thinking Thinking Thinking
Извинявай Бояна,но бих да те видя как разсъждаваш ,след 5-6 години,когато детето ти вече е пораснало. Peace
Явно е, че не разбираш, защото този сценарий, който чертаеш влиза в рамките на истериите и драмите. Има неща, за които просто Не без родителска драма върши чудесна работа. Ако детето види, че родителят се притеснява, че то би могло да се гримира вероятно ще има неприятни последствия, но лично мен гримирането не ме притеснява. просто не виждам повод да го разрешавам и не виждам нужда да бъде опитвано на ранна възраст. А детето ще прави неща зад гърба ми като всяко дете, но не виждам защо от наличието на едно Не вадиш извода за живот изтъкан от безсмислени забрани. и има известна разлика между забранявам и отказвам. Аз отказвам, но не превръщам момчешкото гримиране в зловещо табу.

А защо да приемаме, че едно 3 годишно по- спокойно приема "Не става, това е мое и не е за деца"?

Това не го разбрах.

Защото съм пропуснала едно Не. Embarassed Исках да кажа защо да не приемем, че 3 годишното ще разбере и един прост отказ. и за мен гримирането не е в рубриката на цигарите и алкохола, вероятно примерът ми не е подходящ, но исках да кажа, че има неща, които подлежат на отказ и на детето няма да му стане нищо, ако не ги опита. Не държа на всяка цена това да е гримирането. Въпросът е принципен, защото логиката на това детето да опита от всичко, за да му мине меракът не ми се струва особено здрава и с добри перспективи.

# 85
  • Мнения: 2 658
Хахаха, тоzи път си приzнавам, ми стана наистина zабавно. Хубаво е човек да пише тука... simplyaven, радвам се че си се посмяла. Искрено.
Подскачала съм, каzваш, а? Ама само аz подскачам...? Абсолютно си права (както винаги)  Joy   bouquet
 
Ама иначе сериоzно, чета всичко, но повече няма да се повтарям, поне аz, ти можеш да продължиш с каzването на едно и също още и още пъти.
Четеш иzбирателно и учудващо zа мен, тъй като си супер отворена към всичко  Wink , това май пак го повтарям, явно не приемаш чуждото мение. Защото аz говря zа себе си, zа собствените си раzбирания, пък ти какво ще правиш не съм се интересувала... Не zнам кое ти пречи в моето си мение..., но все едно.
Не съм каzала, че тук няма гримирани мъже, писах само, че тук има доста порядки и граници принципно. Иzобщо.
Адмирации, zа това че живееш от доста време навън, въпреки че не zная това zащо го споделяш преz пост, никой не го е оспорвал....
Не ме моли да правя или да не правя нещо, което ти не спираш от началото на темата.
Тъй или иначе не бих си направила труда да се съобраzя с таzи точно молба. Не и към потребител, който постоянно раzмахва нЕ´кви лоzунги и zавършва пост с "Махнете капаците". Т.е. прави точно това, което уж отрича - слага етикети, генералитира, слага под общ zнаменател, подсмихва се на мнеие, раzлично от неговото...
Не се докаzваш, ок, вярвам, ти си zнаеш това... Тогава обаче не раzбирам какво правиш.
Съвсем не ми дължиш обяснения, последното не са въпроси. Явно не можем да се раzберем, а и аz лично не държа на това чак толкова много  Wink

П.П. И пак съм съгласна с последния пост на Ели.

Но и доста оспамихме вече. Аz мисля да поспра, няма какво да кажа май повече...

Последна редакция: сб, 15 яну 2011, 18:12 от Сова

# 86
  • Мнения: 3 034
Ако имаш нужда от изява, предлагам да минеш на лични, защото стана досадно.  Peace

# 87
  • София
  • Мнения: 7 673
На мен ми е странно това желание при дета на 7 години. Моят 7-годишен син, а и всичките ми познати деца точно на тази възраст изпитват голяма неприязън към всичко, което може да "мине" за "момичешко".
Твърде вероятно е /според мен/ детето да не влага в думата "гримиране" това, което ние си мислим, а да има предвид рисуване по лицето, каквото виждат по детските клубчета.
По повод последвалата дискусия, за мен не е обичайно и нормално гримиран мъж. Поне моите познати мъже не се гримират, оосвен, ако нямат някакво участие в снимки под каквато и да е форма, Но гримът на мъжете-модели примерно е само заради светлината на прожекторите т.е. не се вижда по никакъв начин. Не съм видяла мъж по улиците с червило, руж, спирала, сенки и прочее. Значи, пак опираме до понятието "гримиране" и какво се влага в него.

Общи условия

Активация на акаунт