Кръгов косопад-има ли други?

  • 32 652
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 59
Здравейте на всички.. които четат.Имам кръгов косопад.Преди 10 месеца ми се появи малко петно,което докато мажех с какво ли не, се разшири ужасно много...Всички изследвания , които си направих (наистина много) , са наред. В момента ходя при един народен лечител (може би от около 5 месеца) и мога да кажа, имам подобрение.Петното започна да се затваря ,посредата има мъх , лошото е , че става много бавничко.Сега ми се появи ново петно (точно над ухото) малко е все още , но се надявам да не се разшири и да се оправи по-бързо. Аз тъкмо се бях успокоила , а сега ... гадно е .... Не го пожелавам на никого...  Интерисувам се ,дали ма други като мен?Правили ли сте си изследвания и дали има някой който е намерил лек,да ми даде съвет? благодаря

# 1
  • София
  • Мнения: 577
Какви изследвания са Ви правени? Какво е състоянието на зъбите? Често това състояние, което описвате, е свързано с фокално огнище в устната кухина.

# 2
  • Мнения: 59
Ходила съм при двама стоматолози... правени са ми снимки , но няма грануломи или нещо обезпокояващо. Правила съм си и фокална диагностика(не съм сигурна дали точно това е името на процедурата) за търсене на някакво огнище- но няма.

# 3
  • Мнения: 1 100
Щитовидната жлеза проверена ли е?
При брат ми и при един приятел това се оказа разковничето на проблема.

# 4
  • Мнения: 1 726
Преди много години имах такъв проблем, но многобройните изследвания не показаха нищо. Третирах мястото със срязана скилидка чесън. Бавно изчезва , но не се отчайвай, на мен повече не ми се появи.

# 5
  • София
  • Мнения: 30 142
преди години моя роднина имаше нещо подобно. Диагнозата беше алопеция (ако не се лъжа). Третира го с хуляди неща и на финала не се знае от кое изчезнаха. Ще я попитам с какво се беше лекувала и ще пиша.

# 6
  • Мнения: 59
Ходих при едокринолог ,щитовидната жлеза също е наред. Общо взето всички прегледи са ОК. Със скилидка чесън съм пробвала , но нямаше ефект. Сега ходя при един народен лечител в Чирпан , маже ме с някакви билки. От него съм доволна наистина много . Петното се разширяваше постоянно , но благодарение на него , след 4-5 намазвания вече спря. Сега голямото петно започна да се затваря , но просто процеса е доста бавен.
Да ако имаш възможност попитай с какво се е мазала ,благодаря ти предварително missence .

# 7
  • Мнения: 561
преди 2-3 години имах 12 петна  с размера на орех без коса.Даже и на лекар не отидох.Пробвах да си втривам чесън по плешивите петна,но неможех да издържам да мириша на трушия посред лято  Simple Smile
Незнам от къде баща ми чул,че бръшляна помога.Набра ми,свари го и го прецеди,защото ме знае че съм несериозна.Пръсках се след всяко измиване на косата и за 2-3 месеца нямах и спомен от петно.
При мен причината за този косопад си мисля че беше рязкото сваляне на килограмите и гладуването.

# 8
  • Мнения: 59
Аз не съм сваляла рязко килограми. Имам две петна едното е малко(което се появи сега), ама другото е много голямо - сигурно колкото 3 ореха , че дори 4. При мен петното едва сега започна да се затваря има мъх и малки косъмчета , но когато се мажа с бадемово масло , виждам ,че остават и по праста ми косъмчета. Незнам защо някои от косъмчетата които току що са излезнали падат.Ще пробвам с бръшлян. На цялата коса ли да се мажа или само където са петната?

# 9
  • Мнения: 561
бях си пресипала бръшляна  в шише от един серум на глис кюр,който е за впръскване и така ми беше по-лесно да си пръскам по скалпа.Аз мажех навсякъде за по добър ефект и после втривах.
Братовчетка ми е с подобни на твоите петна и са и предписали хапчета и някакви ампули и шампоан също за около 150 лв всичко и за 2-3 месеца и на нея са и израсли едни мъхчета,да се надяваме че скоро ще се заличат петната.Успех

# 10
  • Мнения: 59
Благодаря ти Kosi_bosi13 .  Ще пробвам и аз , после дано да има с какво да се похваля...

# 11
  • Мнения: 52
Сина ми се оправи с Ревалид капсули,пи ги доста време.

# 12
  • Мнения: 59
И аз пих ревалида 3 месеца, после трябва да се прави почивка. За косопада ми помогна , но не и за петната.

# 13
  • Мнения: 0
pisah v nqkolko podobni temi za le4itel v razgrad. efektat e mnogo po barz. na men mi pomogna, a osven tova pomogna i na drugi na koito sam davala koordinatite mu. nadqvam se da pomogne i na o6te mnogo hora, za6toto tazi bolest e kowarna i se razprostranqwa mnogo barzo. wse po 4esto sre6tam hora , a i deca s takowa zabolqwane i predlagam na wseki koordinatite mu. no waprosat e 4e 4owek ne znae na kogo da wqrwa, za6toto samozwanci kolkoto iska6, no trqbwa da se tarsi barzo re6enie, za6toto powqrwajte mi oprawiq nqma kolkoto i zle da zwu4i.za nula wreme 4owek oswen bez kosa moje da se okaje i bez wejdi. uspeh na wsi4ki koito se borqt s towa.ako nqkoj se interesuwa da mi pi6e w li4ni

# 14
  • Мнения: 3 271
pisah v nqkolko podobni temi za le4itel v razgrad. efektat e mnogo po barz. na men mi pomogna, a osven tova pomogna i na drugi na koito sam davala koordinatite mu. nadqvam se da pomogne i na o6te mnogo hora, za6toto tazi bolest e kowarna i se razprostranqwa mnogo barzo. wse po 4esto sre6tam hora , a i deca s takowa zabolqwane i predlagam na wseki koordinatite mu. no waprosat e 4e 4owek ne znae na kogo da wqrwa, za6toto samozwanci kolkoto iska6, no trqbwa da se tarsi barzo re6enie, za6toto powqrwajte mi oprawiq nqma kolkoto i zle da zwu4i.za nula wreme 4owek oswen bez kosa moje da se okaje i bez wejdi. uspeh na wsi4ki koito se borqt s towa.ako nqkoj se interesuwa da mi pi6e w li4ni
Може и тук да кажеш точно как лекува този човек.Аз се интересувам.Наистина това е много упорита и странна болест която не се подава на лечение.При нас е алопеция тоталис.

Общи условия

Активация на акаунт