Невротично бебе???Вярно ли е........

  • 1 218
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 187
Моето бебенце е на 2мес. и от скоро се захласва без да плаче-просто изведнъж както си лежи и си поема дълбоко въздух без да го издиша и това трае около 2секунди,след което си диша нормално(не посинява)понякога след това се разплаква,а понякога не!Това се случва около 2-3пъти на ден.
Възможно е да е от коликите-ако я заболява изведнъж,но не съм сигурна ....много се притеснявам за нея......
Педиатърката каза ,че била тип невротично дете,това било нормално и ни изписа хомеопатични капки.Щяло да отшуми след време.
Търся подробна информация за невротични бебета,но не намирам такава,сега имам чувството,че нещо не и е наред на бебка,дали е нормална?

# 1
  • Мнения: 4 202
И на мен педиатърката ми каза, че бебето ми е невротично, но той първите 2 месеца се дереше непрекъснато като съдран.
Сега вече се успокои и си е нормално бебе, но като го заведа на консултация все има за какво да ревне там и тя продължава да твърди, че е невротичен  Crossing Arms

Едва ли ти помогнах с моя пост, но да знаеш, че има и други с такава "диагноза".

# 2
  • Мнения: 21
  2 секунди?   Според мен просто поема въздух когато е недоволна и не го изпуска докато не реши да заплаче ли в крайна сметка.
 По-големият ми син имаше период, в който непрекъснато си поемаше въздух и го изпускаше шумно.Учеше се да въздиша.Или по-скоро просто преоткриваше нещо ново,което може да парви с устата и дробовете си. Не се страхувай всяко бебе си има особени навици.Точно както за възрастните се казва,че всеки луд с номера си.И както добавя тук съпругът ми- някои с цяла програма! Simple Smile
  ЕДин съвет от мен-не се притеснявай за толкова много неща,за да можеш по- пълноценно да  се наслаждаваш на този период от живота ти,наречен майчинство .
   Желая ви здраве!

# 3
  • Мнения: 2 090
За първи път чувам за такъв тип бебе. Ако продължава да ти е тревожно, посети друг лекар за консултация. А капките помагат ли?

# 4
  • Мнения: 4 335
Аз пьк за прьв пьт чувам за захласване без плач Rolling EyesДоста бях изчела по вьпроса и с няколко лекаря сьм правила консултации за това захласване,синьт ми го правеше от новороден,до кьм 2-рата годинка,до посиняване,израстна го(надявам се).
Ако нещо те притеснява се консултирай с втори лекар.

# 5
  • Мнения: 940
а напъва ли се докато си задържа въздуха? ако е така са газове.
но и да не са не знам защо са сложили диагноза невротично бебе, при положение че до колкото разбирам не плаче  newsm78 всъщност плаче ли много през останалото време, неспокойна ли е? честно казано не мисля че е захласване, но наистина ако толкова  се притесняваш потърси мнението на друг лекар.

# 6
  • София
  • Мнения: 44 033
2 сек...това захласване ли е? захласването има обратният ред - дететео плаче първо и после спира да диша, като това спиране е между 5 и 30 сек, може да загуби съзнание да стигне и до гърч, посинява или поне пребледнява....изобщо не мисля, че захласване в случаят е на място употребена.
ако ти е притеснено - потърси второ мнение.

Последна редакция: вт, 11 яну 2011, 10:00 от Angel_Dust

Общи условия

Активация на акаунт