Ниска плацента в 5 месец...?

  • 27 286
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 183
Здравейте на всички.Днес бях на поредната ЖК.След като казах за втвърдяването ми ниско в дясно,доки ме прегледа и изписа Магнерич-4 по 1 път плус но-шпа.Не и се искаше,но леко спомена,че малко ми е ниска плацентата,но няма опасност,/не искала да казва,за да не се притеснявам/ и каза,че сигурно с нарастване на матката ще се вдигне-да не го мисля,щом тя е преценила,че няма опасност.Ще се радвам,ако някоя  от вас е имала подобен проблем да сподели.И до кога евентуално може да се вдигне плацентата?А това втвърдяване било и от леки контракции/затова Магнерича/.Аз съм в 5 месец.Притеснено ми е малко и затова ще чакам мнения.Благодаря ви предварително Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 10 320
Аз имах ниска плацента. Важното е да не е пред шийката на матката, напълно или частично.    Казаха ми само да се наблюдавам за прокървяване, на мен не ми се случи.  Peace 6 или 7 месец се вдигна леко.

# 2
  • Мнения: 303
И на мен така ми беше казал доктора. Започнах да си фантазирам как сигурно ще се наложи секцио... С напредване на бременността плацентата се беше повдигнала. Родих нормално, без проблеми. За съжаление не си спомням за кои месеци става въпрос.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 758
На мен в 19та г.с. ми казаха, че имам ниска плацента, на 20мм от канала. До края на бременността се беше вдигнала малко, родих нормално.

# 4
  • Мнения: 14
Имам две бременности с ниска плацента .Така и не се вдигна. И децата и раждането ми мина идеално.Бях предупредена да избягвам вдигане на тежко и наблюдавам за  прокървя . В общи линии трябва да се предпазваш от физическо натоварване и да си почиваш повече.

# 5
  • Мнения: 384
Аз също съм с ниска плацента. Препоръчаха ми повечко почивка и лежане. Моята е разположена над родовия канал и има малък шанс все още да се повдигне.

# 6
  • Мнения: 9 355
Щом плацентата ти е ниска няма проблеми, тя по принцип нараства нагоре. Така че ще се дръпне и ще можеш да родиш нормално. така беше първата ми бременност. При втората си беше плацента превия маргиналис, т.е. част от плацентата беше не само долу, но и с край(ето закачаше шийката на матката. Обикновено се открива в 5 месец. пак няма страшно. Ходех на работа, плацентата нарастваше на горе, вдигна се и пак родих нормално. На мен ми изписаха нещо друго с магнезий и но-шпа (не си спомням защото вече бебето е на 6 м. и съм забравила.) Опасно е, когато е плацента превия тоталис, т.е. плацентата е застанала на пътя на родовия канал изцяло. Тогава се препоръчва да си на легло в къщи до края на цялата бременност и задължително се прави секцио. Спокойно и не се тревожи толкова.

# 7
  • Мнения: 183
Много ви благодаря момичета за бързите мнения.Ами дано всичко е наред.Моята лекарка не ми каза нищо съществено какво да не правя,но ми направи впечатление,че другия път вместо през досегашните 20 дена,ме вика след 14 дни.Дали ,защото имам този проблем?Ами по-добре да не си прожектирам филми,а пак да прочета вашите пости и с тях да се успокоя Grinning Hug

# 8
  • Мнения: 9 436
Освен да пазиш леглото и да не вдигаш тежко,нищо друго не можеш да направиш в случая.

# 9
  • Мнения: 9 481
Щом плацентата ти е ниска няма проблеми, тя по принцип нараства нагоре.

Реално плацентата не се движи-тя е трайно прикрепена към матката; с разрастването на матката се "премества" и плацентата-така се "вдига".
Проблема идва от натиска, който оказва тежестта на бебето върху нея (затова и лежането..), и ако е над родовия канал..

При мен и двата пъти бе ниско разположена, от там и проблемни бремености с редовно лежане за задържане + магнерот-а, но-шпа-то.. ooooh! +2 раждания секцио (като секциото бе и по други показатели).

При всяка бременност е различно-не се вкарвай във филми Peace
Желая ти лека и успешна до края  Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 53
По принцип имаш още време, плацентата може да се вдигне до към 27-28г.с. Лошото е да не стане плацента превия. И моята е ниска, но се надявам да се вдигне.

# 11
  • София
  • Мнения: 39 758
По принцип имаш още време, плацентата може да се вдигне до към 27-28г.с. Лошото е да не стане плацента превия. И моята е ниска, но се надявам да се вдигне.
Ако още в началото не е разположена в/у канала може да се вдигне. По принцип ниските плаценти са превия.



Ако в началото е разположена на някакво разстояние от канала, но не е пълна превия, до края на бременността няма да стане пълна превия.
Или пък нормално разположена плацента няма как да стане превия.

# 12
  • Мнения: 1 131
На мен ми казваха (докторите),че нося плода ниско долу.Не са ми казвали обаче нищо за ниска плацента ooooh!(което явно е било)И при мен имаше контракции от 4 месец,с леки болки.Пиех Магнерот(3*2) и ношпа(3*1) до началото на 9 месец.Само честите почивки в леглото овладяваха контракциите  Peace

# 13
  • Мнения: 183
Благодаря на всички,съпричастни с проблема ми.Ами от 2 дни усещам малка разлика-това втвърдяване е не повече от 2-3 пъти на ден и сякаш е по-леко от преди.Надявам се да има ефект от Магнерича.Когато ви писах за първи път беше да не кажа пояти постоянно и доста по-неприятно.Но засега ритничетата на бебо са все долу,което ме навява на мисълта,че засега промяна на плацентата няма  Sad

# 14
  • Мнения: 4 615
Но ритничетата на бебето нямат общо с разположението на плацентата. За това не се тревожи. Чакай си спокойно прегледа. Сега започва истинското и бързо нарастване на матката и съвсем в реда на нещата си е плацентата да се вдигне.

Ниската плацента се води за рискова бременност,защото по- лесно може да се "отлепи"и да наруши храненето на плода.Трябва повече почивка и пазене.С напредване на бременността расте и матката-съответно с нея се "премества"нагоре и плацентата.Ако в последния месец още е ниска(както са писали по-горе)се налага цезарово сечение по медицински показания,тъй като плацентата затваря изцяло или частично родовия канал...

Ако на следващия преглед е все  още така попитай гинеколога си какви правила ( и има ли правила в товя случй ) е добре да следваш. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт