Survivor US

  • 86 367
  • 664
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 1 437
Да, наистина. Той този големия военен от едното племе (още не съм им запомнила на всички имената) се поогледа и веднага съобрази, че ако изберат да носят кофи, ще го нахендрят него. ;р

Джендърът изглеждаше свестен, жалко наистина, но кой ще поеме такъв риск да го остави и да вземе да му стане нещо. После ще ги разкатаят.

А аз не можах съвсем да разбера, тези тримата, които избраха предимството още в началната игра, ще могат да си ползват амулетите реално само след обединението, нали така? Защото трябва да се използват заедно (тези, които са останали в играта). Т.е. ако играчите са все още в различни племена, няма как да се стиковат.
Това го нямаше в предния сезон. Доста предимства са им измислили пак.

# 646
  • Мнения: 3 719
Наистина е интересно предимството с амулетите. В бележката пишеше, че може да се използва само ако всички амулети са в играта. Колкото по-малко амулети са останали, толкова по-голямо е предимството.
Ако и трите амулета са в играта, предимството е допълнителен глас.
Ако в играта има само два амулета, предимството е да се открадне нечий глас.
А ако в играта остане само един амулет, той има силата на имунитет.
Май и на тримата първата им мисъл беше да гонят другите двама, за да се сдобият с идол.

Последна редакция: ср, 16 мар 2022, 22:14 от Дидичка

# 647
  • София
  • Мнения: 35
Jonathan е истинска машина, абсолютно ме кефи. Дано, дано се задържи по-дълго в играта, макар и да ме съмнява...

# 648
  • Мнения: 1 437
Джонатан е като машина направо. Изуми ме този човек. На практика сам изигра състезанието във водата, като междувременно се връщаше и да помага на другите да плуват. Като деца от градината ги мяташе напред във водата. Smile Цялото оранжево племе ми допадат, разбират се и си личи, че се харесват. Не вярвам да останат за дълго в тази конфигурация.

Не че е спойлер, но ще коментирам в скрит текст, да няма някой сърдит после.

Скрит текст:
Зеленото племе са уникални смотаняци. Smile Този Майк, когато намери идола, го зарови и после като реши да го показва на Даниел - не може да намери мястото. Satisfied  Даниел пък, когато поиска пак да види идола и условията още веднъж, му изгуби на Майк амулета и бележката. Joy Цяла комедия беше. ;р
И каква му е ползата да не си казва фразата? Никой да не знаел... Ами то цялото му племе знае. Тези хора, когато ги направят на 2 племена, ще кажат на още хора.
Ако и синьото племе си намери идола, каква точно му е ползата да си трае и да седи без вот? Ето сега негов човек си тръгна, точно защото той нямаше вот. А и ако иска да го използва след обединението, не трябва ли все пак всички да си кажат фразите, за да се активират идолите?

# 649
  • Мнения: 3 719
Джонатан изумява със силата си, но според мен бързо ще му видят сметката. За сега печели битките на племето си, но няма как след такава смазваща демострация на сила да не му организират някой блайндсайд. Давам му още епизод-два време в играта и малко преди обединението ще му намажат ските. Не мисля, че има участник, който би искал да се изправи срещу него в битка за имунитет.

# 650
  • Мнения: 1 437
Да, със сигурност ще искат да го махнат.  Въпреки че, оранжевите в момента като четворка си имат доверие и ако успеят да се запазят заедно, мисля че биха играли като коалиция и след обединението.
Но не е особено вероятно, винаги трите племена ги събират в 2 и там вече в зависимост от силите, бързо ще му видят сметката.

Скрит текст:
Тази Суати от сините ми хареса как я изгониха, толкова си беше повярвала. Една и съща фраза като разправяш на всички и накрая обикновено се разбира.

# 651
  • Мнения: 468
Малко да повдигна темата

Както знаете днес започва Сезон 43 - Survivor: LIVIN (S43EP1 CBS Wed September 21, 2022) - който според мен има огромен потенциал на базата на играчите, които влизат и цялостния хайп от продукцията.

Аз лично съм огромен фен на американския формат и ми се иска повече хора да се запалят и да видят колко вълнуваща е играта.
Една от причините за липсата на интерес е и езиковата бариера.

Затова имам желание това да се промени и търся да формирам екип от 4ма човека, които да превеждат всеки епизод (при нормалния епизод от 40 мин - това са 10 мин превод на човек на седмица) и 1 човек, който да наглася тайминга в текстови файл по определен формат. Аз ще помагам с всичко, но за да стане бързо трябва тази бройка хора поне.

Не е малко работа, но ако има ентусиасти и доброволци може да ми пишете и да се опитаме да популяризираме играта в България. Аз ще се занимавам с качване и дистрибуция където може

# 652
  • Мнения: 345
Много добър начин да се запалят повече хора по американския формат, а според теб, когато започнат да се правят субтитри, има ли някакъв шанс в българската страница на Survivor във Facebook да се промотира този проект и следователно като има български субтитри там да се рекламира също сезона? Може на пръв поглед да звучи малко безумно да го правят, но ако искаме форматът да бъде популяризиран масово в България, то там е най-доброто място да се покаже как се е развила играта в чужбина пред много широка аудитория. Там много хора въобще не се интересуват какво се случва с играта в щатите, а така поднесено все някой ще цъкне от любопитство. Или имаш и други идеи за популяризиране на проекта освен традиционните методи - форума, youtube? Надявам се това да не звучи прекалено нереално, но реших все пак да го споделя тук

# 653
  • Мнения: 468
Интересно предложение, честно казано не знам как биха гледали на това, аз на практика дори не знам дали и колко сезона са купили от БТВ след Скритият Идол и дали те са точно хората които държат някакви права.
Знам, че в миналата продуцкия има фенове на американския Сървайвър та може би там е ключа, но и изпитвам лек скептицизъм поради това, че основно целта на големите телевизи е печалбата. А другия проблем е, че все пак записването и дистрибутирането е леко нелегално, та би било трудно официална медия да го прави.
Все пак ще се опитвам да проуча въпроса и да видим дали не мога да намеря контакти.

Иначе основно имах в предвид социалните мрежи, youtube, instagram, tiktok

# 654
  • Мнения: 345
Да и аз се замислих, че тук нещата се случват пиратско и това може да е голяма пречка. Иначе за тях би било от полза, ако се планира да бъдат правени нови сезони (някога, когато и да бъде), популяризирането на формата ще доведе до повече зрители на българския формат. Ако са го зарязали тотално или мислят да правят само някакви опити като последния сезон, а стане, а не, тогава не биха се занимавали за жалост.

Последна редакция: ср, 21 сеп 2022, 18:54 от sam001

# 655
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Форматите у нас много лошо ги побългаряват ... Голямо разводняване, губи се есенцията на играта. Но явна трябва повече ефирно време за да лапа повече реклами. Голям фен съм на американския формат, но спрях да ги следя след като ги спряха по АХН точно заради субтитрите. Тази година пуснах на децата два сезона, от първите, и те много се изкефиха, но качеството е ужасно .. Не съм с отличен английски и никога не съм превеждала нищо, иначе бих съдействала

# 656
  • Hamburg
  • Мнения: 1 978
Здравейте!

Да се присъединя и аз към темата ви за чуждестранните издания на Survivor.
Някой гледа ли австралийския Survivor Герои срещу Злодеи, който започна преди две седмици? Лично на мен засега доста ми допада. За разлика от All Stars преди няколко години, където рано-рано изгониха най-интересните играчи и останаха само скучните, в този сезон се случва точно обратното. Има май някаква тайна задруга на завръщащите се и, въртят-сучат, на съветите все новите хвърчат. От последните пък също се намират няколко, които още кротуват, но в изпитанията си личи, че са находчиви и се справят доста силно, очертава се да са добри играчи. В общи линии ми е интересно и очаквам с нетърпение да видя как ще се развие сезонът по-нататък. Племенният съвет тази вечер бива хайпван по социалните мрежи като най-най-добрият за всички издания във франчайза до момента, голяма заявка!

Исках да напиша, че тъй като така и така ще гледам сезона, бих имала желание да превеждам (прочетох по-горе за инициативата ви и че субтитри се търсят, за да може играта да достига до повече хора), стига да се намерят още двама-трима да не е много времеемко само за един човек.

# 657
  • София
  • Мнения: 2 647
Чак сега отговорих, защото най-сетне наваксахме с епизодите и….просто е много добър този сезон. Гледахме наистина най-епичния племенен съвет в историята на франчайза 😀😀

Австралийските сезони са ми по-интересни от последните американски, много по-неочаквани обрати, топ играчи, препоръчвам с две ръце.

All hail King George 😀

# 658
  • Мнения: 586
Сезонът наистина е страхотен и съм напълно съгласен с горното мнение, че австралийската версия е много по-интересна от "новата" американска. Това, което най-много ми допада и ги отличава е наличието на топ играчи, които обаче са и страхотни образи и могат да правят силна телевизия. Именно това беше характерно за "златната ера" на Сървайвър и тук е застъпено доста добре. Само в този сезон гледаме отново Джордж, Хейли, Шони и Джорди, при това без да споменавам Нина и Шон например.

Иначе, Крал Джордж този сезон каза, че ще е George the Terrible. Надявам се моята любимка Хейли, някак да стигне обединението и там сезонът да добие още повече скорост като стратегия.

Играч на първите три седмици категорично е Шони и тя е фаворит за победата засега.

# 659
  • USA
  • Мнения: 7 281
Ще направя нова тема за американския Съвайвър чийто нов сезон стартира на 1 март. Ще добавя визитки и полезни линкове.
Искате ли или не?

Общи условия

Активация на акаунт