Отговори
  • София
  • Мнения: 820
Здравейте!
Бихте ли ми предложили фирма за Професионален домоуправител  и касиер за София, от която сте доволни. Какви дейности точно извършват във входа Ви и заплащането им какво е? Може да ми пишете и на лични, за да не прозвучи като реклама.
Благодаря предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 820
Няма ли доволни от такава фирма?  Confused

# 2
  • София
  • Мнения: 2 958
Една позната са доволни от http://greencleancity.com/ . Но лично не позлвам такава услуга и не мога да бъда конкретна   bouquet

# 3
  • Мнения: 13 103
В нашия вход имаме нает човек по граждански договор, не  е фирма, но сме доволни, знам че си търси допълнително още работа, ако те интересува ще ти дам координати.

# 4
  • На село
  • Мнения: 873
Прощавайте за глупавия въпрос, но какво точно върши домоуправителят, че ние си нямаме, а никой от съседите не повдига тази тема? Да не ни спретнат някоя глоба от общината  newsm78, докато си траем...

Осведомих се от тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=580178.0 какви точно са функциите на домоуправителя, само не ми стана ясно ако си нямаме, дали не подлежим на глобичка?

Последна редакция: чт, 28 апр 2011, 22:06 от Маринова

# 5
  • Мнения: 0
Задълженията на домоуправителя са описани в ЗУЕС.Ако не сте си регистрирали ЕС в общината твърде е вероятно да Ви треснат една глобичка.Щом нямате такъв вероятно имате касиер попитайте го него дали има представа дали сте регистрирани и ако не сте свикайте си ОС изберете си такъв и по най бързият начин се регистрирайте. Ето Ви какво пише в закона .Правомощия на управителния съвет (управителя)
Чл. 23. (1) Управителният съвет (управителят):
1. организира изпълнението на решенията на общото събрание;
2. следи за спазването на вътрешния ред в етажната собственост;
3. съхранява протоколната книга, плановете на сградата, книгата за входяща и
изходяща кореспонденция, техническия паспорт на сградата, когато има такъв, книгата за
приходите и разходите и други;
4. изготвя годишния бюджет за управлението, поддържането и ползването на общите
части на етажната собственост и годишния план за извършване на ремонти,
реконструкции, преустройства и други дейности в сградата, както и отчети за
изпълнението им;
5. представлява етажната собственост в отношенията й с органите на местната власт и
с други правни субекти;
6. води и съхранява книгата на собствениците по чл. 7;
7. заявява за вписване обстоятелствата, подлежащи на вписване в регистъра по чл. 44,
и промените в тях;
8. осъществява други правомощия, възложени му от общото събрание.
(2) Управителният съвет (управителят) се отчита с писмен доклад пред общото
събрание в края на мандата си. Докладът и протоколите от заседанията на управителния
съвет се предоставят за запознаване на всеки собственик или обитател при поискване.

# 6
  • Мнения: 6
Здравейте,

Аз бих ви препоръчала нашата фирма, която се е ангажирала с кооперацията, в която живеем - PLHome. Фирмата е ангажирана с абсолютно всичко - събиране на такси, почистване и поддръжка на кооперацията, текущи ремонти, ако се налага, управление на етажната собственост и изобщо всичо, което можете да си представите.
Повече инфорамиця и контакти на фирмата можете да видите тук: http://www.plhome.net

# 7
# 8
  • Мнения: 28
Здравейте,

Аз работя във фирма, която предлага професионален домоуправител. Ако Ви интересува, може да ми звъннете на тел. 02/9463968, всеки ден от 9.30 до 16 часа.
Адресът на фирмата ни е: ул. Граф Игнатиев № 6, ет 3 /площад Гарибалди/

Поздрави,
Надежда Кордова
Хоум Фасилити Мениджмънт
тел. 0877706043 Peace

# 9
  • Мнения: 0
Здравейте,

Аз работя във фирма, която предлага професионален домоуправител. Ако Ви интересува, може да ми звъннете на тел. 02/9463968, всеки ден от 9.30 до 16 часа.
Адресът на фирмата ни е: ул. Граф Игнатиев № 6, ет 3 /площад Гарибалди/

Поздрави,
Надежда Кордова
Хоум Фасилити Мениджмънт
тел. 0877706043 Peace
GrinningКолко пъти трябва да се обяснява,че между професионален домоуправител и фирма  пропърти мениджмънт и фалисити управление на имоти иа огромна разлика.

# 10
  • Мнения: 0
Някой има ли впечатления от http://dpmg.bg/?

# 11
  • Мнения: 0
Сити сървис София , са наели съседите от входа, бях много предубедена към всички така наречени фирми за професионален домоуправител, но хората ме изненадаха, леко по-леко смениха цялото осветление от, което аз съм доволна най-вече защото, когато се прибирам с детето вечерно време и беше ужасно, имайте в предвид, 14 ет. блок, вечерно време няма осветление и входната врата непрекъснато зее. Вярно сложиха някакви чипове, за да се ограничи влизането, но сега поне е светло и няма опасност да завариш някой клошар на етажа.  Вярно дигнаха ни се таксите с по 2-3 лева, но поне се прави нещо и се вижда , засега сме доволни от тях , дано и за напред!

# 12
  • Мнения: 28
Здравейте,

Аз работя във фирма, която предлага професионален домоуправител. Ако Ви интересува, може да ми звъннете на тел. 02/9463968, всеки ден от 9.30 до 16 часа.
Адресът на фирмата ни е: ул. Граф Игнатиев № 6, ет 3 /площад Гарибалди/

Поздрави,
Надежда Кордова
Хоум Фасилити Мениджмънт
тел. 0877706043 Peace
GrinningКолко пъти трябва да се обяснява,че между професионален домоуправител и фирма  пропърти мениджмънт и фалисити управление на имоти иа огромна разлика.

Независимо от името на фирмата ни, ние имаме служители професионални домоуправители. Поддържаме входове в Дружба 1 и Надежда.

# 13
  • Мнения: 1
Здравейте,

относно фирма професионален домоуправител имам опит с две . Нашия вход се управлява от "ОБЩ ДОМ" - точни и коректни са до момента , реагират при сигнали за авария и винаги обръщат внимание на въпросите и сигналите ми . Втората е "Лекси ФМ" , те се грижат за апартамента на дъщеря ми . От няколко месеца са с тях , но решиха голяма част от проблемите им за отрицателно време .

# 14
  • Мнения: 1
Аз пък ползвам услугите на професионален домоуправител на КОС България и съм изключително доволен от поддръжката и коректността им... Ако някой търси професионален домоуправител може да намери Кос България в гугъл

Общи условия

Активация на акаунт