Може ли Инфакол да докара запек при изкуствено хранено бебе?

  • 6 471
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 068
Здравейте момичета!
Сина ми е на 10 дни и е изцяло на изкуствено хранене. Доста рано като че ли ни хванала коликите и ни дадоха Инфакол да го даваме преди всяко хранене. Сега обаче малкия се запече и се чудя дали Инфакора може да е причината. Потърсих чая Блевит Лаксатива, но се оказа, че от години няма внос на тези продукти и ни изписаха Дуфалак. Дадохме му и се изака два пъти, но сега пак не е акал цял ден и се превива милия и вече не знам от запека ли е от коликите ли е? Абе уж съм гжледала малко дете, но явно всичко се позабравя и се ошашавих вече. Ако имате някакви диеи споделяйте ги, че е много гадно така да го боли детенцето.
Благодаря предварително!!!

# 1
  • Мнения: 27 524
Здравей, Ренци, и честита ти нова радост  Hug
По принцип е възможно, да. Не казваш най-важното - с какво мляко го храниш. Най-вероятно вината е в него.
А коликите са си навреме, Криско го хванаха на седмия ден  Crazy

# 2
  • Мнения: 4 068
Мерси Блонди!!!

Давам му Нутрилон. Накова давах и на щерката след като се отби и не съм имала проблем, та затова сега пак към това се насочих. Иначе в родилното са му давали НАН хипоалергенно, защото такова са имали де.

# 3
  • Мнения: 45
 Здравей, не знам запека дали е от Инфакола, АМ или и двете, но на нас много ни помогнаха капките Био Гайа. Само, че се дават след двадесетия ден  Peace Дават се по 5 капки сутрин преди първото хранене и си продължаваш с Инафакол-а. Струват около 20лв и се съхраняват в хладилник.
Нас коликите ни хванаха още на 3-тия ден, но до 40-тия вече нямахме. Дано и при вас бързо да минат  bowuu

# 4
  • Мнения: 27 524
Пробвай да смениш млякото, Ренци, много хвалят Лактана Био и розовият Хип, не знам някой да се е оплакал от запек от тях.  Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 2 132
Възможно е да е от инфакола. Можеш да даваш чай от копър на хип, хем за коликитв, хем за регулиране.

# 6
  • Мнения: 9 481
Честито момченце renci ! Да му минават скоро коликите и само да ви радва, а на теб-бързо възстановяване и тихи и спокойни нощи!

Освен био гая-та, би могла да вклчючиш и ензимните капки Колийф Peace
При нашия младеж комбинацията :Лефакс + био гая + Колийф бе най-успешна! Peace
(първите са със симетикон-за извеждане на въздуха; био-гая-пробиотик; колийф-ензим лактаза- т.е. не се компрометират при даване заедно)

# 7
  • Мнения: 15 379
Напълно възможно е Инфакол-ът да запича бебето.
Тези капки са на основата на Симетикон, който е добре известен със запичащото си действие.

# 8
  • Мнения: 2 562
Възможно е,моето беше така от инфакола и другите еспумизан съдържащи.Изхождаше се на 3 дена,а капките за колики я задръстваха допълнително.Обаче след 2я месец перисталтиката се регулира и сега си ака всеки ден,че и понякога по 2 пъти.Не съм давала нито лактулоза,нито съм я мъчила с термометър.Само на първата седмица педиатърката я изходи така,но аз не съм повтаряла.

# 9
  • София
  • Мнения: 357
Инфакола и на нас ни подейства така, смених с други капки в комбинация с чая на Хип с копър и нямаме проблеми.

# 10
  • Мнения: 4 068
Ще пробвам с чая на Хип тогава. Може и Колииф да включа, защото са на основата на ензим все пак. Не ми се иска да сменям млякото, защото ще станат две смени за има няма 15 дни, а това може да има обратния ефект според мен.

# 11
  • Мнения: 1 569
Да ти е живо и здраво детенцето!  Heart Eyes Може да е или от млякото или от Инфакола. На дъщеря ми - кърмена до 1г - проблемите й със запека на 1,5 месеца започнаха именно с даването на Инфакол. За какво ми беше да й го давам, при положение, че почти не усетихме коликите, да ме пита човек. Но пробвай да смениш или млякото или препарата против колики и вероятно ще разбереш от кое е. Wink
Иначе ние пробвахме и Колийф, и Еспумизан, и Био Гая (накрая чак и Инфакол), но така и не разбрах изобщо имаше ли ефект от някое от тях, защото ми се струва, че при нас коликите просто не бяха силни (но никога няма да разбера със сигурност Wink ) .

# 12
  • Мнения: 3 621
И сина ми се запече от Инфакола, по-добре да смениш капките отколкото млякото. Биогая ще помогнат и за запека и за коликите.
Добра работа върши същи и чая на Блевит Л. В Бургас го има в почти всеки детски магазин.

# 13
  • Мнения: 1 569
Да, и на нас ни бяха препоръчали чая Блевит Л, но се оказа, че не се среща толкова често, колкото да кажем Хиповските и така и не го взех.

# 14
  • Мнения: 4 068
Отчет: Спрях Инфакола засега и минахме на Колииф. Днес вече се изака веднаж без много напъни,а и колики няма засега. Надявам се така да продължат нещата и Инфакола да го държа само за краен случай.

Общи условия

Активация на акаунт